Ekskursija į Vilniaus policijos komisariatą

Parašyta: 2014-03-13 | Kategorija: Naujienos, Paluknys, Seniūnijos |

Kiekvienam žmogui labai svarbu jaustis saugiai namuose, mokykloje, darbe, gatvėje. Tvarkos palaikymu rūpinasi policija. Mes visi esame suinteresuoti tuo, kad teisėsaugos organai būtų aprūpinti šiuolaikinėmis tvarkos palaikymo priemonėmis. Todėl labai svarbu visuomenę, ypač jaunimą, supažindinti su policijos darbo specifika.
Kovo 5 dieną mes, Trakų rajono Paluknio vidurinės mokyklos 10 – 12 klasių mokiniai, ankstyvą rytą išvykome Vilniaus kryptimi. Mūsų tikslas buvo nuvykti į Vilniaus policijos komisariatą, kuriame norėjome susipažinti su policijos darbu, taip pat daugiau ir išsamiau sužinoti apie policininko profesiją.
Šią prevencinę veiklos formą mums pasiūlė Vilmiaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Oksana Klimaševskaja, kuri jau ne vienerius metus bendradarbiauja su mūsų mokykla. Ši prevencinė veiklos forma buvo numatyta ir socialinės pedagogės Liudmilos Narkevič veiklos plane.
Vilniaus policijos komisariato pareigūnai papasakojo policijos istoriją, parodė kaip keitėsi policijos uniforma, technika, ginklai ir kitos specialiosios priemonės, naudojamos policijos darbe. Operatyvaus valdymo poskyryje  paaiškino, kokiu atveju reikia kreiptis pagalbos į policiją, priminė, kad be reikalo draudžiama skambinti bendruoju pagalbos telefonu.
Mes turėjome galimybę stebėti, kaip vaizdo kamerų dėka pareigūnai gali stebėti miestą, ir, pastebėję daromą teisės pažeidimą, operatyviai perduoti informaciją mieste patruliuojantiems pareigūnams. Taip pat turėjome galimybę apžiūrėti vaikų apklausos kambarį. Mus labai sudomino patalpos, kuriose apklausiami įtariamieji, vyksta jų atpažinimas. Tokias patalpas mums teko matyti tik kine. Visiems labai patiko stebėti įvykius mieste per vaizdo stebėjimo kameras. Kiekvienas norėjo pabandyti valdyti jas.
Ši ekskursija suteikė puikias sąlygas mums iš arčiau susipažinti su policijos veikla, objektyviau vertinti policijos darbą, o ateityje galbūt netgi tapti policijos pareigūnais.

Ana Milevska,
Paluknio vidurinės mokyklos
12 klasės mokinė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite