Gerumo užteks visiems

Parašyta: 2013-12-27 | Kategorija: Bažnyčia, Naujienos, Onuškis |
adventine20137

Susitikimas mokykloje su Kaišiadorių vyskupu Jonu Ivanausku. Rūtavilės Pauliukaitės nuotr.

Gruodžio 1 d. katalikų bažnyčia paskelbė Advento – susikaupimo, apmąstymo ir rimties pradžią. Tai pats gražiausias laikotarpis, kai žmogus sulėtina gyvenimo tempą, pamąsto apie metų darbus, kreipia mintis į Dievą. Tai laikas, kai norime būti geresni, norime ištiesti pagalbos ranką, pasidalinti džiaugsmu.

Gražiais darbais Adventas prasidėjo Onuškio Donato Malinausko vidurinėje mokykloje. Mokinių taryba ir Vaiko gerovės komisija pakvietė visus ruoštis gražiausioms metų šventėms ir pasidalinti gerumu. Iki gruodžio 18 dienos buvo galima dalintis viskuo, kas nudžiugintų artimą.

Antradienį, gruodžio 3 d., Advento popietė prasidėjo šv. Mišiomis Onuškio bažnyčioje, kurias aukojo Jo Ekscelencija Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas. Jis meldėsi už mokyklos bendruomenę ir Onuškio miestelio jaunimą. Po šv. Mišių mokyklos aktų salėje vyko adventinis renginys, kuriame dalyvavo Jo Ekscelencija Jonas Ivanauskas, monsinjoras Algirdas Jurevičius, Onuškio bažnyčios klebonas Algimantas Gaidukevičius, kunigas Ignas Kavaliauskas, Onuškio seniūnė Zita Aniulienė, mokytojai, mokiniai. Merginų ansamblis giedojo adventines giesmes, mažieji pynė adventinį vainiką, puošė žaisliukais ir kankorėžiais, uždegė žvakes, deklamavo eiles, kalbėjo apie Advento simbolius. Gerbiamas vyskupas nuoširdžiai padėkojo mokiniams ir mokytojams už puikų renginį ir galimybę pabendrauti, pabūti kartu. Jo Ekscelencija sakė, kad norėtų mokytis tokioje puikioje mokykloje ir kad mūsų mokykla, puoselėjanti žmogiškąsias vertybes, auginanti asmenybes, yra verta tapti gimnazija. Dėkodami už gerbiamo vyskupo apsilankymą mokiniai padovanojo pačių nupintą adventinį vainiką, iškeptą pyragą. Į dovanas sudėjo šilumą, pagarbą, meilę ir jautrumą. Mokyklos direktorė pasidžiaugė vyskupo dėmesiu kaimo mokyklai. Jo Ekscelencijos Kaišiadorių vyskupo vizitas mokykloje jau antras. Pirmąjį kartą lankėsi vizituodamas Onuškio parapiją. Mokyklos direktorės Rimos Blikertienės pakviestas pažadėjo greitai sugrįžti ir kartu su jaunimu pagiedoti švenčiant Adventą, ilgiau pabendrauti su mokiniais ir mokytojais. Pasinaudojusi proga direktorė padėkojo mokiniams, kurie pirmieji pasidalino gerumu – atnešė žaislų, dėkojo visiems, kurie neabejingi gerumui.

Pirmąją Advento savaitę mokiniai kūrė kalėdines puokštes, darė atvirukus. Surengta mokinių kalėdinių darbelių paroda. Mokyklos bendruomenė pasidžiaugė mokinių iniciatyva, kūrybiškumu. Įdomiausių darbų autoriai apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Gražiausios puokštės jau džiugina Trakų viešosios bibliotekos ir Švietimo pagalbos tarnybos lankytojus. Mokinių puokštėmis, karpiniais, eglutėmis pasipuošė ir mokykla.

Tai tik tik pirmoji Advento savaitė, o jau buvo tiek nuveikta gražių darbų. Gerumo turėtų užtekti visiems.

Daiva ŽILIONIENĖ,

Onuškio Donato Malinausko vidurinės mokyklos mokytoja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite