Aukštadvario parapija išugdė naują kunigą

Parašyta: 2013-11-22 | Kategorija: Aukštadvaris, Bažnyčia, Kultūra, Naujienos |
bendra

Kunigas Saulius Kristapavičius aukoja pirmąsias šv. Mišias Aukštadvario Kristaus Atsimanymo bažnyčioje savo tėviškėje

Lapkričio 17-sios sekmadienis. Aukštadvario parapijos tikintiesiems – atmintina diena, nes Aukštadvario Kristaus Atsimanymo bažnyčioje buvo švenčiamos šiame krašte gimusio kunigo Sauliaus Kristapavičiaus primicijos (t.y. pirmosios šv. Mišios).

S. Kristapavičius gimė 1985 metais. Pradėjo mokslus Rūdiškėse, o vėliau juos tęsė Aukštadvario vidurinėje ir žemės ūkio mokyklose, baigė Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminariją. Šių metų lapkričio 10 dieną Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje jį į kunigus įšventino Kaišiadorių vyskupas ordinaras Jonas Ivanauskas.

Po įšventinimo Kaišiadorių vyskupijos kunigas S. Kristapavičius buvo paskirtas Širvintų parapijos vikaru.

Primicijose dalyvavo trys dešimtys kunigų iš Kaišiadorių ir kitų vyskupijų, o prelatas Bornhardas Rachwalas (Bornhard Rachwal), su kuriuo S. Kristapavičius susipažino praktikos metu, atvyko iš Vokietijos Leipcigo miesto.

Pamokslą sakęs Vilniaus Šv. Teresės Bažnyčios (Aušros Vartų) rezidentas, teologijos dr., profesorius Andrius Narbekovas (S. Kristapavičiaus magistratūros darbo vadovas) pabrėžė, kad naujo kunigo atėjimas yra didelis įvykis, nes ne kiekvienais metais tokia šventė būna. „Dievas nieko didesnio žmogui negalėjo duoti kaip kunigystę“, – sakė profesorius. Pasak dvasininko, galvojame, kad pats žmogus pasirenka kunigystę, tačiau tai Dievas pasirenka, kam suteikti šia misiją, nes Dievo planuose numatytas toks paskyrimas žmogui dar negimus. Tačiau, profesoriaus teigimu, į kunigystę ateinama per kančias, tik mažuma įstojusių į kunigų seminariją tampa kunigais, todėl kunigystės pradžia – didelė šventė, kuri vėliau švenčiama tarsi gimtadienis.

A. Narbekovas teigė, kad pradedančiam savarankišką kelią kunigui išbandymų metas prasideda iš karto, tačiau nepriklausomai nuo nuotaikos, nuovargio kunigas visuomet turi būti pasirengęs padėti jo pagalbos prašantiems tikintiesiems, o dvasinė pagalba turi būti teikiama su meile: jautriai ir nuoširdžiai, nes, pasak dvasininko, šventuose dalykuose apsimetinėjimas yra pats baisiausias dalykas, o veidmainiavimas – neatleistinas.

IMG_6576

Kunigo sutikimas prieš pirmąsias šv. Mišias

Kunigas S. Kristapavičius padėkojo visiems atvykusiems į primicijas ir sakė, kad jis į kunigus ateina iš savo šeimos, iš šio krašto žmonių. „Dėkosiu Dievui už kunigystę“, – pasižadėjo sielovados kelią pasirinkęs jaunasis kunigas.

S. Kristapavičius suteikė Jo ekscelencijos Popiežiaus palaiminimą šv. Mišiose dalyvavusiems tikintiesiems.

Jaunąjį kunigą sveikindamas Trakų rajono meras aukštadvarietis Vytautas Zalieckas džiaugėsi, kad Aukštadvario krašte gimė, užaugo, mokėsi ir subrendo garbingai misijai pasišventęs jaunuolis. Gražių darbų, prasmingos veiklos palinkėjo ir Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė. Kunigą sveikino „Gyvojo rožančiaus draugijos“ narės ir kitų organizacijų bei draugijų atstovai.

Aukštadvariečiai Ana ir Jaroslavas Kristapavičiai užaugino ne tik sūnų Saulių, bet ir dukrą Jurgitą.

 

Kęstutis PETKŪNAS

Autoriaus ir Viktoro Kiero nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite