Apdovanoti konkurso „Trakai – senovinių žibintų miestas 2015“ nugalėtojai ir dalyviai

Parašyta: 2016-01-13 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Sausio 9 dieną Trakų kultūros rūmuose surengtoje  Kalėdinių žibintų kompozicijų konkurso „Trakai – senovinių žibintų miestas 2015“ apdovanojimų ceremonijoje Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč, mero patarėjos Eleonora Kravčun ir Dominyka Dubauskaitė pagerbė ir apdovanojo šio konkurso laimėtojus ir visus dalyvius diplomais, padėkomis ir atminimo dovanomis.

Lapkričio 19 dieną Trakų rajono savivaldybės mero institucija paskelbė Kalėdinių žibintų kompozicijų konkursą „Trakai – senovinių žibintų miestas 2015“, kurio tikslas – skatinti gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų kūrybinį aktyvumą, saviraiškos ir kūrybiškumo ugdymą bei stiprinti estetinį suvokimą, meninę ir pažinimo kompetencijas. Informacija apie konkursą buvo viešinama Trakų rajono laikraščiuose, interneto svetainėjewww.trakai.lt ir „Facebook“ profilyje.

Buvo paskelbtos tokios Trakų rajono savivaldybės mero nominacijos: „Ekologiška žibintų kompozicija“; „Originali žibintų kompozicija“; „Daugiausiai „patinka“ surinkusi žibintų kompozicija“; „Kūrybiška žibintų kompozicija“; „Novatoriška žibintų kompozicija“.

Nominacijas skyrė ir pretendentus vertino Trakų rajono savivaldybės mero 2016 metų lapkričio 19 dienos potvarkiu Nr. P1- 111 sudaryta komisija: Povilas Montvila, Savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėjas; Nijolė Romaškienė, Savivaldybės tarybos narė; Daiva Meilutė,  Savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė,  Kęstutis Vilkauskas, Trakų seniūnijos seniūnas; Sigita Nemeikaitė, ryšių su visuomene specialistė. Vertinant žibintų kompozicijas buvo atsižvelgiama į turinio ir formos originalumą, temos atskleidimą, kūrybiškumą, meniškumą, naudojamų medžiagų įvairovę.

Nominaciją „Ekologiška žibintų kompozicija“ laimėjo jauniausi (septynerių metukų) konkurso dalyviai, „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ nariai Mantas Karpičius ir Emilius Nedveckis, sukūrę darnią su aplinka, tausojančią išteklius žibintų kompoziciją, nenaudodami aplinkai kenksmingų medžiagų. Vaikų užsiėmimų vadovė – Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė Rasa Pavilionienė. Į šią nominaciją kandidatavo ir  Aukštadvario mokykla-darželis „Gandriukas“.

Nominacija „Originali žibintų kompozicija“ atiteko Paluknio seniūnijai, sukūrusiai originalią, analogų neturinčią kompoziciją „Magiškasis žibintų šviesos šokis“. Taip pat į šią nominaciją kandidatavo Aukštadvario mokykla-darželis „Gandriukas“ ir Trakų daugiabučio namo bendrija „Vytauto 64“.

Nominacija „Daugiausiai „patinka“ surinkusi žibintų kompozicija“ atiteko Irenai Beržinskienei, sukūrusiai kompoziciją „Šv. Kalėdų belaukiant“, kuri surinko daugiausiai „patinka“ (56 „patinka“) Trakų rajono savivaldybės „Facebook“ profilyje. Į šią nominaciją kandidatavo ir Aukštadvario mokykla-darželis „Gandriukas“.

Nominaciją „Kūrybiška žibintų kompozicija“ laimėjo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijai, sukūrusi išradingą, įdomią, menišką žibintų kompoziciją „Siūbuojantys vėjyje“. Taip pat į šią nominaciją kandidatavo ir  Aukštadvario mokykla-darželis „Gandriukas“, Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras ir UAB „Trakų vandenys“.

Nominacija „Novatoriška žibintų kompozicija“ atiteko  Aukštadvario mokyklai-darželiui „Gandriukas“, sukūrusiai kompleksinę, naujovišką, išskirtinę kompoziciją „Žibintai voriukams“. Taip pat į šią nominaciją kandidatavo ir UAB Trakų šilumos tinklai.

Renginio metu taip pat buvo įteiktos padėkos už dalyvavimą Kalėdinių žibintų kompozicijų konkurse „Trakai – senovinių žibintų miestas 2015“, kūrybinį aktyvumą, saviraišką bei estetinį suvokimą, meninę ir pažinimo kompetencijas dalyviams: Trakų daugiabučio namo bendrijai „Vytauto 64“, Trakų krašto tradicinių amatų centrui, Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centrui, UAB „Trakų vandenys“, UAB Trakų šilumos tinklai, Trakų gyventojai Rimai Pulauskaitei.

Džiugu, kad šiuo konkursu susidomėjo Trakų krašto gyventojai, įmonės, įstaigos, organizacijos ir bendruomenės. Tikimės, kad ir kitais metais Trakų krašto gyventojai neliks abejingi ir aktyviai dalyvaus Trakų rajono savivaldybės mero institucijos rengiamame kalėdinių žibintų konkurse.

Eleonora Kravčun, 
Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

Nominaciją „Ekologiška žibintų kompozicija“ laimėjo jauniausi konkurso dalyviai nariai Mantas Karpičius ir Emilius Nedveckis. Juos apdovanoja (iš kairės) mero pavaduotoja Marija Puč, mero patarėjos Dominyka Dubauskaitė ir Eleonora Kravčun

 

 

Geriausios Kalėdinių žibintų kompozicijų konkurso „Trakai – senovinių žibintų miestas 2015“ kompozicijos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite