VIEVIO GIMNAZIJOS MOKINIAI LANKĖSI TRAKŲ POLICIJOS KOMISARIATE

Parašyta: 2015-02-25 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Policija, Savivaldybė, Trakai |

DSCF1556

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato pareigūnai stengiasi kuo daugiau moksleivių supažindinti su policijos veikla, skatinti rinktis policijos pareigūno profesiją, kelti policijos įvaizdį. Policijos komisariate kiekvienais metais apsilanko daug įvairaus amžiaus moksleivių ne tik iš Trakų rajono ugdymo įstaigų, tačiau čia svečiuojasi moksleiviai ir iš kitų rajonų. Vasario pradžioje Trakų PK aplankė Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos moksleiviai, o vasario 24  lankėsi Elektrėnų savivaldybės Vievio gimnazijos šeštos klasės mokiniai.

 Atvykus į komisariatą, moksleiviai buvo supažindinti su Operatyvaus valdymo poskyrio darbu. Vilniaus aps. VPK Trakų r. PK pareigūnai jiems aprodė apklausos kambarius, laikinojo sulaikymo kameras, Operatyvaus valdymo specialistas papasakojo apie policijos darbe taikomas informacines technologijas, parodė, kaip veikia informacinė klientų prašymų registravimo sistema ir Trakų rajono viešųjų erdvių stebėjimo kameros.

Vilniaus aps. VPK Trakų r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Vlada Černienė papasakojo, kokiais atvėjais naudojamos laikinojo sulaikymo kameros, už kokius pažeidimus į jas patenka piliečiai ir kaip vykdoma apklausa specialiose patalpose. Ilgametę patirtį turintis Operatyvaus valdymo poskyrio vyriausiasis postinis Petras Urbanovičius moksleiviams pasakojo apie pareigūno darbo specifiką, pristatė darbe naudojamas transporto ir specialiąsias priemones. Pareigūnai vaizdžiai pasakojo, kuo ypatingas yra darbas policijoje, dalinosi pasakojimais iš savo profesinės patirties. Vaikai turėjo galimybę „pasimatuoti“ antrankius, palaikyti guminę lazdą, pačiupinėti „Tasser“ prietaisą ir apsivilkę neperšaunamą liemenę, kelioms minutėms pasijusti policijos pareigūnais.

V. Černienė su moksleiviais diskutavo apie mokyklose vykstančias patyčias. Kartu ieškojo sprendimo būdų, priminė nepilnamečiams kokia yra administracinė ir baudžiamoji atsakomybė už fizinės prievartos naudojimą prieš kitą mokinį, netiesiogines patyčias SMS žinutėmis arba elektroninėje erdvėje. Peržiūrėjus mokomąjį filmą „Saugus bendravimas internetu“, diskutavo apie bendravimo kultūrą viešojoje erdvėje, priminė kokia informacija nesaugu dalintis su internetiniais draugais, kokių nuotraukų nevertėtų viešinti internete. Šie pokalbiai-diskusijos sulaukė didelio moksleivių aktyvumo. Vaikai pažadėjo, grįžę namo, kartu su tėveliais peržiūrėti Facebooke sukurtas savo anketas ir pakoreguoti duomenis.

Renginio pabaigoje mokiniai pasižiūrėję Trakų policijos sukurtą reprezentacinį filmą bei transporto priemones, naudojamas policijos darbe , padėkojo pareigūnams už įdomiai, dėmesingai ir kvalifikuotai suorganizuotą ekskursiją ir išskubėjo į namus.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Trakų rajono policijos informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *