Antikorupcijos komisija nagrinės statybų leidimų saugomose teritorijose prie Vilkokšnio ežero išdavimo tvarkos skaidrumą

Parašyta: 2021-01-21 | Kategorija: Aukštadvaris, Gamta, Naujienos, Teritorijų planavimai, Trakai |

Vilkokšnio ežeras nuo Žuklijų piliakalnio. lt.wikipedia.org nuotr.

Sausio 20 d. posėdyje Seimo Antikorupcijos komisija priėmė sprendimą dėl statyboms saugomose teritorijose leidimų išdavimo teisėtumo kontrolės įvertinimo.

Komisija organizuos posėdį, į kurį bus kviečiamos už prašymų leisti vykdyti statybas saugomose teritorijose nagrinėjimą atsakingos institucijos, bus siekiama įvertinti, ar yra pakankama pareigūnų, išduodančių tokius leidimus, priimtų sprendimų teisėtumo ir pagrįstumo kontrolė bei nustatyta atsakomybė. Komisija planuoja šią sritį įvertinti sisteminiu požiūriu ir identifikuoti galimas korupcijos rizikas.

Sprendimas priimtas nagrinėjant Komisijoje gautą kreipimąsi atlikti tyrimą dėl buvusio Seimo nario Artūro Skardžiaus sutuoktinei Snieguolei Skardžiuvienei išduoto statybos leidimo statyti kaimo turizmo objektą Vilkokšnio kraštovaizdžio draustinyje, Vilkokšnio ežero pakrantėje, kur teisės aktai statybas draustinyje draudžia. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, kuriai yra pavaldūs Lietuvos regioniniai ir nacionaliniai parkai, sužinojusi apie šį išduotą leidimą Trakų rajone, Aukštadvario regioninio parko valdomame Vilkokšnio kraštovaizdžio draustinyje, kreipėsi į prokuratūrą, kad būtų apgintas viešasis interesas.

LRS Antikorupcijos Komisijos pirmininkas

Algirdas Stončaitis


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite