Dovanų pakavimas – nustebinkite savo artimuosius

Parašyta: 2022-12-08 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai |

Dovanoti dovanas – vienas labiausiai džiuginančių momentų. Tačiau JAV mokslininkų atlikti tyrimai rodo, jog dovanų pakavimas teikia ne ką mažesnį džiaugsmą nei dovanų dovanojimas. Daugelis žmonių pakuodami dovanas jaučia vidinį pasitenkinimą, todėl tam skiria nemažai laiko ir pinigų.

 

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

 

Kodėl gražiai supakuoti dovaną yra taip svarbu? Kokias dovanų pakavimo paslaptis verta žinoti visiems, norintiems lengvai, greitai ir dailiai supakuoti dovanas namuose? Pažvelgėme į dovanos pakuotės svarbą iš arčiau ir paruošėme naudingus patarimus, padėsiančius patobulinti dovanų pakavimo įgūdžius.

Ar gražiai supakuota dovana vertingesnė?

Dovanų pakavimo istorija siekia seniausius laikus. Iki tol, kol buvo išrastas dovanų pakavimo popierius žmonės dovanas pakuodavo panaudodami įvairius audeklus, tapetus ir kitas medžiagas. Svarbu pastebėti, jog jau nuo seniausių laikų manyta, kad supakuota dovana bus labiau vertinama bei mėgstama, todėl buvo vengiama dovanoti nesupakuotas dovanas. Bėgant metams dovanų pakavimo tradicijos neišblėso, anaiptol tapo kur kas stipresnės. Šiuo metu pakavimo medžiagos pasižymi didele įvairove, tad žmonės mielai bei noriai pakuoja dovanas į blizgų popierių, deda į žavias dėžutes, dekoruoja mielais kaspinėliais ir visam šiam procesui negaili nei savo laiko, nei pinigų.

Kodėl dovanų pakavimui skiriamas toks ypatingas dėmesys? Ar išties gražiai supakuota dovana vertingesnė? Savaime suprantama, jog dailiai supakuota dovana netaps brangesnė kainos atžvilgiu, tačiau jausmų bei emocijų prasme ji taps vertingesnė:

  • Sukuria geresnį pirmąjį įspūdį. Dovanos įteikimo akimirka yra itin svarbi tiek tam, kuris dovanoja, tiek tam, kuris gauna dovaną. Pastebėta, jog gražiai supakuotos dovanos sukuria geresnį pirmąjį įspūdį, todėl ši akimirka tampa kur kas malonesnė ir labiau džiuginanti.
  • Atrodo išskirtinai. Dažniausiai dovanojant dovaną siekiama, jog ji būtų išskirtinė ir ypatinga. Pakuojant dovaną, pakuotę galima papildyti išskirtiniais dizaino elementais, kurių dėka dovana taps originali ir brangi jos gavėjui.
  • Pabrėžia dovanos kokybę. Net ir brangiausias laikrodis įdėtas į paprastą dovanų maišelį neatrodys prabangiai. Labai svarbu atminti, kad tik gerai apgalvota pakuotė pabrėžia dovanos kokybę. Be to, dailiai ir prabangiai verta pakuoti net ir pigesnes dovanas, nes gan dažnu atveju žavi pakuotė nukreipia dėmesį nuo dovanos kainos.
  • Dovanai priskiriama papildoma vertė. Kaip jau minėjome, šiuo metu pakavimo medžiagos išsiskiria labai didele įvairove. Galima pasirinkti tokias pakavimo medžiagas, kurios būtų draugiškos aplinkai ar tiktų pakartotiniam panaudojimui, taip dovana įgaus papildomos vertės.

Patarimai, padėsiantys tobulai supakuoti dovaną

Dovanų pakavimo svarba – neabejotina. Gražiai supakavus dovaną jį tampa išskirtinė ir labiau džiuginanti. Geriausia yra tai, jog galima pasinaudoti įvairiausiomis dovanų pakavimo technikomis, kurių dėka lengvai, greitai bei dailiai supakuosite dovanas namuose. Dalinamės keliais naudingais patarimais, padėsiančiais tobulai supakuoti dovaną.

  • Įsigykite reikalingas pakavimo medžiagas. Savaime suprantama, jog dovanos pakuotės grožį lemia pasirinktos pakavimo medžiagos. Tad prieš pakuojant dovanas išsirinkite norimos spalvos pakavimo popierių, pasirūpinkite lipnia juosta, aštriomis žirklėmis bei dekoratyviniais elementais – blizgiomis juostelėmis, kaspinėliais ir kt.
  • Dėkite dovaną į dėžutę. Norint tobulai supakuoti dovaną įdėkite ją į stačiakampę arba kvadratinę dėžutę. Paslaptis ta, kad tokios formos dovanas yra daug lengviau supakuoti. Be to, pakavimo dėžutės reikalingos ir tuomet, kai yra dovanojami trapūs, dūžtantys daiktai. Tokiais atvejais, siekiant užtikrinti visišką dovanos saugumą, rekomenduojama dėžutę iškloti apsaugine plėvele.
  • Darbuokitės su pakavimo popieriumi paprasčiau. Tam, kad dovanos pakavimas vyktų sklandžiai labai svarbu pasirinkti tinkamą pakavimo popierių. Atminkite, kuo pakavimo popierius bus storesnis, tuo gražiau ir paprasčiau supakuosite dovaną. Išvyniojus pakavimo popierių pasidėkite jį ant lygaus, švaraus paviršiaus. Pagrindinė taisyklė – išvynioti pakankamai pakavimo popieriaus, maždaug tiek, kad jis būtų dvigubai ilgesnis už dovanų dėžutę.
  • Dovanos vieta – viduryje. Labai dažnai daroma pakavimo klaida – neteisingai ant pakavimo popieriaus padėta dovana. Įsiminkite, dovanų dėžutė turi būti padėta pakavimo popieriaus viduryje, viršutine puse žemyn.
  • Priderinkite dekoratyvinius elementus. Vien tik dailiai pakavimo popieriumi apvyniota dovana nebus išskirtinė. Išskirtinumo pakuotei prideda įvairūs dekoratyviniai elementai. Žinoma, siekiant išlaikyti estetiškai atrodančią dovanos pakuotę jų padauginti nereikėtų, tačiau subtili blizganti juostelė ar žavus kaspinėlis tikrai atrodys išskirtinai mielai.

Ar visas dovanas reikia pakuoti?

Tikriausiai kyla klausimas: ar visas dovanas reikia pakuoti? Verta pastebėti, kad nors gražiai supakuotos dovanos ir yra kur kas mielesnės, tačiau galima išskirti tokias dovanas, kurių pakuoti vis dėlto nereikėtų.

Atkreipiame dėmesį, kad į pakavimo popierių nerekomenduojama vynioti dovanų kortelių. Norint gražioje pakuotėje įteikti dovanų kortelę galima ją tiesiog įdėti į spalvingą voką ar priklijuoti žavioje atvirutėje, užrašant originalų palinkėjimą. Taip pat nereikėtų pakuoti pliušinių žaislų. Pakanka ant pliušinio žaislo užrišti kaspiną ar apvynioti puošnia juostele su linkėjimu. Žinoma, į pakavimo popierių neįvyniosite ir naujo dviračio ar automobilio, bet nuo to jūsų dovana tikrai nebus prastesnė.

Pakuokite ne tik dovanas, bet ir emociją

Svarbu suprasti, kad visų pirma dovanų pakavimas turi būti malonus ir teikti džiaugsmą. Jei pakuodami dovanas jūs nesijaučiate laimingi, tai jus vargina ir sukelia neigiamas emocijas, tuomet geriau to nesiimti. Visuomet dovanų pakavimą galima patikėti profesionalams ar sugalvoti kitą būdą, kaip įteikti dovaną. Derėtų atminti, kad tik tos dovanos, kurios yra pakuojamos noriai, įdedant daug pastangų ir kruopščiai apgalvojant kiekvieną smulkmeną išties džiugina, stebina ir tampa išskirtinėmis bei vertingomis. Tad susiruošus pakuoti dovanas prisiminkite, kodėl tai jums svarbu, ką norite tuo pasakyti ir kokią emociją siekiate padovanoti. Atsakius į šiuos klausimus kiekviena jūsų supakuota dovana taps ypatinga.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite