Kaip valgomasis gali tapti šeimos susibūrimo vieta?

Parašyta: 2023-09-12 | Kategorija: Namai, Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Valgomasis – tai namų širdis, kur šeima susirenka ne tik skaniai pavalgyti, bet ir pabendrauti, pasidalinti dienos įvykiais. Būtent dėl to valgomasis, kuris būtų pritaikytas šeimai, yra labai svarbus, siekiant kurti brangius prisiminimus bei puoselėti bendrumo jausmą.

Jei visa tai aktualu ir jums, kaip tik šiame straipsnyje pateiksime keletą aspektų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, norint sukurti valgomojo vietą, kuri būti ir graži, ir funkcionali.

Valgomojo baldų išdėstymas

Vienas pagrindinių aspektų, į kurį reikėtų atsižvelgti, įsirenginėjant valgomojo kambarį – jo išplanavimas. Ši namų vieta turėtų būti lengvai pasiekiama iš virtuvės ir svetainės, ji turėtų būti atvira ir pakankamai erdvi, kad joje būtų paprasta judėti. Gi niekas nenori tokio valgomojo, kuriame būtų sunku prasibrauti ir patiekti maistą. Kad viso to galėtumėte išvengti, rekomenduojama tarp kėdžių ir sienos ar gretimo baldo palikti bent 40 cm tarpą.

Tinkamai pasirinktas stalas ir kėdės

Valgomojo kambario neįmanoma įsivaizduoti be stalo ir kėdžių. Kadangi šie baldai yra pagrindiniai tokios namų erdvės elementai, būtina juos pasirinkti tinkamai. Valgomojo stalas turėtų būti pakankamai didelis, kad prie jo komfortiškai galėtų susėsti visa šeima ar svečiai. Taip pat šis baldas turėtų būti pagamintas iš patvarių, kokybiškų medžiagų, atsparių išsiliejusiems skysčiams ir dėmėms. Tuo tarpu, renkantis kėdes verta atkreipti dėmesį į tai, ar jos turi paminkštinimą bei ar suteikia reikiamą atramą. Visa tai užtikrins, jog ant kėdės būtų patogu išsėdėti ilgesnį laiko tarpą.

Vieta serviravimo indams ir kitiems reikmenims laikyti

Kaip bebūtų, valgomojo baldai susideda ne tik iš stalo bei kėdžių. Taip pat labai svarbi ir vieta serviravimo reikmenims laikyti. Dėl to rekomenduojama pasirūpinti spintele ar indauja, į kurią galėtumėte tvarkingai susidėti visus indus, įrankius, padėklus, servetėles, staltieses ir kitus serviravimo elementus. Negana to, šie baldai yra itin gražaus, elegantiško dizaino, tad valgomojo erdvei suteiks dar daugiau jaukumo.

Daugiasluoksnis apšvietimas

Galbūt nustebsite, tačiau apšvietimas yra tai, kas gali neatpažįstamai transformuoti erdvę. Nepraleiskite progos pasinaudoti šiuo galingu įrankiu ir valgomojo kambaryje sukurkite šiltą bei magišką atmosferą, kviečiančią pasimėgauti laiku su artimais žmonėmis. Vienas iš būdų, kaip tai padaryti – sluoksniuokite apšvietimą, t. y. naudokite keletą skirtingų šviesos šaltinių. Pavyzdžiui, virš stalo pakabinkite vieną ar kelis lubinius šviestuvus, kurie pilnai jį apšvies, o prie indaujos priderinkite pastatomą šviestuvą, kuris ne tik suteiks papildomos šviesos, bet ir gražiai atrodys. Galimybių – tikrai ne viena, tad tikrai rasite variantą, kuris bus priimtiniausias jums.

Atkreipdami dėmesį į šiuos aspektus, nesunkiai sukursite tokią valgomojo erdvę, kurioje būtų galima atsipalaiduoti ir maloniai praleisti laiką su šeima ar draugais. Tad, nieko nelaukite ir imkitės darbo!

PR

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite