Kaip žinoti, kad automobilio išmetimo sistemai reikalingas remontas?

Parašyta: 2023-02-22 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Kai kurios transporto priemonės sistemos turi prietaisų skydelio įspėjamąsias lemputes, kurios praneša, kad kažkas negerai. Jūsų automobilio išmetimo sistema tokių lempučių neturi, nors variklio patikros lemputė užsidega, jei kas nors negerai su katalizatoriumi, masinio oro srauto jutikliu arba deguonies jutikliu.

Kaip, be variklio patikrinimo lemputės, galite sužinoti, kad išmetimo sistemai reikalingas remontas?

Penki pagrindiniai automobilio išmetimo sistemos gedimo požymiai:

  1. Triukšmas

Duslintuvas yra jūsų automobilio, sunkvežimio ar visureigio išmetimo sistemos dalis, todėl pastebėsite, kad jei su duslintuvu kas nors negerai, jūsų transporto priemonė dirba daug garsiau nei įprastai, todėl tokiu atveju gali būti reikalingas duslintuvų remontas. Pernelyg didelį triukšmą taip pat sukelia sugedusi išmetimo kolektoriaus tarpinė.

  1. Pagreičio ir galios problemos

Kalbant apie pagreitį, išmetimo sistemos problemos gali turėti įtakos variklio veikimui, todėl galite pastebėti, kad jūsų transporto priemonė negreitėja taip, kaip anksčiau arba praranda galią, kai mažiausiai to tikitės. Pagreičio ir (arba) galios sumažėjimas gali reikšti, kad kur nors išmetimo sistemoje yra išmetimo sistemos nuotėkis, todėl geriausia kuo greičiau atlikti patikrinimą, kad būtų išvengta tolesnės žalos dėl nuotėkio.

  1. Didesnis degalų suvartojimas

Jūsų automobilio degalų naudojimo efektyvumas gali sumažėti dėl daugelio priežasčių, įskaitant ir jūsų išmetimo sistemą. Išmetimo sistemos atveju degalų eikvojimą lemia pirmiau aptartas pagreičio ir (arba) galios sumažėjimas. Jūsų variklis turi dirbti intensyviau, kai jo galia nėra tokia, kokia turėtų būti, ir siekdamas išlaikyti greitį jis sunaudoja daugiau degalų nei įprastai.

  1. Degėsių kvapas

Jei jūsų katalizinis konverteris sugedo, pajusite supuvusių kiaušinių kvapą. Jei galvos tarpinė – iš variklio skyriaus sklis degėsių kvapai. Štai bloga žinia: abiejų komponentų remonto darbai gali būti brangūs, o jei sprogo galvutės tarpinė, gali būti protinga pakeisti transporto priemonę, o ne ją remontuoti. Nesvarbu, kas bebūtų, keisti kvapai signalizuoja apie bėdą, todėl sustokite į saugią vietą ir išlipkite iš transporto priemonės ją išjungę.

  1. Kuro kvapas

Automobilyje niekada neturėtų būti juntamas benzino kvapas. Jei jaučiate, jūsų išmetimo sistema veikia ne taip, kaip turėtų. Problema gali kilti dėl išmetimo vamzdžių arba vamzdelių pažeidimų. Vamzdžiai ar vamzdeliai praleidžia išmetamąsias dujas ir dėl to automobilyje jaučiamas benzino kvapas. Nerizikuokite ir važiuokite automobiliu, tarsi nieko blogo nebūtų. Atvirkščiai, dujų kvapas reiškia pavojų, todėl kuo greičiau nuvežkite savo automobilį į servisą.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite