Žemės diena Rūdiškių gimnazijoje

Parašyta: 2017-03-30 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Rūdiškės |

Jau tapo tradicija kiekvienais metais Rūdiškių gimnazijoje paminėti Tarptautinę Žemės dieną – pasitikti astronominį pavasarį. Todėl visą mėnesį virė parengiamieji darbai, kaukšėjo plaktukai: ir aukštesniųjų, ir žemesniųjų klasių moksleiviai savo darbais minėjo – kiekvienas yra atsakingas už savo planetos likimą, aplinkos puoselėjimą ir saugojimą.

Gamtos mokslų metodinė grupė, bendradarbiaudama su kitų grupių kolegomis, suorganizavo įvairių veiklų: mokiniai kalė inkilus, piešė piešinius ir plakatus, rašė ir iliustravo rašinius apie Žemę, iš popieriaus lipdė gamtinį reljefą, ieškojo mįslių ir patarlių apie gamtą, kūrė dekoracijas improvizuotiems pasirodymams. Neformalaus švietimo būrelis ,,Įdomioji chemija“, kuriam vadovauja chemijos mokytoja V. Kasperavičiūtė, parengė vaidinimą ,,Žemė – juodoji motulė“, visus pakvietė į akciją ,,Išjunk šviesą“, suorganizavo susitikimą su Aukštadvario regioninio parko direktoriumi V. Plegevičiumi.

Technologijų mokytoja E. Vilčevskaja ir biologijos mokytoja S. Jurgelevičienė pristatė projektą – parodą ,,Nepabūgę nei pūgos, nei speigo“. Gražiausi darbai – Ic klasės mokinių E. Gibneris, A. Baranovskajos, G. Sedlikovskos – apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Lietuvių kalbos mokytoja, direktorės pavaduotoja ugdymui R. Kazlauskienė surengė 6a klasės mokinių rašinių konkursą. Moksleiviai ne tik aiškiai, bet ir brandžiai dėstė mintis apie Žemę, atskleidė savo santykį su gamtine aplinka. Komisija, vertinusi rašinius, ilgai diskutavo, kurie darbai verti pergalės. Tačiau buvo vertinami ne tik ekologiniai pamąstymai apie Žemę, bet ir literatūrinė kalba, rašymo stilistika, raštingumas – net ir apie Žemę kalbant prisimenama kalbos kultūra, rašybos ir skyrybos išmanymas. Originaliausiais išrinkti šeštokų Germanto Kuralovo, Aurelijos Litvinovič, Silvijos Šagun darbai. Norisi pasidalyti keliomis vaikų mintimis: „Gera kvėpuoti ir gyventi čia, Žemele mano. Gyvenk per amžius ir džiugink mus visus!“; „Tu stengiesi padėti mums. Teiki puikų derlių, grožiu praskaidrini dieną ir džiugini mus.“ ,,Jeigu nebūtų tavęs, nebūtų ir mūsų. Kartais tu būni labai gera, o kartais pikta. Kartais danguje plauko purūs ir švelnūs debesėliai bei skaisti saulutė, o kartais siaučia uraganai, potvyniai, žemės drebėjimai, ugnikalnių išsiveržimai“, – savo pamąstymais dalijosi rašinių autoriai.

Visą gimnazijos bendruomenę sudomino ir įtraukė biologijos mokytojo S. Aliukonio ir technologijų mokytojo A. Bujos suorganizuota inkilų paroda. Gimnazijos trečiojo aukšto fojė visą savaitę veikė inkilų paroda, kurios eksponatus kalė mokiniai, jų tėveliai ir seneliai. Nelengva iš gausybės gražių ir tvirtų inkilų išrinkti pačius geriausius, todėl balsuoti pakviesta visa gimnazija. Po balsavimo prizinėmis vietomis apdovanoti šie mokiniai: M. Aliukonis (6 a), D. Žilionis (II b), A. Belyj (6 a). Ir visgi geriausius inkilus išsirinks patys paukščiai. Kaip ten bebūtų, visiems tapo ramiau, nes skrajūnams parūpinti prabangūs socialiniai būstai iš ekologinės medienos.

Inkilų parodą paįvairino geografijos mokytoja V. Bakšienė, pakvietusi 6a klasės mokinius surengti įdomią gamtinio reljefo parodą ,,Žemė vaikų akimis“, sužavėjusia netikėtu pateikimu, gaminimo technologijų naujumu.

Neformaliojo švietimo ,,Jaunasis gamtininkas“ vadovė A. Bugarauskienė ir šokių bei geografijos mokytoja V. Klimaikienė su 7a ir pradinių klasių mokiniais pristatė projektą ,,Apkabinkime žemę“. Pradinukai, rūpestingai globojami pradinių klasių mokytojų, susidomėję stebėjo, kaip ,,antram gyvenimui“ prikeliami daiktai, ir noriai dalyvavo septintokų surengtoje viktorinoje.

Dėkojame visiems dalyviams, kurie neliko abejingi mūsų Žemei ir joje gyvenantiems! Džiaugiamės, kad baigiamajame renginyje sulaukėme Rūdiškių seniūno T. Pavlovskio ir Valstiečių – Žaliųjų sąjungos Trakų skyriaus pirmininko V. Kravčiun su gausiomis dovanomis konkursų nugalėtojams. Tikimės, kad gamtos mokslų mokytojų paskatinti mokiniai susimąstė apie gamtos saugojimą.

Gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė Vida Kasperavičiūtė

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *