Artėjama prie naujojo įmokos už atliekų surinkimą modelio

Parašyta: 2015-12-15 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Savivaldybė, Senieji Trakai, Trakai |
 

K. Petkūno nuotr.

K. Petkūno nuotr.

 

Rajono savivaldybė žengia naujus žingsnius naujosios įmokų už atliekų surinkimą tvarkos  link. Gruodžio 3 dieną rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl dvinarės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

Vadovaujantis teisės aktų pasikeitimais, rajono savivaldybė turi pereiti prie naujosios mokesčių už atliekų surinkimą tvarkos, kuri bus taikoma nuo kitų metų liepos mėnesio. Šią rinkliavą jau taiko daugiau nei 40 šalies savivaldybių. Prie naujosios sistemos ketinama pereiti palaipsniui, pagal iš anksto parengtą darbo planą.

Atliekų tvarkymo specialistų tvirtinimu, toks įmokų skaičiavimas turėtų išspręsti paslaugų apmokestinimo iššūkius vartotojams ir paslaugų teikėjams, išlaikant konkurencingas kainas.

Kaip veikia naujasis modelis, kurio rajono savivaldybė dar tik siekia, o kitur jis įgyvendintas, buvo domėtasi apsilankius Alytaus regioniniame atliekų tvarkymo centre. Jame lankėsi rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys,  Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Danė Rudelienė, Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Antanas Česlauskas, Architektūros skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Kriaučiūnas.

Rajono atstovai išsamiai susipažino su šio centro veikla, organizacine struktūra, naujovėmis.

„Alytaus regioninis atliekų tvarkymo centras veikia jau aštuonerius metus, aptarnauja 7 savivaldybes ir turi sukaupęs nemažą patirtį. Todėl buvo naudinga pasisemti šios patirties, kad ateityje išvengtume galimų klaidų įgyvendinant rinkliavos sistemą“, – tvirtino rajono savivaldybės administracijos direktorius J. Liesys.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite