Edita Rudelienė. Išties produktyvi savaitė Seime!

Parašyta: 2022-04-22 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Politika, Trakai |

LR Seimo narė Edita Rudelienė. O.Posaškovos nuotr.

Balandžio 12 d. posėdis pradėtas itin prasmingai – Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į Lietuvos parlamentą iš tiesų įkvepiančia kalba. Prezidentas padėkojo, kad buvome viena pirmųjų valstybių, ištiesusių pagalbos ranką, ir paragino išlaikyti iš esmės griežtą toną prieš agresorės režimą bei toliau nuosekliai remti Ukrainą ir jos narystę ES bei NATO.

„Jei visi Europoje būtų tokie principingi ir taip pat gerbtų vertybes kaip jūs Lietuvoje, esu tikras, kad greičiausiai ir šio karo nebūtų“, – kalbėjo Prezidentas.

  • Po V. Zelenskio kalbos Seimas vieningai pritarė rezoliucijai „Dėl Rusijos Federacijos vykdomos agresijos ir karo nusikaltimų Ukrainoje pasmerkimo“. Šia rezoliucija raginame tarptautinę bend­ruomenę pasmerkti Kremliaus režimo vykdomus karo nusikaltimus Ukrainoje, dėl kurių kenčia visiškai nekalti žmonės, ir taikyti pačias griežčiausias sankcijas.

  • Taip pat simboliška, kad įvyko balsavimas dėl draudimo naudoti ir platinti simbolius, kurie tarnauja totalitarinių bei autoritarinių režimų vykdomai karinei agresijai. Draudimas įsigaliotų jį priėmus kitame balsavime.

  • Po svarstymo pritarėme Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir LR liberalų sąjūdžio inicijuotam Šeimų paketui. Jo esmė –
    papildoma laisva darbo diena per savaitę tėvams, auginantiems mažamečius vaikus, bei galimybė tėvų darbovietėse įrengti vaikų kambarius, skirtus trumpalaikei priežiūrai.

  • Priėmimo stadijoje pritarta projektui, kuriuo Rūdninkų poligonas Šalčininkų rajone butų pripažintas ypatingos svarbos objektu, todėl jo įrengimas sutrumpėtų iki pusmečio. Kariniuose poligonuose Lietuvoje taip pat treniruojasi ir kitų Lietuvoje esančių NATO šalių kariai, visgi šiuo metu poligonų skaičius nesuteikia galimybės priimti visų sąjungininkų, todėl šie pokyčiai itin reikšmingi.

  • Balandžio 14 d. pritarėme patobulintam 2022 m. valstybės biudžetui. Biudžeto pataisomis siekiama įgalinti infliacijos mažinimo priemones, stiprinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę ir nacionalinį saugumą bei integruoti karo pabėgėlius.

Pagal peržiūrėtą biudžetą, 640,6 mln. numatomi priemonėms, kuriomis švelninamas energijos išteklių ir prekių kainų šuolis. Iš šios sumos 155,6 mln. eurų būtų išmokėta pažeidžiamiausioms asmenų grupėms, o 120 mln. eurų tektų verslui, iš dalies padedant atlaikyti dujų ir elektros brangimą.

Edita RUDELIENĖ

LR Seimo narė

Užs. Nr. 277

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite