Bitininkų šventė Tiltuose

Parašyta: 2017-09-15 | Kategorija: Bitininkystė, Kultūra, Naujienos, Pramogos, Renginiai, Tiltai |

Šventės vedėjai (iš kairės) Vaiva Neteckienė, Skaiva Dubinskaitė, Vytautas Mikalauskas, Agnė Gaidytė, už jos stovi Laimutė Kamaitienė

Rugsėjo 9 dieną Tiltų kaime jau VIII kartą vyko bitininkų šventė „Kvepia medumi mūsų stalas“. Buvo paminėtas ir Tiltų kaimo 240-ies metų jubiliejus. Šioje šventėje dalyvavo ne tik tiltiečiai, bet ir gausus būrys svečių. Tai Valkininkų parapijos klebonas Bronius Krakevičius ir Rūdiškių parapijos administratorius kun. Simonas Viklo, LR Seimo nariai Juozas Baublys, Virginija Vingrienė, Žemės ūkio ministro patarėja Irena Lankauskienė, Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius, Trakų rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč, Trakų miesto seniūnas Kęstutis Vilkauskas, Rūdiškių seniūnijos seniūnas ir Rūdiškių bitininkų draugijos pirmininkas Tadeušas Pavlovskis, bitininkai ir kiti. Jie sveikino ir linkėjo Tiltų kaimui gyvuoti dar ne vieną šimtmetį.

Rūdiškių folkloro ansamblis „Diemedis“ (vad. Dalia Žalpienė)

Buvo pasveikinti visi bitininkai, o geriausiems – Tiltų seniūnaičiui Virginijui Pockevičiui ir Kęstui Dobrovolskui – įteiktos padėkos ir dovanėlės. Apdovanoti ir aktyviausi kaimo gyventojai: Tiltų bibliotekos vedėja Elena Žilinskienė, Dana Žemaitienė (už maisto gaminimą) ir garbaus amžiaus buvusi ilgametė Tiltų kultūros namų direktorė Algirda Armalienė. Už sodybos sutvarkymą, gražią aplinką padėkota Rimui Rūsteliui. Prieš šventės atidarymą vyko seminaras apie bitininkystę rajono bitininkams. Visą šventę nuotaikingai vedė Augustė Gaidytė ir Vytautas Mikalauskas.

Merkinės kultūros centro kapela „Strauja“ (vad. Arvydas Janulevičius)

Buvo paminėta ir Tiltų girininkijos įkūrimo 55-erių metų sukaktis. Šventės dalyvius dainelėmis linksmino Tiltų kaimo mergaičių ansamblis (vad. Vaiva Neteckienė), Rūdiškių folkloro ansamblis „Diemedis“ (vad. Dalia Žalpienė), Dusmenų folkloro ansamblis „Dusmena“ (vad. Elena Bubelevičienė), Merkinės kultūros centro kapela „Strauja“ (vad. Arvydas Janulevičius), Tiltų kaimo kapela (vad. Nijolė Bižokienė), Valkininkų kultūros centro ansamblis „Santaka“ (vad. Aldona Jupirtienė), Onuškio liaudiškoji kapela (vad. Gražina Kulbickienė), Vilniaus folkloro kapela „Ratilai“, Paluknio trio „Hanki“. Šventės metu vyko bitininkų varžytuvės, piešimo konkursas ir kitos atrakcijos. Buvo atidaryta mugė, kurioje šventės dalyviai įsigijo medaus, duonos ir kitų maisto produktų. Jie taip pat galėjo pasivaišinti skania žirnių koše. Rūdiškių seniūnas Tadeušas Pavlovskis ir Tiltų bendruomenės pirmininkė Laima Kamaitienė pasveikino visus Tiltų kaimo jubiliatus. O jų buvo net 35. Kiekvienam buvo įteikta Lietuvos valstybės vėliava ir gėlių. Tamsoje šviečiant laužui ir „Husarams“ traukiant nuostabias dainas šventė ėjo į pabaigą. Gimtinės padangę nušvietė džiuginantys akį fejerverkai. Visi vėl lauksime susibūrimo nuostabioje šventėje kitais metais.

 

Vytautas VILKIŠIUS
Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Vytautas Vilkišius

Lietuvos bitininkų prezidentas Algirdas Skirkevičius (viduryje), dešinėje – bitininkas Virginijus Pockevičius

Tiltų kaimo mergaičių ansamblis (vad. Vaiva Neteckienė)

Dalgedų sodybos savininkė Miglė Dalgedaitė-Lučiūnė kepė duoną iš natūralaus raugo

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite