Apdovanoti pavyzdingiausiai savo valdas prižiūrintys miško savininkai

Parašyta: 2015-11-25 | Kategorija: Naujienos, Projektai, Renginiai, Trakai, Žemės Ūkis |
Vilniaus apskrities nugalėtojai, Aplinkos ministerijos ir LMSA atstovai

Vilniaus apskrities nugalėtojai, Aplinkos ministerijos ir LMSA atstovai

Šių metų lapkričio 5 d. Trakuose tradiciškai pagerbti ir apdovanoti pavyzdingiausiai savo valdose 2015 metais ūkininkavę miško savininkai. Konkursą „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2015“ organizavo Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA). Vertinimo komisiją sudarė Valstybinės miškų tarnybos, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai. Konkurso metu išrinkti ir apdovanoti net 33 prizininkai: trys Lietuvos Respublikos mastu bei po tris dešimtyje apskričių. Vertingus prizus įsteigė Aplinkos ministerija.
Šiemet buvo apžiūrėta ir įvertinta 50 privataus miško plotų. Vertinimas buvo kompleksinis: dėmesys skirtas: valdos riboms ir riboženkliams, pagrindiniams ir ugdomiesiems kirtimams, želdiniams ir žėliniams, taip pat sanitarinei miško būklei, infrastruktūriniams įrenginiams, savanoriškiems aplinkosauginiams įsipareigojimams, šalutiniams ir nemedieniniams miško naudojimams. Papildomi balai rašyti už išskirtinius sprendimus ir rezultatus bei tiems, kurie išklausė 40-ies valandų mokymus privatiems miško savininkams. Esant vienodai balų sumai arba nežymiam skirtumui (1-3 balai), pirmumas nustatytas pagal: 1. Kaip valda atitinka, konkurso tikslu iškeltą, tvaraus ir subalansuoto miškų ūkio tvarkymo principą; 2. Panaudotų efektyvių miškininkystės priemonių skaičių ir apimtį; 3. Bendrą valdos plotą. Kaip teigia ilgametis konkurso puoselėtojas, LMSA valdybos narys Romualdas Cicėnas, – „Pildosi pagrindinis konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“ tikslas, – išeina į viešumą vis nauji gerai, kūrybingai miškus prižiūrintys miško savininkai. Taip pat, galima sakyti, susiformavo grupė stambių miško savininkų, kurie periodiškai dalyvauja konkurse ir kaskart demonstruoja gerus rezultatus.“
Nugalėtojai buvo apdovanoti tradicinės konferencijos „Miškas –
žmogui, žmogus – miškui“ metu. Pirmąją vietą Respublikoje laimėjo miško savininkas iš Vilniaus apskrities, Trakų r. – Kazimieras Šiaulys (2011 m. užėmęs II vietą šalies mastu), surinkęs 88 balus. Stambaus miško savininko kredo: „Ūkininkauti miške reikia taip, kad nepadaryti miškui blogai, nes miškas negali apsiginti. Antroji vieta atiteko miško savininkui iš Plungės rajono – Mindaugui Preibiui, trečioji – miško savininkei iš Kretingos – Irenai Puškorienei.
LMSA organizuotos tradicinės konferencijos metu apdovanoti ir konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2015“ dalyviai, geriausiai tvarkantys savo miško valdas apskrityse. Vilniaus apskrityje viso šiais metais pasiūlytos 5 valdos. Šiemet Vilniaus apskritis gali didžiuotis tuo, kad turi pirmą Respublikos čempioną: tai Kazimieras Šiaulys iš Trakų. Labai aukštus įvertinimus gavo ir kitos valdos. 82 balus pelnė ir pirmąją vietą apskrityje užėmė fotografo iš Vilniaus Rišardo Lenarto 24,9 ha miško sklypas Paulios k., Giedraičių sen., Vilniaus r. Antrąją vietą pelnė pastovus konkurso dalyvis, miškininkas Česlovas Auryla iš Trakų, trečiąją –
Veronika Striukienė iš Ukmergės, kurios valda rūpinasi sūnus Laimis Striukys.
Daugiau kaip 150 konferencijos „Miškas – žmogui, žmogus –
miškui“ dalyvių Valstybinės mokesčių inspekcijos projekto „Mediena“ darbo grupės vadovė, Kauno VMI kontrolės departamento direktorė Ligita Brazlauskienė supažindino su mokesčiais privačių miškų savininkams ir projektu „Mediena“. Advokatas dr. Algimantas Šindeikis konferencijos dalyviams pristatė miško savininkų papildomo apmokestinimo 5 proc. mokesčiu analizės rezultatus. Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto lektorius dr. Marius Kavaliauskas aptarė privataus miško savininkų įvairovės svarbą miško ūkiui, o LMSA pirmininkas dr. Algis Gaižutis pristatė aktyvaus ūkininkavimo privačiuose miškuose teigiamą patirtį, problemas ir jų sprendimo būdus.
Visi pranešimai ir daugiau informacijos apie konkursą ir jo rezultatus – svetainėje www.lietuvosmiskai.lt.

Informaciją parengė Lietuvos miško savininkų asociacija pagal LR Aplinkos ministerijos užsakymą


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite