Burkimės protėvių žemėje – istorinėje sostinėje Senuosiuose Trakuose

Parašyta: 2022-07-13 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Senieji Trakai, Seniūnijos, Trakai |

Liaudiškos muzikos kapelija „Sutaras“ linksmina žiūrovus

2022 m. liepos 10 d. Vytauto Didžiojo gimtinėje vyko tradicinė Senųjų Trakų vasaros šventė „Burkimės protėvių žemėje – istorinėje sostinėje Senuosiuose Trakuose“. Džiugu, kad šis renginys kiekvienais metais sukviečia vis daugiau lankytojų ne tik iš Senųjų Trakų kaimo, aplinkinių kaimų, bet ir iš tolimesnių Trakų rajono vietovių, Trakų miesto.

Šventė prasidėjo šv. Benedikto ir Škaplierinės atlaidais  Senųjų Trakų Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir šv. Benedikto bažnyčioje. Šv. Mišias naujoje paskyrimo vietoje aukojo Trakų ir Senųjų Trakų parapijų kunigas vikaras Juzef Makut. Senųjų Trakų parapijiečiai skaitė Šventojo Rašto skaitinius, visuotinę maldą, giedojo psalmę. Dievą garbino ir šlovino giesmėmis vokalinis moterų ansamblis „Stare Troki”. Gausiai susirinkę parapijiečiai ir svečiai po šv. Mišių dalyvavo eucharistinėje procesijoje aplink bažnyčią.

Po iškilmių bažnyčioje visi rinkosi gražioje istorinėje piliavietėje prie Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo vienuolyno, kur vyko šventinė koncertinė programa bei pramogos vaikams.

Vokalinis moterų ansamblis „Stare Troki”

2022 metai Senųjų Trakų kaimui ir Trakų miestui yra labai svarbūs. Dvi vietovės, kurios yra susietos istoriškai, nuo šių metų sausio mėnesio turi oficialų Istorinės sostinės statusą. Minint Trakų miesto 700 metų sukaktį, įžanginį žodį šventės pradžioje tarė Teatro aktorius ir režisierius Vytautas Mikalauskas, kuris trumpai supažindino susirinkusiuosius su Senųjų Trakų ir Trakų praeitimi.

Šventėje sulaukėme daug garbių svečių. Renginyje dalyvavo: Lietuvos Respublikos seimo narys Kęstutis Vilkauskas, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, mero pavaduotojas Jonas Kietavičius, administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė, tarybos nariai Marija Puč ir Teresa Solovjova, Paluknio seniūnė Jolanta Gardžiulienė, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos direktorius Romuald Gžybovski.

Silvijos Bielskienės ir Jadvygos Strasevičienės vokalinis duetas „PaSiJa“ iš Semeliškių

Gerą nuotaiką ir linksmą muziką šventės dalyviams dovanojo nemažas būrys muzikinių kolektyvų. Daug plojimų sulaukė jauniausieji šventės dalyviai – Senųjų Trakų vaikų lopšelio-darželio auklėtiniai (vad. Lilija Kieras). Mažiesiems artistams tai buvo pirmasis, bet sėkmingas pasirodymas tokioje didelėje scenoje. Žiūrovai negailėjo plojimų Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos ansamblio „TĘCZA“ dalyviams bei solistams – Sabinai Lavrukaitytei ir Ernestui Palevič (vad. Lilija Kieras). Gražiu ir subtiliu dainavimu sužavėjo Senųjų Trakų solistė, Trakų gimnazijos mokinė Klaudija Laurukaitytė. Ypatingo palaikymo sulaukė ir savo skambiomis dainomis džiugino: liaudiškos muzikos kapela „Pylimėlis“ iš Vievio (vad. Ona Nenartavičienė), Silvijos Bielskienės ir Jadvygos Strasevičienės vokalinis duetas „PaSiJa“ iš Semeliškių (vad. Adolfas Blažonis) bei vietinis vokalinis ansamblis „Stare Troki“ (vad. Lilija Kieras). Šventei baigiantis visus  linksmino, puikią nuotaiką ir šypsenas dovanojo svečiai iš Vilniaus – liaudiškos muzikos kapelija Sutaras“ (vad. Antanas Fokas).

Senųjų Trakų vaikų lopšelio-darželio auklėtiniai

Šią gražią šventę organizavo: Senųjų Trakų seniūnija (seniūnė Ana Ingelevič); Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinys (kultūrinių renginių organizatorė Elvyra Lavrukaitienė ir meno vadovė Lilija Kieras); Senųjų Trakų bendruomenė (pirmininkė Zofija Abucevič); Trakų r. savivaldybės viešoji biblioteka Senųjų Trakų filialas (vyr. bibliotekininkė Agnieška Uscilienė). Pagrindinis renginio rėmėjas – Trakų rajono savivaldybė.  Džiugu, kad renginį parėmė ir privatūs investuotojai: ūkininkai Vladislav Kravčun ir Marijan Špakovski.

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos ansamblis „TĘCZA“

Rėmėjų ir organizatorių dėka, vaikai galėjo nemokamai naudotis pripučiamų batutų paslaugomis, jodinėti poniu, vaišintis cukraus vata ir kukurūzų spragėsiais. Veikė „Meno palapinė vaikams“, kurioje vyr. bibliotekininkė Agnieška Uscilienė mokė mažuosius kurti įvairius darbelius, piešti spalvotu smėliu, pūsti muilo burbulus. Labai malonu, kad į renginio organizavimą įsitraukė jaunimas. Valdemaras Jankauskas, Norvydas Lavrukaitis ir Dominik Kieras renginio metu gamino ir vaišino vaikus cukraus vata ir kukurūzų spragėsiais.

Liaudiškos muzikos kapela „Pylimėlis“ iš Vievio

 Šventės organizatoriai džiaugėsi, kad atvykę į renginį žmonės turėjo galimybę susitikti, trumpam pamiršti visus kasdieninius darbus, pajusti bendruomeniškumą, pasidžiaugti skriejančios vasaros grožiu ir puikiai praleisti laiką.

Solistė Sabina Lavrukaitytė

Solistė Klaudija Laurukaitytė

Solistas Ernest Palevič

Elvyra Lavrukaitienė

Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinio

kultūrinių renginių organizatorė

Zofijos Abucevič nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite