217 gyvybių – tiek šįmet nutrūko eismo įvykiuose Lietuvos keliuose

Parašyta: 2013-11-20 | Kategorija: Bažnyčia, Naujienos |

Þuvusiems keliuose atminti6217 žvakelių – tiek šeštadienio vakarą nušvito Vilniuje, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Tiek pat jų buvo uždegta sekmadienį Kaune, Sobore. Kiekviena šių liepsnelių yra skirta šįmet Lietuvos keliuose žuvusiems atminti.

„Skaudžiausia, jog daugiau nei 90 proc. aukas atnešusių įvykių nutiko dėl žmogaus kaltės. Mes, net minties neturėdami apie žudymą, galime įgyti potencialaus žudiko vardą“, – įsitikinęs abiejuose didmiesčiuose Šv. Mišias už tragiškai iš gyvenimo pasitraukusiuosius aukojantis naujasis policijos kapelionas kun. Algirdas Toliatas.

Anot jo, nes kiekvieną kartą kai žmogus elgiasi neatsakingai, jo elgesys gali išprovokuoti paties ar, dar blogiau, kito asmens žūtį. „Kiekvieną sykį, kai vairuoju techniškai netvarkingą transporto priemonę, kai pats esu netinkamos vairavimui būklės, kai manevruoju neatsargiai ar agresyviai, kai atsakau agresyvumu į kito vairuotojo netaktišką elgesį – jau nusidedu Dievo įsakymui „nežudyk“, – patikino kunigas.

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šiais metais tokia diena – lapkričio 17-oji. Ta intencija dviejose didžiausių Lietuvos bažnyčiose Vilniuje ir Kaune buvo vykdomos iki šiol nerengtos iniciatyvos.

„Kiekvienam šįmet netikėtai ir skaudžiai artimuosius palikusiam asmeniui uždegame po žvakelę, išdėliotą improvizuotame Lietuvos žemėlapyje. Instaliaciją juosia juoda juosta, primenanti, kad dėl eismo įvykių keliuose netekome šimtų žmonių“, – sakė viena iš akcijos organizatorių VšĮ „Renginių kodas“ vadovė Kristina Kaikarienė.

Pasibaigus Šv. Mišioms abiejuose miestuose buvo rengiama susikaupimo ir apmąstymų valanda, kurioje dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas – Egidijus Miknius), solistės – Vaida Genytė, Simona Radišauskaitė, Simona Milinytė ir Anika Vaitiekūnaitė.

Þuvusiems keliuose atminti1

Þuvusiems keliuose atminti4


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite