Edita Rudelienė. Kam tarnauja Zbignevas Jedinskis?

Parašyta: 2022-04-01 | Kategorija: Komentarai, Lenkų rinkimų akcija, Lietuva, Naujienos, Politika, Trakai |

LR Seimo narė Edita Rudelienė. O. Posaškovos nuotr.

Prieš keletą dienų minėjome simbolišką datą – mūsų 18 metų narystę NATO. Tačiau nuo vakar medija „ūžia“ dėl tam tikrų „veikėjų“ pasisakymų. Liūdna ir apmaudu, kad tarp parlamentarų patarėjų bei politinėse partijose atsiranda vietos tokiems žmonėms kaip Zbignevas Jedinskis, kurie viešai ragina valstybę narę atsiskirti nuo NATO bei Europos Sąjungos ir sudaryti sąjungą su Rusija.

Šis radikalus Z. Jedinskio kreipimąsis į Lenkiją neturi likti nepastebėtas. Prorusiškais pasisakymais pagarsėjęs Z. Jedinskis šiuo metu yra Seimo nario Česlavo Olševskio komandoje ir net vedė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos sąrašą rinkimuose. Pabrėšiu – parlamentinę partiją, kuri gauna valstybės biudžeto dotacijas.

Gaila, kad tokių savo patarėjo pareiškimų pakomentuoti šiandien Seimo narys negalėjo – jo nebuvo Seimo salėje. Gaila, kad jų partijos kolegė Rita Tamašunienė aiškiai neatsakė, ką apie tokį „russkij mir“ importo į Lenkiją idėją mąsto pati parlamentinė partija. Gaila, kad Jedinskis vis dar patarėjas ir partijos narys.

Ne paslaptis, kad pati turiu lenkiškų šaknų (tėtis lenkas), turiu daug giminių ir draugų lenkų, tad jaučiu pareigą tokius pareiškimus pakomentuoti. Esu įsitikinus, kad didžioji dalis Lietuvos lenkų yra patriotiški, jų nuomonė apie Z. Jedinskį tokia kaip ir mano. Jie supranta ES ir NATO svarbą, gerbia demokratiją, smerkia Rusijos veiksmus, nenešioja ir nesaugo skrynelėse Georgijaus juostelių.

Todėl kyla klausimas, kam šis žmogus dirba, kam jis atstovauja, kodėl veda partiją rinkimuose? Kiek galima? Kada nuo šito asmens atsiribos lenkiškai kalbantys rinkėjai ir pati parlamentinė Lietuvos lenkų rinkimų akcija? Ir ar apskritai atsiribos?

Tiek Lietuva, tiek Lenkija yra pilnateisės ES bei NATO narės bei vienos pagrindinių Ukrainos kovą prieš Rusijos režimą remiančių partnerių. Viešojo sektoriaus darbuotojai turėtų stiprinti valstybės, kurios žmonėms yra įsipareigoję tarnauti, pozicijas organizacijose, užtikrinančiose mūsų saugumą, o ne užsiimti visuomenės skaldymu ir kurstyti nepasitikėjimą ES bei NATO.

Edita RUDELIENĖ,

LR Seimo narė

2022 m. kovo 31 d.

Šaltinis – https://www.facebook.com/edita.rudeliene


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite