Žiemos pramogos Lietuvoje – daugiau nei slidinėjimas

Parašyta: 2016-01-21 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Renginiai, Sportas |

Oras apgaulingas: nesimato sniego pusnų, besmegenių ir kitų vaikų šedevrų, tačiau kalendorius byloja apie jau atslinkusią žiemą. Šildo tik telefone išsaugotos vasaros nuotraukos, stori mezginiai ir radiatoriai. Tačiau vis žvarbesnis vėjas daugelį sulaiko namuose. O juk žiema Lietuvoje tęsiasi kone amžinybę! Šią amžinybę galima naršyti ne tik internete, bet ir miške, ežere, pajūryje.

Žiemą nėra ką veikti – mitas, o kad žiemą galima nebent slidinėti – dar didesnis mitas. Anot noriunoriunoriu.lt vadovės Dianos Šubelko, gyventojai šaltuoju metu laikotarpiu linkę mėgautis grožio ir sveikatinimo procedūromis viešbučiuose, pramogauti vandens pramogų parkuose, dažniau lankytis teatre ir koncertuose, nors Lietuvoje siūloma vis daugiau įdomių ir aktyvių žiemos pramogų, jaudinančių ir ekstremalių pojūčių mėgėjus.

 

 

Šunų kinkiniai beveik kaip Aliaskoje

pav1

Įkvėpti jaudinančio miško šalčio skriejant rogėmis būtina bent kartą gyvenime. Tiek romantikams, tiek ekstremalių pramogų mėgėjams. Vien pagalvojus apie tvirtus Aliaskos ir Sibiro haskių kinkinius, tempiančius roges siaurais, vingiuotais miško takais, užkaista kraujas. Tiems, kurių aštrius pojūčius sužadina pavojingos, turistams nežinomos slidinėjimo trasos, haskius reikėtų pakinkyti naktį. Pasak renginių organizatorių, greitis, šaltis, jėga, tamsa sudrebina net drąsuolius.

Be viso to, pramogos metu susipažįstate su šunimis ir jų pozicijomis kinkinyje, o patyręs vadeliotojas paaiškina, kaip valdyti kinkinį. Kelionės metu galima sustoti atsigerti šiltos arbatos, užsikąsti sausainiu ir atsiverti gamtai ištrūkus iš pilkų miesto gatvių. Kai kurie pramogos organizatoriai siūlo įsirengti ir ilgesniam laikui: susikurti laužą, pasigaminti vakarienę gamtoje, o grįžus iš nepaprasto pasivažinėjimo nuovargį nuslopinti pirtyje. Vienas žodis – neprilygstama. Negalite nuvykti į Aliaską? Pajuskite Aliaską Lietuvoje!

 

Slidinėjimas: nereikia ir slovakiškų trasų

 

pav2Slidinėjimas – bene populiariausia žiemos pramoga Lietuvoje. Tūlas lietuvis girdėjo apie skirtingas slidinėjimo trasas visoje šalyje: “Snow arena” Druskininkuose, “Žiemos sporto centras” Ignalinoje, “Liepkalnis Vilniuje, “Kalitos kalnas” Anykščiuose. Vis dažniau jose atsiranda daugiau kliūčių, tad nebūtina vykti į tolimų šalių kalnus, kad pajustumėte, ką reiškia šalia nuvirtęs rąstas ar išlindęs akmuo. Bet, svarbiausia, kad slidinėjimo pramogą galima išmėginti neturint įrangos, specialios aprangos ir patirties. Visa tai suteikiama slidinėjimo trasose. Na, bet tai jau darosi įprasta, ieškokime šio to daugiau!

 

Keturračiai motociklai – ne tik vasarą

 

Meilė, gimusi vasarą, gali gyvuoti ir žiemą. Pasivažinėjimas keturračiais tikrai ne standartinė žiemos pramoga tiems, kurie nebežino, kaip kitaip pasišildyti šaltuoju laikotarpiu. Galbūt šaltis ir gelia skruostus lekiant snieguotais miškų takais, ežerais ar specialiomis ekstremalaus sporto parkų trasomis, bet adrenalinas užkaitina po vasaros atvėsusį kraują. Keturračių arba sniego motociklų safaris – šuolis į svaiginantį nuotykį patyrusiems ekstremalams ir naujokams. Priklausomai nuo organizatoriaus siūlomo inventoriaus galima išvystyti net iki 160 km/h greitį – 40 km ruože kiekvienas savyje pabudina žvėrį.

 

Balnokit, broliai, žirgą


Optimized-pav3

Jodinėjimas žirgais žiemą tarsi ištrauka iš nepaprastos žiemos pasakos. Dabar daugelis žirgynų siūlo jodinėti visais metų laikais. Tiesa, ne visi siūlo galimybę

 mėgautis pramoga lauke, todėl reikėtų pasidomėti, ką siūlo kiekvienas žirgynas. Jodinėti žirgais labiau patiks tiems, kurie nori pabėgti ne tik nuo pilkų miesto vaizdų, bet ir nuo garsų. Jokio variklio burzgimo! Kadangi žirgą valdo žmogus, jis pats ir nusprendžia, ar kelionė miško keliais bus raminanti ar maloniai bauginanti. Grynas miško oras, harmoninga aplinka ir žirgo draugija nei vieno negali palikti abejingo.

 

Žygiai slidėmis ir šiaurietiškas ėjimas

pav5Jei jau gyvename lygumų krašte, kodėl tuo nepasinaudojus? Jei esate ekstremalių pokyčių mėgėjai, galbūt tai ne visai jums, tačiau klystate, jei manote, kad žygis slidėmis ar šiaurietiškas ėjimas – tai tas pats lyg vaikščioti vasarą, nieko ypatingo tik su papildoma įranga.  Šios žiemos pramogos nėra tokios lengvos, kaip gali pasirodyti, ir reikalauja ištvermės, tačiau yra labai sveikos ir padeda greičiau atsikratyti kalorijų po šiltų mamos pyragų. Niekada nebandžiusiems, rekomenduojama pasirinkti trumpesnį maršrutą. Žygio trasos yra įvairių ilgių: 5, 10, 13 17, 33 kilometrų, todėl galite pasirinkti žygį pagal savo fizines galimybes. Žygiai organizuojami gražiausiose Lietuvos vietose, tad tai ne tik aktyvi sportinė, bet ir pažintinė pramoga. O jeigu turite savo įrangą: lygumų slides, šiaurietiško ėjimo lazdas, galite rasti ir nemokamų žygių, kuriuos organizuoja šio sporto entuziastai, pavyzdžiui „Snaigės žygiai“.

 

 

Po aktyvių pramogų – ramybės dozė

pav4 Žiemos pramogos, trunkančios vos kelias valandas, išvargina ne tik mažiau judančius, bet ir aktyviai sportuojančius. Todėl ne vienas pramogų organizatorius siūlo paslaugų komplektus, leidžiančius pasimėgauti gardžia vakariene, pirtimi, masažais ir kitais SPA malonumais.

Trumpėjančios dienos vis dažniau vilioja pasilikti namuose, užtrukti darbe, kol vieną pasijuntame emociškai išsekę. Tad nuvarginti ir palepinti kūną žiemos metu  – misija kiekvienam. Jei tik galėtų, kūnas tikrai padėkotų už medaus masažus, purvo ir druskų voneles.

 

 

Ar yra nemokamų pramogų žiemą?pav6

 

Žinoma! Atsigręžus į vaikystę viskas atrodo kur kas paprasčiau. Geriausios žiemos pramogos – čiuožti rogutėmis nuo kalno, statyti besmegenį, žaisti sniego karą ir daryti sniego angelus. Vaikystės pramogos nebūtinai reiškia, kad jos yra vaikiškos, tačiau jos tikrai suteikia ne mažiau džiaugsmo ir naudos sveikatai. Kelios valandos ant kalniuko ir vakare užmigsite neperžiūrėję viso filmo. Bet, svarbiausia, kad šie žiemos džiaugsmai – nieko nekainuoja, tereikia dovanos iš gamtos – sniego.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *