Akcija „Švieskime vaikus“

Parašyta: 2017-11-17 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Kultūra, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Renginiai, Rūdiškės, Seimas, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

Lapkričio 14 d. Trakų viešojoje bibliotekoje vyko labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ atstovų bei rajono bibliotekininkių ir vaikų darželių, mokyklų darbuotojų susitikimas.

Trakų viešojoje bibliotekoje su labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ atstovais susitiko rajono bibliotekininkai ir vaikų darželių, mokyklų darbuotojai

Pasak renginį pradėjusios Trakų viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojos Jolantos Abucevičienės, labai malonu, kad rajono bibliotekos trečius metus iš eilės sulaukė vaikams skirtų knygelių. Šį kartą jas atvežė ir išdalijo labdaros ir paramos fondo direktorė Vaida Rukuižienė. Jai talkino fondo „Švieskime vaikus“ ambasadorius Vladyslav Kravčun ir fondo savanoris Kęstutis Abucevičius, LR Seimo narės Godos Burokienės padėjėjas Karolis Savickis. Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus tikslas – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Projektas yra tęstinis. Kasmet planuojama išleisti per dešimt geriausių tik lietuvių autorių vaikiškų knygelių. Šių metų bibliotekelės komplektą sudaro devynios gražiai išleistos, dailiai apipavidalintos spalvingos knygelės: Ilona Ežerinytė „Šunojaus diena“, Marius Marcinkevičius „Voro koja“, Ramunė Savickytė „Adelės dienoraštis. Žiema“, Giedrė Rakauskienė „Dramblys ir antis“, Ignė Zarembaitė „Skudurinukė“, Gaja Guna Eklė „Brolis kurio man nereikėjo“, Rebeka Una „Aš esu Tomas, seklys“, Gintarė Adomaitytė „Debesėlis ieško vardo“, Lina Darbutaitė „Baltas dangus“.

Trakų viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Jolanta Abucevičienė (kairėje), labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Rukuižienė ir ambasadorius Vladyslav Kravčun

Mūsų rajonui padovanota po du komplektus (18 knygelių) visoms bibliotekoms, mokykloms, darželiams. O kiek jų padovanota visoje Lietuvoje, sunku ir suskaičiuoti. Įkurdami labdaros ir paramos fondą „Švieskime vaikus“, steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis sakė, kad gera knyga yra raktas į vaiko sielą. Būtina leisti įdomias knygas vaikams, kurios žadintų norą pažinti pasaulį ir vertybes, kuriomis jie galėtų vadovautis gyvenime.

Dovanotos knygelės vaikams

Kad fondo leidžiamos knygelės yra itin vertingos, abejoti neverta. Jas kruopščiai atrenka autoritetinga komisija. Anot bibliotekos darbuotojų, vaikai tikrai jas noriai skaito, lentynose jos ilgai neužsiguli.
Fondo direktorė Vaida Rukuižienė dėkoja visoms darbuotojoms, kad jos dovanoja vaikams gyvenimo džiaugsmą, linkėjo daug kantrybės ir sveikatos nelengvame darbe.

Austra ZAPOLSKIENĖ
Karolio Savickio nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite