Guoliai: keletas svarbiausių dalykų, kuriuos reiktų žinoti

Parašyta: 2023-04-25 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Guoliai yra viena iš esminių bet kokio mechanizmo dalių. Tai du metaliniai žiedai, susidedantys vienas į kitą, o tarp jų yra įvairių formų labai nugludinti metaliniai intarpai – rutuliukai arba įvairių formų kūgiai. Toks inžinerinis sprendimas padeda suktis ratams, smagračiams, velenams ir plačiai naudojamas šiuolaikinėje technikoje.

Guoliai yra gana senas išradimas, sukurtas pagal tūkstantmetes statybų technologijas, padėjusias senovės civilizacijoms pastatyti milžiniškus pastatus. Juk dešimtis tonų sveriančius akmenis pernešdavo ant riedančių rastų, o tai yra pirmieji kūginiai guoliai.

Kam naudojami guoliai?

Rutulinių ir kūginių guolių pagrindiniai privalumai yra maža trintis ir didelis greitis. Keletas pavyzdžių, kur naudojami guoliai padės geriau suprasti, koks tai reikalingas mechanizmas:

  • Automobilių pramonė. Guoliai plačiai naudojami automobiliuose, tai ratų guoliai, vairo kolonėlės guoliai, starterio guoliai ir t.t. Guoliai naudojami ir elektriniuose automobiliuose.
  • Buitiniai prietaisai. Populiariausi buitiniai prietaisai, pavyzdžiui, šaldytuvai, oro kondicionieriai, skalbyklės, džiovyklės ir t.t. naudoja rutulinius dėl jų mažos trinties ir efektyvaus veikimo.
  • Pramoninė įranga. Kūginiai ir rutuliniai guoliai naudojami įvairiose pramonės mašinose ir mechanizmuose, tokiuose kaip siurbliai, ventiliatoriai, kompresoriai, kėlimo įranga, konvejeriai ir kt. Ten, kur figūruoja dideli svoriai ir reikia patvarumo, naudojami kūginiai guoliai.
  • Nedideli rutuliniai guoliai naudojami kompiuterių diskų varikliuose, spausdintuvuose ir kitose elektroninėse sistemose, kur reikia mažos trinties ir tikslios vienos ar kelių ašių padėties kontrolės.
  • Sporto ir laisvalaikio prekės. Nedideli ir patvarūs rutuliniai guoliai naudojami įvairiose sporto ir laisvalaikio prekėse, tokiose kaip dviračiai, riedučiai, riedlentės, žvejybos ritės ir kt.

Tai tik keletas pavyzdžių, kur naudojami rutuliniai ir kūginiai guoliai, bet jų taikymo sritis yra daug platesnė, ir jie randami beveik visur, kur reikia efektyvaus ašių judesio ir apkrovos palaikymo.

Geriausi pasaulyje guolių gamintojai

Europoje vienareikšmiškai karaliauja SKF ir FAG prekės ženklai, tačiau jie yra ne vieninteliai guolių gamintojai. Kokios kompanijos gamina guolius ir yra žinomos pakankamai gerai tarp įvairių mechanizmų gamintojų?

  1. SKF (Švedija) – vienas didžiausių guolių gamintojų pasaulyje, žinomas dėl aukštos kokybės ir inovacijų.
  2. Schaeffler Group (Vokietija) – ši grupė kuria ir palaiko INA, FAG ir LuK prekės ženklus, kurie žinomi dėl jų aukštos kokybės guolių ir automobilių dalių.
  3. NSK (Japonija) – vienas didžiausių guolių gamintojų pasaulyje, žinomas dėl kokybiškų guolių ir inovacijų.
  4. NTN Corporation (Japonija) – vienas didžiausių guolių gamintojų pasaulyje, NTN siūlo įvairius guolių tipus ir sprendimus pramonės sektoriams.
  5. Timken Company (JAV) – šis gamintojas specializuojasi būtent rutulinių guolių gamyboje ir turi ilgametę patirtį bei gerą reputaciją.

Tai tik keletas didžiausių ir geriausių guolių gamintojų pasaulyje. Tačiau, priklausomai nuo jūsų poreikių, galite rasti kitų patikimų guolių gamintojų, kurie gali pasiūlyti geresnius guolius konkrečioms programoms ar pramonės sektoriams.

Lietuvoje populiariausi yra švediški SKF guoliai.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite