Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK informacija

Parašyta: 2015-06-08 | Kategorija: Naujienos, Policija, Trakai |

Šiuolaikinių metodų pagalba atpažintas ieškomo asmens lavonas

Šių metų balandžio mėnesį Kauno rajone, šalia Nemuno kranto rastas išplaukęs asmens lavonas. Manoma, kad vyriškio lavonas Neries upe atplukdytas į Nemuną.

Tik po atliktos biologinės DNR ekspertizės buvo nustatyta, jog rastas asmuo tai 1958 m. gimimo Vievio sen. gyventojas J. M., kurio nuo 2014 m. liepos mėnesio Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariatas ieškojo kaip dingusio be žinios.

 

 

 

Priemonės prieš rūkančius nepilnamečius

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Prevencijos skyriaus pareigūnai gegužės 15, 21 ir 22 dienomis šalia Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos ir „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos organizavo policines priemones, nukreiptas prieš rūkančius nepilnamečius.

Priemonių metu vaizdo įrašymo įranga nustatytas 31 nepilnametis, turėjęs ir rūkęs cigaretes, 1 nepilnametis šiukšlinęs. Taip pat nustatytas 1 pilnametis perdavęs cigaretę rūkyti nepilnamečiui. Už šiuos teisės pažeidimus pradėtos administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos.

Lietuvos Respublikos Seimas 2015 m. balandžio 23 d. priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis įtvirtino draudimą asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar jų turėti. Nuo gegužės 1 d. nustatyta administracinė atsakomybė už šį pažeidimą. Nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymas (vartojimas) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimas užtraukia baudą nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu. Bauda už jaunesnių kaip 16 metų asmenų nusižengimą skiriama tėvams arba globėjams (rūpintojams). Už pakartotinius nusižengimus bauda siekia nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.

Iki šiol teisės aktai nenumatė draudimų nepilnamečiams turėti ir rūkyti cigaretes, todėl dalis policinių priemonių buvo nukreipta į pažeidimus, susijusius su rūkymu neleistinose vietose. Įsigaliojus naujoms teisės normoms, atsirado platesnė galimybė taikyti atsakomybę tiek nepilnamečiams, tiek jų tėvams ar globėjams. Atsižvelgus į šias pataisas, policija netoleruos šių pažeidimų ir principingai taikys atsakomybę.

 BFL.Tomas Urbelionis

 

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Vytauto Liaudansko nuotrauka

 

 

 

 

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *