Išleista penktoji mokytojos Marijos Draugelienės poezijos knyga

Parašyta: 2023-09-01 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

Lietuvių kalbos mokytoja Marija Draugelienė. Rūtos Suchodolskytės-Neniškienės nuotr.

Mokslo metų pradžioje atsigręžiame į savo mokytojus – esamus, buvusius, mylimus… Ilgametė lietuvių kalbos mokytoja Marija Draugelienė (g. 1931 m.), atidavusi daugiau nei keturias dešimtis metų pedagoginiam darbui Trakų vidurinėje, vėliau Vytauto Didžiojo gimnazijoje, toliau kuria eiles.

Dienos šviesą išvydo penktoji jos eilėraščių knygutė „Tėvynės spalvos“ („Homo liber“, 2023 m.). Rinktinei atrinkti jau spausdinti, tėviškės meilės ir ilgesio temai skirti eilėraščiai, ją sudaryti paskatino vidinis siekis palaikyti savo gimtinę ginančius ukrainiečius. Prie eilėraščių rinkinio leidimo prisidėjo 23 laidos mokinės: Seimo narė Edita Rudelienė parėmė leidybą, Jūratė Jakimavičienė surinko eilėraščius kompiuteriu ir parašė įžangą, Rūta Suchodolskytė-Neniškienė parūpino nuotraukų ir peržiūrėjo korektūrą.

Bendradarbiaudama su mokiniais, mokytoja yra išleidusi eilių knygeles „Saulėlydžio aidai“ (2014 m.), „Vakaro palytėjimas“ (2015 m.), „Sutemų kuždesiai“ (2017 m.), prisiminimų ir eilėraščių knygą „Atminties nuoskilos“ (2021 m.). Knygų pristatymus lydėjo gražūs ir gausūs susitikimai su mokiniais.

Nauja knygelė sudaryta iš dviejų dalių: „Einu Lietuvon“ ir „Meilė“, M. Draugelienė skiria eiles Lietuvai, gimtajai Suvalkijai, Trakams, kovotojams už laisvę, auklėtiniams. Devintą dešimtį perkopusi autorė, nusilpus sveikatai jau nebeišeinanti iš namų, svajoja, kad buvęs mokinys, aktorius Giedrius Arbačiauskas parašytų dainą pagal pasirinkto jos eilėraščio žodžius.

Rūta Suchodolskytė-Neniškienė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite