Auskarai su perlais: kaip išsirinkti?

Parašyta: 2019-07-01 | Kategorija: Pramogos, Skelbimai |

PR

Tūkstantmečius siekianti perlų istorija vertės ir meilės jiems tikrai nesumažino, anaiptol, perlai yra labai vertinami juvelyrinių dirbinių rinkoje. Stebėtis nereikėtų, auskarai su perlais, segės ir kiti papuošalai atrodo ypatingai, solidžiai, rafinuotai, suteikia moteriai pasitikėjimo savimi. Juos lengva priderinti prie daugelio aprangos stilių. Negana to, perlai turi paslaptingų, magiškų ir sveikatai teigiamų savybių. Tikriausiai nė nereikia sakyti, kad šie elegancijos simboliai kiekvienai moteriai padės pasijusti karališkai.

Derės prie įvairių įvaizdžių

Perlai yra tas brangakmenis, kuris įvaizdžio nesugadins niekada. Nors jie prabangūs, bet neatrodo iššaukiančiai, neatkreipdami didelio dėmesio į save sugeba moterį paversti nepaprastai rafinuota, grakščia. Auskarai su perlais tiks prie vakarinės suknelės, klasikinio drabužių derinio, taip pat perlai labai dažnai pasirenkami vestuvėms ir su balta nuotakos suknele sudaro ypatingai žavų, moteriškumą spinduliuojantį derinį.

Tikri ar netikri perlai?

Toks klausimas labai dažnai kyla perkantiems auskarus su perlais. Šiandieninėje perpildytoje rinkoje yra daug kokybiškų, natūralių, tikrų gaminių, bet labai daug ir padirbtų. Perlai – ne išimtis. Perkant auskarus ar bet kokį kitą papuošalą su perlais svarbu gebėti atskirti tikrus perlus nuo netiktų.

Forma – vienas iš aspektų, išduodančių apie perlo tikrumą ar netikrumą. Tikras perlas greičiausiai nebus visiškai lygus, tik turės minimalių, plika akimi vos įžvelgiamų ar net neįžvelgiamų netobulumų. Bet jei perliukas idealiai lygus, greičiausiai bus dirbtinis arba labai brangus.

Perlo tikrumą galima patikrinti pasinaudojus veidrodžiu arba stiklu. Ant stiklinio paviršiaus numeskite perlą iš maždaug pusmetrio aukščio. Jei perlas pašoka daugiau kaip 30 cm, vadinasi, jis tikras, jei kur kas mažiau – greičiausiai jis yra dirbtinis.

Atkreipkite dėmesį į skylutę brangakmenyje. Jei aplink ją kraštai nėra lygūs – Jūsų rankose dirbtinis perlas.

Patikrinti galima ir adatėle įbrėžus perlo paviršių, bet tokio metodo pardavimo vietoje nelabai pritaikysite. Visgi jei perlas dirbtinis, po dažų sluoksniu pamatysite stiklo karoliuką.

Atskirti tikrus perlus nuo dirbtinių sunku, būtent todėl pirkti juos reikėtų specializuotose juvelyrinių dirbinių parduotuvėse ir nesusigundyti įsigyti pas nežinomus pardavėjus pigiai.

Blizgesys – kodėl jis svarbus?

Rinkdamosi auskarus su perlais būtinai atkreipkite dėmesį į brangakmenių blizgumą. Perlų blizgesys turi būti gilus. Kaip tai suprasti? Pamačiusios šalia vienas kito tikrą ir dirbtinį perlus netruktumėte to suprasti, nes tikras perlas spindi tarytum iš vidaus, jo spindesys intensyvus, bet atrodo, kad jis sklinda iš brangakmenio vidaus.

Labai svarbu perlus apžiūrėti iš visų pusių. Jei pastebėsite, kad perlo blizgesys tarsi matinis, ne toks intensyvus, galima daryti prielaidą, kad įtakos tam turėjo aplinkos poveikis. Temperatūrų kaita, saulės šviesa veikia perlus ir jų blizgesys įgauna matinį efektą.

Auskarai su perlais – kiekvienai moteriai?

Auskarai su didesniu ar mažesniu perlu o gal visa perliukų kompozicija tiks bet kokio amžiaus moteriai. Tad nepriklausomai nuo to, kiek Jums metų, drąsiai pirkite tokį papuošalą. Kartais dar vyrauja klaidinga pozicija, kad perlai – senyvo amžiaus moterų papuošalas, bet tai visiška netiesa – pažiūrėkime į perlais besipuošiančias jaunas karališkųjų šeimų atstoves, įvairaus amžiaus pasaulyje žinomas, pripažintas moteris. Tai tik įrodo, kad auskarai su perlais tiks visoms.

Tiesa, perkant auskarus su perlais tikslinga atsižvelgti į savo veido formą ir auskarų dizaino sprendimus. Jei esate ovalo formos veido savininkė, rinkitės lašo formos auskarus su perlais. Jei turite apvalios formos veidą, prioritetą teikite kabantiems auskarams su vienu ar keliais perliukais. Kvadrato formos veido savininkėms labiau tiks nemasyvūs, aptakių formų auskarai, sušvelninsiantys veido bruožus. Pailgo veido savininkėms tobulai atrodys nedidukai tarsi sagutės auskarai su perlais.

 

ziedelis.lt


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite