Vilniaus pasienio rinktinė sveikina su Vasario 16-ąja!

Parašyta: 2021-02-16 | Kategorija: Jaunimas, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

R. Nariūno nuotrauka

„Mūsų brangi tėvynė ne bergždžių ginčų, bet darbo reikalauja. Tik mokykimės tinkamai tarp savęs susitaikyti, sugyventi. Užteks visiems ir vietos, ir darbo“. Antanas Smetona.

Lietuvai minint 103-ąsias – drąsios ir vieningos valstybės atkūrimo metines, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinėje šios gražios dienos proga dar kartą saugiai ir virtualiai atsigręžta į savo valstybės istoriją, prisimintos asmenybės, aplinkybės ir priežastys, lėmusios konkrečius Lietuvos istorijos lūžius bei kitos šiai dienai skirtos akcijos.

Džiugi ir brangi Lietuvai šventė, kaip ir kasmet simboliškai minėta spalvotai ir kūrybingai. VSAT Vilniaus pasienio rinktinė kartu su VSAT Specialiosios paskirties skyriumi sveikina Lietuvą su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena.

Vilniaus pasienio rinktinėje vasario 11 – 26 dienomis parinkti ir eksponuojami geriausių Lietuvos žiniasklaidoje dirbančių spaudos fotografų darbai. Fotografas Ramūnas Danisevičius – unikalus pasaulio tyrinėtojas, kviečia pamatyti, kaip ,,kasdieniu stebėjimu autorius dokumentuoja santykį su mus supančia aplinka“. Parodoje rinktinėje eksponuojama ir jaunųjų R. Danisevičiaus kolegų kūryba – fotografijos, kurios, jų nuomone, buvo sukurtos Ramūno Danisevičiaus kūrybos ir asmenybės įtakos pasekoje. Darbų autoriai – Vidmantas Balkūnas, Ramūnas Danisevičius, Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė, Vytautas Knyva, Ilona Šilenkova, Alfredas Pliadis, Irmantas Gelūnas, Algimantas Kriščiūnas, Andrius Repšys, Algimantas Aleksandravičius, Gediminas Žilinskas, Petras Malūkas, Marius Morkevičius.

Gyva istorija turi išlikti, todėl labai svarbu nepamiršti Lietuvai svarbių datų ir su pagarba jas minėti. Pažindami ir gerbdami praeitį, kuriame Lietuvos ateitį ir mokomės atsakomybės. Vasario 16-osios proga, Vilniaus pasienio rinktinėje dalintasi Lietuvos Respublikos Seimo paruoštais plakatais, skirtais signatarams, kuriuose pristatyti Vasario 16 – osios Akto signatarai, istorija.

Bendradarbiaujant su Trakų kultūros rūmais, Vilniaus pasienio rinktinėje Vasario 16-osios proga dalintasi modernaus folkloro studijos ,,Čiutyta” ugnies šokiu. Pagrindinis grupės tikslas – sieti šokį ir ugnį į vieną darnią judesių visumą, kuri užburia savo paprastumu, bet tuo pačiu ir originalumu. Pasak grupės vadovės Vidos Bagdonienės: ,,Šokis su ugnimi yra būdas pasakyti tai, ką jauti, sukurti akimirką, kuri niekada nebepasikartos, išgyventi jausmus, kurie jau buvo arba dar bus”.

Dovilė Sabaliauskienė, Vilniaus pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *