Ar ilgai dar dulkės kelias į Tiltus?

Parašyta: 2021-11-26 | Kategorija: Komentarai, Naujienos, Seniūnijos, Tiltai, Trakai |

Dulkėtas žvyrkelis į Tiltų kaimą nuo Žėronių

 

2021 m. lapkričio 19 d. laikraštyje „Trakų žemė“ (Nr. 46 (1200), p. 1 ir 6) išspausdintame Jolantos Zakarevičiūtės ir Juozo Vercinkevičiaus straipsnyje „Tas dulkėtas kelias į Tiltus…“ Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Trakų rajono savivaldybės administracija atsakė tik į paklausimus apie valstybinės reikšmės žvyrkelio Nr. 4704 Paluknys–Žėronys–Naujieji Valkininkai asfaltavimo galimybes, bet nieko neatsakė apie tokios pat reikšmės Nr. 4737 Pagelužys–Tiltai žvyrkelį, kuris yra pagrindinis įvažiavimas į kaimą, baigiasi Tvenkinio gatvėje ir gyventojams yra labai svarbus, nes prie pat gatvės esantys gyvenamieji ir visuomeniniai pastatai vasarą skęsta dulkėse, po lietaus ir žiemą gatvė tampa sunkiai pravažiuojama. Šios gatvės negali išasfaltuoti rajonas, nes pati gatvė priklauso Kelių direkcijai, yra valstybinės reikšmės žvyrkelio tęsinys.

Daug metų Tiltų seniūnaitijos kaimai laukė ir tikėjosi asfaltuotų kelių. Valdžios keitėsi, o požiūris į rajono pakraštyje įsikūrusius 10 seniūnaitijos kaimų, kurie neturi kito susisiekimo nei su seniūnija, nei su rajono centru, išliko nepakitęs. Asfalto kaip nėra, taip nėra. Visada atsiranda kitų prioritetinių vietovių, kur nukreipiami sprendimai. Ypač apmaudu, kad beveik visame rajone su didesniais, o kai kuriose seniūnijose ir su mažesniais kaimais susisiekti galima asfaltu, o Tiltų seniūnaitijos gyventojai važinėja tik dulkėtais ir duobėtais, kada ne kada pagreideriuojamais keliais. Kai sausa, pravažiavus automobiliams priešpriešiais, už dulkių nematyti kelio, o palijus – gėda įvažiuoti į miestą, automobilis būna visas apneštas purvu.

Daug metų buvome maitinami pažadais, kad asfaltas netrukus bus paklotas, kompetentingomis institucijomis pasitikėjome, bet kai 2017 m. buvo paskelbtas sąrašas, kokiems keliams teikiamas prioritetas, išaiškėjo, kad balai, kuriuos kelius asfaltuoti pirmoje eilėje, paskiriami visai ne tiems keliams, kuriems turėtų būti suteiktas prioritetas. Jau 2018–2020 m. žvyrkelis Paluknys–Žėronys–Naujieji Valkininkai (nuo 12,205 iki 18,400 km) ir Pagelužys–Tiltai (nuo 0,000 iki 3,744 km) turėjo prioritetą, nes važiuoja ir maršrutinis autobusas, ir paštas, Tiltų, Vaikštenių ir Klepočių kaimai yra etnokultūriniai gatviniai kaimai, vietovės įrašytos į kultūros paveldo registrą, rajono lankytini objektai, įtraukti į rajono turizmo maršrutus, sulaukiantys svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio delegacijų. Tiltuose kasmet vyksta tradicinė rajono Bitininkų šventė, į kurią atvyksta ir Seimo nariai, ir rajono vadovai, mato, kokiais keliais važinėja žmonės, bet padėtis nesikeičia. Daug kartų kreipėmės į savivaldybę, klausimus kėlėme rajono tarybos posėdžiuose, surinkome gyventojų parašus, rašėme ir vykome į susitikimus su Lietuvos automobilių kelių direkcija, dėl kurios neatsakingo darbo renkant prioritetus asfaltuotiniems keliams, buvome susitikę ir su Susisiekimo ministru. Trakų savivaldybė pripažino padarytas klaidas ir jas ištaisė, bet klaidų neištaisė Kelių direkcija, teigdami, kad finansavimas jau paskirtas keliams, kurie dėl jų klaidų pateko į sąrašą ir prioritetinio sąrašo nepakeitė.

Internete atsidarius Lietuvos automobilių kelių direkcijos svetainę, kurioje paskelbta planuojamų asfaltuoti žvyrkelių sąrašas 2018–2024 m., matome, kad projektas, kuris turėjo baigtis 2020 m., pratęstas iki 2024 m., žemėlapyje nepažymėti rajone jau išasfaltuoti keliai, naujo Trakų rajono savivaldybės žvyrkelių asfaltavimo svarstymo nebuvo ir eilė išliko nepakitusi. Neturime informacijos, kodėl užsitęsė asfaltavimas iki 2024 m.? Surašytas tas pats eiliškumas, koks buvo numatytas iki 2020 m. Dėl neasfaltuotų kelių Tiltų seniūnaitijos kaimuose mažėja gyventojų, nes patogiau išsinuomoti butus miestuose, o ne važinėti dulkėtais ir duobėtais keliais, kaimai tampa nepatrauklūs, sodybos lieka tuščios, o būtų galima gyventi kaimuose, jeigu būtų sukurta gera infrastruktūra. Norėtume žinoti, ką rajono atsakingi asmenys padarė, kad minėti žvyrkeliai būtų asfaltuoti? Gal vertėtų pasidomėti, kodėl Trakų rajone nenumatyta nei vieno naujo asfaltuotino žvyrkelio net iki 2024 m.? Ar dar ilgai Tiltų seniūnaitijos gyventojams teks važinėti dulkėtais ir duobėtais keliais bei laukti 2024 m., kol bus pateikti nauji asfaltuotinų žvyrkelių sąrašai?

 

Laima ČETRAUSKIENĖ,

Tiltų seniūnaitijos seniūnaitė,

asociacijos „Tiltų kelias“ pirmininkė


Nuo redakcijos:

Dėl šiame laiške keliamų prob­lemų redakcija pasiuntė paklausimus įvairioms institucijomis. Kai gausime atsakymus, su jais supažindinsime skaitytojus.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite