Dešimtąjį sezoną Trakuose pradeda festivalis „Užutrakio vakarai“

Parašyta: 2014-06-12 | Kategorija: Kultūra, Kvietimai, Naujienos, Savivaldybė |
X muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ džiugins gerbėjus visą vasarą

X muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ džiugins gerbėjus visą vasarą

Muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“, tradicinis ir kasmet atsinaujinantis, besidžiaugiantis ištikima, jo laukiančia auditorija, sugrįžta pas savo gerbėjus.
Visą vasarą  festivalis Užutrakio dvare ir kitose koncertinėse ervėse vėl kviečia  į muzikinius susitikimus su žymiausiais šalies, garsiais pasaulio scenų atlikėjais. Pirmasis koncertas Trakų bažnyčioje skambės  jau birželio 15 dieną, šį sekmadienį, 17 val.
Šįmetis „Užutrakio vakarų“ sezonas žada turtingą muzikos žanrų įvairovę ir įsimintinus  pasirodymus. Įprasta, kad nemažai atlikėjų, muzikos kolektyvų festivaliui rengia specialų, tik šiai muzikos šventei skirtą, repertuarą. Kasmet „Užutrakio vakaruose“ yra skambėjusios įspūdingos premjeros, kurios vėliau  pasklisdavo jau po kitas šalies ir užsienio scenas. Staigmenų laukiama ir šiame sezone.
„Nauja ir tai, kad atsigręžiame į jaunuosius atlikėjus. Sukaupę solidžią patirtį, jaučiame pareigą ir būtinybę paskatinti, įkvėpti ir palydėti į tolimesnį muzikinį kelią jaunuosius talentus. Todėl neatsitiktinai pirmajame koncerte, Trakų bažnyčioje, su Lietuvos kameriniu orkestru gros M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo globojami jauni muzikai. Ir mums, ir jiems – jaudinančios, bet prasmingos nerimo akimirkos. Kitame jauniesiems muzikams skirtame koncerte matysime Europos Suzuki jaunimo styginių orkestrą“,– dalijosi mintimis vienas iš festivalio „Užutrakio vakarai“ organizatorių Eugenijus Paškevičius.
E. Paškevičius įsitikinęs, kad jauniems muzikantams profesionalų scena yra būtina kaip oras, kaip vanduo,  kad jie tobulėtų, skleistųsi ir brandintų savo gebėjimus. Jaunuoliai,  kurie pasirodys „Užutrakio vakaruose“, atlieka solidų akademinį repertuarą ir jau yra pasiekę didelį meistriškumą. Tikėtina,  kad pasirodymas „Užutrakio vakaruose“ jauniems talentingiems muzikantams suteiks skrydžiui sparnus.
„M. Rostropovičiaus fondo stipendininkai – obojininkas Pijus Paškevičius, akordeonistė Eglė Bartkevičiūtė, klarnetininkas Žilvinas Brazauskas, smuikininkė Paulina Jankovskytė –  yra ne vieno tarptautinio konkurso nugalėtojai ir laureatai. Įdomu, kad Paulina griežia Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovo, garsaus smuiko maestro Sergejaus Krylovo dovanotu smuiku, kurį metus kūrė Vokietijos meistrai. Šie jaunieji talentai jau garsina ir garsins Lietuvą. Mūsų tikslas – juos parodyti, uždegti, įkvėpti“, – sakė E. Paškevičius.
„Užutrakio vakaruose“ šiemet – nauji veidai ir vardai, kuriuos matome, girdime  garsiausiose ir šalies, ir užsienio scenose. Pirmąsyk festivalyje koncertuoja obojininkas Kalev Kuljus su Lietuvos kameriniu orkestru ir šio orkestro obojininku E. Paškevičiumi. Laukia įspūdingas kontraboso muzikos vakaras, kuriame gros žymūs atlikėjai – kontrabosininkas Donatas Bagurskas ir painistė Indrė Baikštytė. Festivalio publika nekantraudama laukia susitikimo su įdomiu duetu iš Švedijos – seserimis smuikininke Kirsti ir pianiste Klarika Kuusk.
Pirmąkart Užutrakio dvaro erdvėje skambės  neįprasta ir originali muzika, jungianti Lietuvos ir Senegalo muzikos tradicijas. Solo Cissoko koros instrumentu ir Indrė Jurgelevičiūtė kanklėmis atliks stebėtinai panašaus skambesio kūrinius, kuriuos paįvairins spontaniškomis tiek šių instrumentų, tiek vokalo improvizacijomis.
Specialiai „Užutrakio vakarams“ nuskambės džiazo muzikos vakaras „afRo noRdic“. Būtent festivalis subūrė dviejų  lietuvių – saksofonininko Remigijaus Rančio ir gitaristo Pauliaus Volkovo – bei dviejų afrikiečių  – perkusininko Deodato Siquir ir bosininko Ndioba Gueyje- kvartetą. Beje, D. Siquir, pernai grojęs „Užutrakio vakaruose“, su dideliu malonumu grįžta į festivalio sceną.
Festivalis nepamiršta gražios savo tradicijos dovanoti  ir vieną dramos spektaklį. Šįkart premjeriniu spektakliu „Laiškų knyga“ nudžiugins aktoriai Aleksandras Rubinovas, Daiva Škelevaitė ir pianistė Ina Vaičienė.
Holokausto aukų atminimui nuskambės programa „Iš užmirštos knygos“, kurią atliks garsūs atlikėjai: dainininkė Judita Leitaitė, smuikininkas Borisas Traubas ir pianistė Eglė Minčiūnaitė.
„Užutrakio vakarų“ organizatorius, publiką džiugina ir malonūs sugrįžimai. Po kelerių metų pertraukos į festivalio sceną sugrįžta senosios muzikos ir šokių ansamblis „Banchetto musicale“, vadovė Jūratė Vičienė. Ansamblis pasirodys su aktoriumi Sigučiu Jačėnu.
Paskutinis koncertas vasaros pabaigoje žada išskirtinių įspūdžių ne tik festivalio, bet ir Lietuvos muzikinės kultūros padangėje. Muzikos gurmanų svajonių išsipildymu būtų galima įvardyti garsaus pasaulio soprano Julijos Novikovos koncertą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Ši žymiausių pasaulio scenų primadona yra ne tik publikos, bet ir legendinio tenoro Placido Domingo numylėtinė.
Muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ generalinis rėmėjas – bendrovė „E energija“, rėmėjai – Trakų rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija. Informaciniai rėmėjai: Lietuvos nacionalinis  radijas ir televizija, www.lrytas.lt, Žinių radijas, www.trakai.lt, www.trakai-visit.lt, Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“, Trakų ir Elektrėnų krašto laikraštis „Galvė“.
Festivalį rengia VšĮ Nepriklausomi garso režisieriai ir Rūdiškių muzikos mokykla. Kontaktinis tel. 8 612 85262. Festivalio svetainė www.uzutrakiovakarai.lt
Bilietus platina www.bilietupasaulis.lt, juos taip pat galima įsigyti valandą prieš renginį.

Sigita Nemeikaitė,
Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *