Kaip mes skaitėme vasarą. Knygų magijos užburti

Parašyta: 2022-10-12 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Tiltai, Trakai |

Iš kairės Herkus Lebedžinskas, Elita Akelaitytė, Rita Černiauskienė

Tiltų bibliotekos skaitytojai, įsijungę į visoje Lietuvoje apskričių viešųjų bibliotekų ir Lietuvos aklųjų bibliotekos organizuojamą Skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“, spalio 8 d. susirinko į popietę „Užburianti knygų magija“ aptarti skaitymo rezultatų ir pasidalinti įspūdžiais apie perskaitytas knygas.

„Įkvėpk knygų magijos!“ – toks buvo šios vasaros organizuojamo skaitymo šūkis. Šių metų „Vasara su knyga“ ambasadorė Jurga Šeduikytė kvietė pasinerti į knygų magiją, įvykdyti penkias užduotis, neskaityti bet ko, bet surasti tokią knygą, kurią būtų galima rekomenduoti kitiems.

Kiekvienai užduočiai įvykdyti bibliotekoje buvo parengta knygų lentynėlė, bet skaitytojai galėjo surasti knygas ir patys. Lengviausia buvo išsirinkti knygas, kurių pavadinime buvo vienas žodis, ir knygas apie žmogaus ryšį su gyvūnais. Kai kuriems sunkiau sekėsi skaityti biografines knygas, nes jų pasirinkimas, ypač jaunesniems skaitytojams, nėra didelis. Tačiau dauguma skaitytų knygų suteikė puikių emocijų, leido geriau pažinti žmones ir gyvūnus, pakeliauti po kitas šalis, atsidurti kitame šimtmetyje. Tiltų bibliotekos 11 skaitytojų sėkmingai įveikė Skaitymo iššūkį, perskaitydami 88 knygas. Daugiausia knygų pagal nurodytas užduotis perskaitė Herkus Lebedžinskas, Rita Černiauskienė ir Estela Sabaliauskaitė, o be to jie skaitė ir kitas pasirinktas knygas.

Skaitymo iššūkio dalyviai

Susitikę bibliotekoje kalbėjome apie skaitymo svarbą, didžiausią įspūdį palikusias knygas. Dauguma dalyvių prisiminė, ką skaitė ir kas taip magiškai užbūrė, kad perskaityti prireikė visai nedaug laiko. Tokios užburiančios knygos buvo D. Owens „Ten, kur gieda vėžiai“, T. Westover „Apšviestoji“,  Jurga Vilė „Sibiro haiku“, A. Lindgren „Pepė Ilgakojinė“, J. Patterson ir Ch. Tebbetts „Mokšė“, K. Reider „Sek paskui nosį“ ir kitos.

Nors pagrindinio rėmėjo išmaniųjų technologijų bendrovės Xiaomi Lietuva įsteigti prizai mūsų skaitytojų nepasiekė, tačiau įveikusieji visas užduotis ir jas užregistravę, buvo pasveikinti, jiems įteikti diplomai, magnetiniai knygų skirtukai, dovanėlės. Dalyvavusieji išgirdo gražių posakių ir eilių apie knygas. Dėkojame visiems skaitytojams už draugystę su knyga ir kviečiame surasti laiko skaitymui visais metų laikais.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos

Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite