Apskųstas Šalčininkų rajono savivaldybės rinkimų komisijos sprendimas dėl rinkėjus klaidinančio „Valdemaro Tomaševskio bloko“ pavadinimo

Parašyta: 2015-02-03 | Kategorija: Lenkų rinkimų akcija, Naujienos, Politika, Socialdemokratų partija |

!cid_6FFEAD7D2C87424A9D75BFD31B418DF3@FotoarchyvasIrmaŠ. m. vasario 2 dieną Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Šalčininkų rajono skyriaus atstovai pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl Šalčininkų rajono savivaldybės rinkimų komisijos sprendimo Šalčininkuose rinkimų dalyviu registruoti koaliciją, pavadinimu Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“.

LSDP Šalčininkų rajono skyriaus pirmininkas ir kandidatas į Šalčininkų rajono merus Darius Skusevičius yra įsitikinęs, kad toks Šalčininkų rajono savivaldybės rinkimų komisijos sprendimas prieštarauja Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymui. Įstatyme numatyta, kad “Partijų koalicijos pavadinime turi būti žodis „koalicija“ ir negali būti nuorodų į partijų, neįeinančių į koaliciją, pavadinimus ar keliamų ar išsikėlusių kandidatų pavardes”.

Socialdemokratų partijos kandidatų į Šalčininkų rajono savivaldybės tarybą kandidatų sąraše trečiuoju numeriu yra įrašytas kandidatas Valdemar Tomaševskij. Tuo tarpu Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos „Valdemaro Tomaševskio blokas“ kandidatų į Šalčininkų rajono savivaldybės tarybą sąraše nėra kandidato Valdemaro Tomaševskio.

Šalčininkų socialdemokratai tikisi, kad Vyriausioji rinkimų komisija, išnagrinėjusi skundą, panaikins Šalčininkų rajono savivaldybės rinkimų komisijos sprendimą, kuris sukelia painiavą ir galimai sąmoningai klaidina rinkėjus.

LSDP informacijos centras


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite