Investicijos į švietimą: saugesnis, modernesnis ir patrauklesnis ugdymo procesas

Parašyta: 2019-09-19 | Kategorija: Aukštadvaris, Lentvaris, Naujienos, Paluknys, Savivaldybė, Senieji Trakai, Trakai |

Šiuos, naujus 2019–2020 mokslo metus Trakų rajono švietimo įstaigose pradėjo 4 958 moksleiviai. Siekiant, kad švietimo sistema rajone būtų subalansuota ir atitinkanti švietimo bendruomenės – mokytojų, mokinių, administracijos darbuotojų – poreikius, yra stebima švietimo įstaigų būklė ir rūpinamasi patogiomis, kokybiškomis darbo sąlygomis.

Džiaugiamės, kad šiems mokslo metams pavyko įgyvendinti visus planus ir moksleiviams bei mokytojams atverti ne tik atnaujintus kabinetus, bet ir pasiūlyti modernią įrangą, instrumentus – sudaryti sklandžiam mokymuisi reikalingą aplinką.
Kaip ir kasmet, mokslo metams prasidėjus, trumpai apžvelkime atliktas investicijas į rajono švietimo įstaigas.

Trakų meno mokykla – neatpažįstama

Rugsėjo 2 dieną mokytojai ir moksleiviai pravėrė jau sutvarkytos, atnaujintos Trakų meno mokyklos duris. Meno mokykla atnaujinta, įgyvendinus projektą „Gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimas ir pritaikymas Trakų ir Gižycko rajonuose“, kuris buvo vykdomas pagal 2014–2020 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą. Rekonstravimo darbams buvo skirta 761 tūkst. eurų Europos Sąjungos ir Savivaldybės biudžeto lėšų. Reikalingam inventoriui – naujiems baldams, instrumentams ir kitai įrangai – papildomai skirta 100 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų.
Autentiškas, šviesus mokyklos fasadas jau kurį laiką traukia kiekvieno praeivio dėmesį, o sutvarkyta ir atkurta Didžioji salė jau šią vasarą tapo viena svarbiausių kultūros renginių vietų. Pastatas pritaikytas muzikos, dailės – meniniams užsiėmimams, orkestrų repeticijoms, festivaliams. Šviesūs, jaukūs kabinetai iš naujo motyvuoja dirbti ir mokytis. Sudarytos sąlygos kokybiškam darbui vaikams, lankantiems dailės ugdymo programą. Klasėse užtikrinama garso izoliacija, kas labai aktualu besimokant pagal muzikos ugdymo programas.
Renovuoto pastato lauko kiemelyje įrengta scena, kurioje sudaryta galimybė organizuoti šokio ir muzikos koncertus. Visa mokykla pritaikyta neįgaliųjų judėjimui, todėl mokykloje gali ugdytis ir judėjimo negalią turintys vaikai.

Atnaujintos Trakų meno mokyklos Didžioji salė tapo viena svarbiausių kultūros renginių vietų

M. Šimelionio gimnazija gimė iš naujo

Visiškai atsinaujinęs mokslo metus pradėjo vienas svarbiausių ir stambiausių investicijų pareikalavęs objektas didžiausiame rajono mieste Lentvaryje – Motiejaus Šimelionio gimnazija.
Intensyviai ir sistemiškai vykdant darbus, šiais mokslo metais moksleiviai pravėrė jau kapitaliai suremontuotos gimnazijos duris ir džiaugiasi šviesia, modernia ir šiandieninių moksleivių poreikius atitinkančia švietimo įstaiga. Likusių darbų pabaiga numatoma iki spalio pabaigos. Investuota bendra suma – per 2, 5 milijonų eurų.
Taip pat duris netrukus atvers ir atnaujintos darželio grupės. Siekiant pagerinti ikimokyklinio ugdymo prieinamumą, renovuotose gimnazijos patalpose veiks dar viena ikimokyklinio ugdymo grupė, kurioje galės ugdytis mažieji Lentvario gyventojai.
Visi gimnazijos vaikai galės saugiai mokytis, ugdytis ir sportuoti higienos normas atitinkančiose aplinkose: atnaujintos sporto ir aktų salės, biblioteka ir skaitykla, dalykiniai kabinetai, kuriamos ir edukacijai pritaikomos erdvės koridoriuose, fojė, pertvarkomos lauko erdvės. Suprojektuotas modernus, šiuolaikiškas technologijų centras, kurio erdvė gali būti transformuojama ir pritaikoma pagal poreikius: parodoms, didesniems ar mažesniems edukaciniams užsiėmimams.

Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos sporto salė

Gražėjo sporto aikštynai ir aplinka

Dar 2018 metais augančio laukiančių vietos darželyje vaikų skaičiaus problema Lentvaryje pradėta spręsti pastatant ir įrengiant modulinius pastatus, užtikrinančius kokybiškas ir patogias sąlygas ikimokyklinio amžiaus vaikams.
Šiuo metu moduliniai pastatai veikia greta „Šilo“, „Svajonėlės“ darželių. Pagal poreikį investuojama ir į mokyklas-darželius – Aukštadvario mokykloje- darželyje „Gandriukas“ įrengta vaikų žaidimo aikštelė, kurios darbų vertė 30 tūkst. eurų, Senųjų Trakų vaikų darželyje atlikti stovėjimo aikštelės remonto darbai už beveik 15 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų.
Nauja vaikų žaidimų aikštelė taip pat įrengta ir Rykantų daugiafunkciniame centre. Įvykdyti ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbai, kuriems panaudoti 162 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto ir asociacijos „Wspolnota Polska“ programos lėšų. Sportinė bazė tiek mokyklos viduje, tiek sporto aikštyne tapo patrauklesnė ir saugesnė. Mokyklos bendruomenės sportinis gyvenimas tapo aktyvesnis. Be to, Lentvario pradinėje mokykloje įrengti sporto aikštelės apsauginiai tinklai.

Paluknio gimnazijos modernėja

Paluknio ugdymo įstaigose taip pat buvo vykdomi ilgai laukti klasių atnaujinimo, remonto, kitų erdvių sutvarkymo darbai.
Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje baigti trejus metus vykę patalpų remonto darbai – vien šiemet investuota 60 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų. Gimnazijos patalpos tapo šiltesnės, jaukesnės ir labiau pritaikytos ugdymo proceso tobulinimui.

 

Paluknio Medeinos gimnazijoje šiemet baigti vykdyti trejus metus trukę patalpų remonto darbai

Paluknio Longino Komolovskio gimnazijoje įrengta vaikų žaidimo aikštelė, kuriai panaudota 38 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų. Gimnazijos mažieji mokinukai gali ugdytis ne tik kabinetuose, bet ir gamtoje, ugdymas taps įvairesnis, patrauklesnis ir paįvairintas žaidybiniais elementais. Gimnazijoje praplėstos patalpos ikimokyklinio ugdymo vaikams, vietoj senos, nepatrauklios rūbinės įrengta šviesi, moderni, aprūpinta įvairiomis naujomis mokymo priemonėmis klasė pirmokams.
„Vytautinė“ – atsinaujinusi ir inovatyvi

Taip pat toliau tobulinta Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos vidaus infrastruktūra (atliktas gimnazijos I aukšto patalpų remontas), sutvarkytas vidinis kiemas. Mokytojų ir mokinių darbo vietos tapo saugesnės ir jaukesnės, kabinetai iš dalies aprūpinti naujais baldais ir naujomis šiuolaikiškomis priemonėmis.
Minėtų erdvių atnaujinimas skatina mokytojų ir mokinių kūrybiškumą, mobilumą ir inovatyvumą. Sudarytos sąlygos organizuoti pamokas netradicinėje aplinkoje: įrengiamas muzikos kabinetas be suolų, puoselėjamos mokinių mokymui ir poilsiui skirtos erdvės vidiniame gimnazijos kieme.
Atliktų darbų suma siekė 148 tūkstančių eurų, kurių 17 tūkst. padengė Švietimo ir mokslo ministerija. Siekiant atitikti higienos normų reikalavimus ikimokyklinio ugdymo įstaigose nuolat naujinamos žaidimų aikštelės, sanitariniai mazgai, atliekami kiti darbai.
Trakų suaugusiųjų mokymo centrui skirta 10 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų įstaigų salės pertvarai įrengti. Centre įrengtos mokinių ir mokytojų mobilios darbo vietos, sudarytos geresnės mokymo(si) sąlygos socialinių įgūdžių klasių mokiniams.

Investicijos grįžta didžiausia grąža

Peržvelgus atliktas ir dar vykdomas švietimo įstaigų investicijas, matoma ryški tendencija, kad per pastaruosius keletą metų pavyko nemažai investuoti į Trakų rajono švietimo įstaigas, taip pagerinant būklę ir pasirūpinant patogiomis, kokybiškomis mokytojų, administracijos darbo ir moksleivių mokymosi sąlygomis.
Ačiū tariame šių įstaigų bendruomenėms už jų aktyvų įsitraukimą! Žinoma, tiek šiemet, tiek kitais metais investicijas į švietimo įstaigas tęsime, nes juk investicijos į jaunąją kartą ir jų pedagogus grįžta didžiausia grąža.

Parengė Trakų rajono
savivaldybės mero patarėja

Evelina KISLYCH-ŠOCHIENĖ


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite