Edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės „Mano kadras“ kviečia į premjerą

Parašyta: 2022-06-06 | Kategorija: Aukštadvaris, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Birželio 6 d., 19 val. Trakų raj. Bijūnų mokykloje – daugiafunkciniame centre, birželio 7 d., 13 val. Rūdiškių kultūros centre ir 18 val. Lentvario kultūros centre, birželio 8 d., 18 val. Trakų kultūros rūmuose įvyks projekto „Edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės „Mano kadras“ dalyvių sukurtų filmų premjeros.

Ketvirtus metus vykstančiame projekte dalyvavo Trakų rajono jaunimas ir suaugusieji iš Aukštadvario, Bijūnų, Grendavės, Lentvario, Rūdiškių, Trakų ir net Ukrainos. Dirbtuvių dalyviai, padedami ilgametę kino edukacijos patirtį turinčio režisieriaus Antano Gluskino, galvojo savo istorijas, kūrė scenarijus, ruošėsi filmavimams, filmavo ir montavo savo filmus. Šiemet prie projekto prisijungė ir kiti kino profesionalai – montažo režisierė Ieva Veiverytė, garso režisierius Saulius Urbanavičius ir operatorius Povilas Baltinas. Kviestiniai lektoriai atskleidė projekto dalyviams savo srities paslaptis, patarimais padėjo dalyviams kurti filmus.  Pasak dirbtuvių vadovo Antano Gluskino, buvo siekiama, kad dalyviai savarankiškai kurtų filmus, stengiantis tik padėti patarimais, supažindinančiais su scenarijaus kūrimo subtilybėmis, filmavimo, garso ir montažo ypatumais bei režisūriniais sprendimais.

Šių metų edukacinėse filmo kūrimo dirbtuvėse „Mano kadras“ dalyvavo 44 dalyviai, kurie pasiskirstė vaidmenimis, kas kokioje kino profesijos pozicijoje dirbo –  buvo režisieriais ar operatoriais, garso režisieriais ar aktoriais. „Buvo siekta, kad dalyviai susipažintų su kino profesijomis artimiau, patirtų vienos ar kitos profesijos niuansus savo „kailiu“. Nors keliuose filmuose man siūlė vaidinti, aš griežtai atsisakiau, siekdamas, kad dalyviai patys viską patirtų.“,- sakė režisierius Antanas Gluskinas.

Filmų premjeroje bus pristatyti keturi filmai, kuriuos kūrė jaunimas ir suaugę, sujungę savo kūrybines ir gyvenimiškas patirtis. Bijūnų ir Aukštadvario dalyvių filmas „Atranka“ (rež. Dalė Brazulevičienė) pasakoja apie Bijūnuose gyvenančius jaunuolius, kurie nori išgarsėti ir dalyvauja reklaminių filmų kūrimo atrankoje. Grendavės ir Rūdiškių dalyvių filmas „Taip, žinoma, galiu padėti“ (rež. Joana Giedraitytė) pasakoja apie išsiblaškiusią moterį, kuriai niekas nesiseka, ir vieną dieną ji pamato įdomų skelbimą. Lentvario dalyvių filmas „Vaniliniai ledai“ (rež. Kristina Švilpauskaitė) pasakoja apie merginos jaunesnią seserį, kuri netikėtai dingsta Lentvaryje. Trakų dalyvių filmas „Meilė virš visko“ (rež. Gražina Mongirdienė ir Agnė Kubaitytė) pasakoja apie skirtingas kartas, kurias jungia vienas jausmas – meilė.

Kiekvienoje premjeroje dalyvaus filmo, kuris sukurtas toje vietovėje, kūrybinė grupė, po peržiūros atsakysianti į žiūrovų klausimus.

Po premjerinių seansų, filmus galėsite išvysti ir edukacinių filmo kūrimo dirbtuvių „Mano kadras“ interneto svetainėje –https://filmodirbtuves.wixsite.com/manokadras.

Projektą organizuoja VšĮ „Monoklis“, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Asociacija LATGA, Trakų rajono savivaldybė. Projekto partneriai Lentvario kultūros rūmai, Rūdiškių kultūros centras, Trakų atvira jaunimo erdvė, Trakų kultūros rūmai, Trakų raj. Bijūnų mokykla – daugiafunkcis centras.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite