Jau šeštą kartą kviečia „Eurovaistinės Trakų pusmaratonis“

Parašyta: 2018-05-08 | Kategorija: Naujienos, Sportas, Trakai |

Bėgimo mėgėjai didžiųjų masinių renginių sezoną jau šeštus metus iš eilės pradės Trakuose. Gegužės 13 dieną, sekmadienį, senojoje Lietuvos sostinėje vyks „Eurovaistinės Trakų pusmaratonis“. Įvairaus amžiaus ir pajėgumo sportininkai galės rinktis klasikinę pusės maratono (21 047 m) distanciją, 10,5 km ar 5 km bėgimus, jaunieji bėgikai kovos 1 km nuotolyje, o šeimos, turinčios mažų atžalų, tą patį nuotolį bus kviečiamos įveikti, stumiant vaikiškus vežimėlius.

2013 metais, kai šios varžybos vyko pirmą kartą, įvairiose distancijose jėgas išmėgino apie pusantro tūkstančio bėgimo entuziastų. Puikiu peizažu ir greita trasa išsiskiriantis bėgimas suviliojo sportininkus ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, į Trakus atvyko daug bėgikų iš Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos, Rusijos ir kitų šalių. Beje, pirmą Trakų pusmaratonį moterų grupėje laimėjo būtent viešnia iš Baltarusijos Jevgenija Aryščiuk, o pirmą vyrų nugalėtojo trofėjų iš Trakų užsienietis išsivežė 2014 metais: tada baltarusis Jurijus Kapcerovas aplenkė ir lenką Wojciechą Kopečą, ir mūsų olimpietį Remigijų Kančį.

Užsieniečiai Trakų pusmaratonio trasą, kurią sudaro du ratai po 10,5 km, giria už analogų neturinčius vaizdus: nė vienas kitas bėgimas pasaulyje negali pasiūlyti unikalios galimybės vos ne viso bėgimo metu matyti Trakų pilį ir mėgautis Galvės ežero peizažu. O Lietuvos bėgikai, kurių būrys per šešerius metus išaugo beveik du kartus, šias varžybas vertina kaip savotišką atskaitos tašką sezono pradžioje: čia galima siekti gerų asmeninių rezultatą, aukšto lygio varžovai padeda kovoti iki paskutinių distancijos metrų, o nepakartojama renginio nuotaika visiems dalyviams ir žiūrovams dovanoja pirmą metų didelę bėgimo šventę.

Per ankstesnius metus susiformavo savotiškos Trakų pusmaratonio tradicijos, todėl šiemet ypatingų naujovių nebus. Mes tradiciškai pasirūpinsime bėgimo mėgėjais, kurie į varžybas atvyks su atžalomis: „Eurovaistinės Trakų pusmaratonyje“ jau ne pirmi metai veiks „vaikų darželis“. Patyrusios auklės užims mažuosius žiūrovus, kol mamos ar tėčiai kovos distancijoje. Žadame daug smagių pramogų žiūrovams, o dalyviai galės siekti ne tik asmeninių rekordų, bet ir varžytis dėl vertingų prizų. Prie pat Galvės ežero įsikursiančiame varžybų miestelyje sutelksime tuos, kurie tikrai turės ką pasiūlyti bėgimo mėgėjams: kvalifikuoti specialistų patarimai, naujausios mados ir technologijų tendencijos, avalynė ar išmaniosios technologijos, skatinančios aktyviau sportuoti bei treniruotis naujovės, visa tai bus galima rasti vienoje vietoje

„Eurovaistinės Trakų pusmaratonyje“ paprastai galima išvysti beveik visus pajėgiausius Lietuvos stajerius. Priklausomai nuo individualių pasirengimo planų ryškiausios Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždės renkasi trumpesnius arba ilgesnius nuotolius, tačiau Trakuose tikrai bus galima pasivaržyti su tais, kurie rugpjūčio mėnesį gins Lietuvos garbę Europos čempionate Berlyne.

Iki šeštojo „Eurovaistinės Trakų pusmaratonio“ lieka kiek mažiau nei 100 dienų. Laiko pasirengti pirmam svarbiam metų startui tikrai dar pakanka. O kad motyvacijos net ir šaltuoju metu judėti būtų daugiau – registruokitės į bėgimą, gegužės 13 dieną vyksiantį Trakuose.

Registracija:

http://sportorenginiai.lt/registracija/32


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite