Žygis į Mošos archeologinį draustinį

Parašyta: 2017-09-28 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos, Onuškis, Renginiai |

Rugsėjo 27 dieną, tradiciškai jau 13 metų, Aukštadvario regioninio parko direkcija minint Pasaulinę turizmo dieną suorganizavo žygį į Mošos piliakalnį. Šviečiant saulei, su puikia nuotaika Aukštadvario gimnazijos kiemelyje rinkosi Aukštadvario pradinės mokyklos-darželio ,,Gandriukas“, Aukštadvario ir Onuškio gimnazijų, žemės ūkio bei Bijūnų pagrindinių mokyklų moksleiviai ir mokytojai.

Visus susirinkusius ir pasirengusius žygiui lankytojų centro administratorė Ema Stanulionienė pasveikino  su Pasauline turizmo diena ir pakvietė pradėti žygį.

Vedami ekologo Talvydo Špiliausko pro Aukštadvario miestelį, Skrebio botaninį draustinį ir jame esantį Skrebio ežerą bei Vilniaus Gedimino technikos universitetio poilsio bazę, žygio dalyviai susipažino su gamtinėmis vertybėmis. Sustojimo vietose moksleiviai su entuziazmu dalyvavo viktorinoje, nes kiekvienas į klausimą atsakęs teisingai buvo apdovanotas prizu.

Mošos archeologiniame draustinyje, prie Mošos piliakalnio ir šalia esančių pilkapynų, žygeivius pasitiko Aukštadvario regioninio parko direktorius Vaclovas Plegevičius ir pasiūlė užlipti į piliakalnį. Apėjus aikštelę ratu, visus sudomino pasakojimas apie šį  piliakalnį saugojusias trys vaidilutes su kriviu priešakyje. Direktoriaus rankose laikytas padėklas su archeologiniais radiniais ir pasakojimas apie juos, mūsų protėvius žadino smalsumą radinius pačiupinėti, apžiūrėti ir netgi pauostyti. Laikyta rankoje suktu galu lazda buvo pristatyta kaip įsivaizduojama krivio lazda.

Piliakalnio papėdėje jaukią aplinką kūrė degantys kelmai. Šalia garavo tik ką ant laužo kultūrologės Ritos Balsevičiūtės išvirta žolelių arbata ir pasistiprinimui ant stalo sudėti saldumynai. Ji paminėjo, kad šie metai paskelbti Piliakalnių metais ir pratęstoje nelengvoje viktorinoje, moksleiviai vėl varžėsi tarpusavyje, nes visi norėjo parsinešti namo po prizą.

Išsiskirstant dalyviai direkcijai dėkojo už patirtas emocijas, suteiktas žinias apie parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes.

Parengė ARPD  vyr. lankytojų centro administratorė Ema Stanulionienė

Autorės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *