Jie neša šviesą per Aukštadvario kraštą

Parašyta: 2022-12-28 | Kategorija: Aukštadvaris, Kultūra, Naujienos, Trakai |

Aukštadvaris – tai viena ryškiausių Lietuvos vietovių, išsiskirianti unikalia gamta, garsia istorine praeitimi ir darbščiais, kūrybingais žmonėmis. Čia gausu valstybinių ir verslo įmonių, ūkininkų ir kaimo turizmo sodybų. Aukštadvario kraštas išaugino daug šviesuolių: tėvynės gynėjų, mokytojų, vertėjų, gydytojų, socialinių darbuotojų,  verslininkų, ūkininkų ir kitų savąjį kraštą garsinančių žmonių.

2018 m., minint  Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, Aukštadvaris tapo Lietuvos mažų miestelių kultūros sostine. Ta proga Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis buvo išleista knyga „Aukštadvario krašto šviesuoliai“, I tomas. Deja, ne visi garbingi Aukštadvario krašto žmonės pateko į minėtos knygos puslapius. Naujas laikmetis išaugino naujus šviesuolius.

2022 metais asociacija „Aukštadvario žiburiai“ laimėjo projektą pagal Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinant bandomąjį modelį. Laimėto  projekto lėšomis yra išleista  knygos „Aukštadvario krašto šviesuoliai“ II tomas. Šios knygos dėka ir toliau bus garsinamas Aukštadvario kraštas ir  čia gyvenantys kūrybingi, geranoriški, bendradarbiaujantys ir visiems gero linkintys šio krašto žmones. Dėkojame jiems už bendrus darbus, projektus, už gražias mintis ir idėjas, optimizmą ir atsakingą požiūrį į visas aplinkybes, už  draugišką petį  ir už sugertuką kartais pasirodančiai draugo ar kaimyno ašarai.

Dėkojame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Trakų rajono savivaldybės administracijai  už knygos leidybai skirtas lėšas. Ačiū tariame  projekto rėmėjams – LR Seimo nariui Kęstučiui Vilkauskui, kraštiečiui profesoriui Mečislovui Rondomanskui,  asociacijos „Aukštadvario žiburiai“ nariams, vaikų dienos centro „Navininkai“ lankytojams už pagalbą renkant medžiagą. Ačiū  Aukštadvario krašto šviesuolių vaikams, anūkams ir visiems, pateikusiems reikiamą informaciją ir nuotraukas.

Greitu laiku knyga bus pristatyta plačiai visuomenei. Skaitydami ją,  prisiminkime gražiausias akimirkas, atraskime mažus kasdienius stebuklus ir nepamirškime vieni kitiems padėkoti už brangiausią turtą – laiką, praleistą kartu ežerais ir pušynais padabintame Aukštadvario krašte. Užvertę šios knygos puslapius, ženkime toliau novatoriškų idėjų ir naujų iššūkių link. Garsinkime Aukštadvario krašto šviesuolius ir didžiuokimės jais.

Dievo palaimos duok, Dangau, žmonėms, kurie viską širdimi padauginę išdalina kitiems!

Jadvyga Dzencevičienė

Asociacijos „Aukštadvario žiburiai“  tarybos pirmininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite