Vievio autobusų stotyje siautėjusiam jaunuoliui teismas skyrė laisvės apribojimą

Parašyta: 2017-06-07 | Kategorija: Naujienos, Policija, Teismas |

2017 m. kovo 2 d. Trakų rajono apylinkės teismas (toliau – Teismas) išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Elektrėnų gyventojas (gim. 1999 m.) pripažintas kaltu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d. (Viešosios tvarkos pažeidimas).

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad vaikinas, būdamas Vievyje 2016 m. kovo 14 -15 dienomis,  atėjo į Vievio autobusų stoties pastatą ir tyčia sulaužė tualete buvusį klozeto dangtį, apgadino plautuvę ir sifoną, sulaužė 3 rankšluostines ir 3 tualetinio popieriaus laikiklius, 3 muilines, 2 durų spynas ir rankenas, 4 plautuves, kojomis išspyrė skylę tualetus skiriančioje sienoje. Tokiais veiksmais padarė 1319 eurų žalą.

Teismas pripažino, kad byloje surinkti ir ištirti įrodymai visiškai patvirtina, kad kaltinamasis viešoje vietoje įžūliu elgesiu ir vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkai ir sutrikdė visuomenės tvarką bei padarė nemažą turtinę žalą daužydamas svetimą turtą. Pat kaltinamasis, kuris yra moksleivis, neteistas, tačiau už anksčiau padarytus administracinius  teisės pažeidimus nuo 2016 m. vasario 11 d. įrašytas į policiją dominančių vaikų apskaitą,  pripažino padaręs nusikalstamą veiką.

Teismas skyrė vaikinui laisvės apribojimą 9 mėnesiams, įpareigojant bausmės atlikimo metu būti namuose nuo 22.00 val. iki 6.00 val. ryto, jei tai nesusiję su darbu ar mokslu, mokytis bei neatlygintinai išdirbti 20 valandų per 3 mėnesius sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevyriausybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

 

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *