Apdovanoti nusipelnę ūkininkai ir verslininkai

Parašyta: 2017-12-01 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Savivaldybė, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

2017 m. Trakų rajone įsteigta 20 verslo įmonių, veikia  2 757 ūkininkų ūkiai.

Senųjų Trakų ūkininkas Vladyslav Kravčun padovanojo savo užaugintų rugių pėdą merei E. Rudelienei

Onuškio seniūnė Zita Aniulienė bei Onuškio ugniagesių komandos viršininkas ir Onuškio seniūnijos ūkininkas Rimutis Bingelis

Lapkričio 23 d., praeitą trečiadienį, Trakų rajono savivaldybė pakvietė rajono ūkininkus ir verslo atstovus į padėkos vakarą „Trasalyje“, kad pasidžiaugtų jų metiniais pasiekimais ir pagerbtų juos už jų puikų ir nuoširdų darbą, kuriant Trakų rajono gerovę. Susirinkusieji puikiai leido vakarą – šventinį renginį vedė Dainius Palivonas, jam padėjo Svetlana Palivonienė, svečiams dainavo Aistė Tomkevičiūtė.
Rajono vadovai labiausiai nusipelniusiems ūkininkams ir verslo subjektams įteikė apdovanojimus ir padėkos raštus. Už svarų verslo ir ūkio subjektų indėlį Trakų rajone mero apdovanojimus gavo UAB „Grainmore“, UAB „Žvyro karjerai“, ūkininkai Rimas Šilalė, Rita Kurdzikauskienė, Virginijus Pockevičius. Pagerbiant Trakų rajono nusipelniusius žmones, padėkomis už jų darbą buvo įvertinta 15 rajono ūkininkų, iš jų puikiai žinomi Vida Kananavičienė, Stanislava Doškuvienė, Tomas Dabašauskas, Donatas Marcinkevičius ir kt. Šventėje nebuvo užmirštos ir rajone veikiančios įmonės. Merė, norėdama atsidėkoti už jų svarų verslo ir ūkio subjektų indėlį Trakų rajone, padėkas įteikė 26 įmonėms, tarp kurių buvo UAB „Trakų kooperacijos prekyba“, UAB „Karališka kibininė“, UAB „Altitudė“, UAB „Stvima“, UAB „Baltic stages“, UAB „Soltra“, UAB „Geodeziniai matavimai“ ir kt.

UAB „Karališka kibininė“ savininkai Zinaida ir Vladas Juškiai

Ūkininkas Tomas Dabašauskas ir merė E. Rudelienė

 

Džiaugiasi savo veikla

Aukštadvario seniūnijos ūkininkas, sėjantis kviečius, miežius, rugius, grikius Juozas Petravičius su žmona Vanda buvo puikiai nusiteikę šventinį vakarą. Vyras džiaugėsi, kad derlius jau nuimtas ir nebuvo toks prastas, nors oro sąlygos šiemet Lietuvos ūkininkų ir nelepino. Sutuoktiniams kartu ūkyje padeda triūsti dukra Edita ir sūnus Rolandas su savo žmona Jovita. „Turime 40 ha žemės ir dar 30 ha nuomojame. Šiemet įsigijome presą ir lenkišką vyniotuvą. Ūkyje naudojame du traktorius „Belarus“ T25, kombainą“, – paklaustas, kaip atrodo jo ūkis ir kokią techniką naudoja, taip kalbėjo J. Petravičius.
Savo kuriama produkcija žavi ir Rūdiškių seniūnijos ūkininkai Stanislava ir Henrikas Karpovičiai, kurie turi ekologišką ūkį ir gamina sertifikuotus grikinius pyragus, kuriuos daugiausiai realizuoja per šventes ir įvairius pristatymus užsienyje. Paklausti, kur ūkininkai priduoda užaugintus grikius, šeima sakė, kad jau ilgus metus bendradarbiauja su Prienuose veikiančia įmone, yra patenkinti užmokesčiu. Pasiteiravus, kodėl savo produkcijos jie nepriduoda Senuosiuose Trakuose įsikūrusiai grūdų supirkimo įmonei „Grainmore“, ūkininkai apgailestavo, kad ten nepriimamas ekologiškai užaugintas derlius. Sutuoktiniai džiūgauja, kad ir jų vaikai Henrikas, Vladas ir Diana pasekė tėvų pėdomis – atžalos turi savo atskirus ūkius.

Merė E. Rudelienė apdovanojo ūkininkę Vidą Kananavičienę

Aukštadvario žemės ūkio mokyklos direktorius Jonas Kazlauskas

Į padėkos vakarą atvyko ir Aukštadvario žemės ūkio mokyklos, vykdančios Formaliojo profesinio mokymo prog­ramas, kuriose šiemet mokosi 234 mokiniai, direktorius Jonas Kazlauskas. „Šių metų mokinių kontingentas yra sukomplektuotas, – pasakojo apie ugdymą J. Kazlauskas. – Mūsų mokyklą veikia ir lygių galimybių tendencijos, nes merginos pareiškė norą mokytis pagal technikos priežiūros verslo darbuotojo mokymo programą, kuri yra artimesnė vaikinams. Tokiu pasirinkimu esame maloniai nustebinti. Kitais metais planuojame vykdyti naujas mokymo programas: pardavėjo, socialinio darbuotojo padėjėjo ir atskirai floristo – specialiųjų poreikių mokiniams. Baigusieji 12 klasių galės mokytis šaltkalvio-remontininko amato, nes mūsų rajone šios profesijos poreikis yra didelis. Jei pavyks įgyvendinti visus planus, tai pasikeisime visai į kitą profilį.“ „Trakų žemė“ teiravosi direktoriaus ir apie vykdomas tarptautines stažuotes mokiniams bei pedagogams. „2016/2017 mokslo metais stažuotėse ES šalyse dalyvavo 33 mokiniai ir 6 profesijos mokytojai. Šiuo metu įgyvendiname tris „Erasmus+“ mobilumo projektus. Dabar mūsų 5 technikos priežiūros verslo darbuotojo programos mokiniai yra išvažiavę stažuotis į Vokietiją. Vasario–kovo mėnesiais dar 5 minėtos programos mokiniai vyks į Jungtinę Karalystę, o 5 smulkiojo verslo paslaugų teikėjo ir 3 virėjo mokymo programų mokiniai – į Maltą. Artimiausiu metu vyks stažuotis ir profesijos mokytojai: 2 į Vokietiją ir 2 į Ispaniją. 2018-iesiems esame paruošę du naujus projektus, skirtus mokiniams ir profesijos mokytojams stažuotis ES“.
Susirinkusieji linksmai leido padėkos vakarą, pasiskirstydami pagal seniūnijas komandomis pristatė savo kuriamas ateities vizijas, juokavo ir nuoširdžiai bendravo. O kiti metai parodys, kam kitąmet nusišypsos laimė gauti apdovanojimus už savo veiklą ir darbą.

 

Rūdiškių seniūnija pristato savo viziją. Iš dešinės – ūkininkai Stanislava ir Henrikas Karpovičiai

Šventėje dalyvavo Onuškio seniūnijos ūkininkai (iš kairės): Dalia Šilalienė, Rimantas Judickas, buvęs Onuškio seniūnijos seniūnas, ūkininkas Juozas Okunevičius, verslininkas Juozas Matkevičius, ž. ū. specialistas Onuškio seniūnijoje Antanas Sindaravičius, Grendavės seniūnijos ūkininkai Arvydas Budrevičius ir Danutė Budrevičienė

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ
Juozo Vercinkevičiaus ir Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite