Kamerinis choras „Con moto“ dainavo Maltoje

Parašyta: 2019-12-31 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai |

Kamerinis choras „Con moto“ grįžo iš Maltos, kur gruodžio 5–9 d. dalyvavo Maltos tarptautiniame kalėdiniame chorų festivalyje (The Malta International Christmas Choir Festival). Keturias dienas trukusiame renginyje dalyvavo 27 chorai iš Ispanijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Latvijos, Graikijos, Bulgarijos, Airijos, Maltos. Lietuvai atstovavo penki chorai iš Vilniaus, Marijampolės, Lazdijų, Varėnos ir Vievio.

Con moto po baigiamojo koncerto Šv. Marijos Bazilikoje Mostoje

„Con moto“, parengęs lietuviškos muzikos programą, kurioje – Nijolės Sinkevičiūtės ciklo „Kalėdinė muzika“ dainos, Donato Zakaro liaudies dainų aranžuotės, kiti kūriniai, koncertavo Dievo Motinos gimimo bažnyčioje Našare (Naxxar), Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos bažnyčioje Auroje (Qawra). Finalinis festivalio koncertas vyko Šv. Marijos Bazilikoje Mostoje (Mosta). Dvidešimties chorų koncertines programas filmavo Maltos nacionalinė televizija (maltiečiai šio koncerto vaizdo įrašą galėjo stebėti šv. Kalėdų dienomis). Visų koncertų metu tvyrojo pakili nuotaika, chorai sveikino vieni kitus su sėkmingu pasirodymu, publika atlikėjams dovanojo šypsenas, gausius aplodismentus, komplimentus.

„Con moto“ jau antrą kartą lankėsi Maltoje, tačiau vis dar pakerėti šios įspūdingai mažos šalies grožiu ir savitumu. Nors Maltoje gyvena apie 450 000 gyventojų, dėl savo mažo ploto (316 km²) Malta yra viena tankiausiai apgyvendintų pasaulio šalių. Choristai lankėsi Mdinoje, kitaip dar vadinamoje Tyliuoju miestu, Rabate (Rabat), kuris buvo statomas kaip Mdinos priemiestis, sostinėje Valetoje (turinčioje apie 7 000 gyventojų) su gubernatoriaus rezidencija, Maltiečių ordino magistrų rūmais, katedra su riterių kapais. Nuo Aukštutinių Barraka sodų gėrėjomės įspūdinga vadinamų Trijų miestų (Three cities) panorama – Vittoriosa, Cospicua ir Senglea, kurie yra išsidėstę dviejuose pusiasaliuose, plaukėme į Gozo ir Komino salas, gėrėjomės uolėtais pakrančių vaizdais. Ir, be abejo, maudėmės Viduržemio jūroje…

Choras užmezgė ryšius su Italijos, Ispanijos, Maltos chorais; tikimės, kad ši pažintis peraugs į ilgalaikį bendradarbiavimą. Užsienio chorai domėjosi mūsų šalies chorine kultūra, todėl turėjome galimybę papasakoti apie mūsų šalies ir savivaldybės chorines tradicijas, pasidalinti gerąja patirtimi.

Asociacija „Choras CON MOTO“ dėkoja Elektrėnų savivaldybei, finansavusiai projektą „Su Lietuviška daina – į Europą 2019“. Įgyta sceninė patirtis tarptautiniuose renginiuose – didelė motyvacija kolektyvo tobulėjimui ir tolesnei koncertinei veiklai.

Audronė STEPANKEVIČŪTĖ,

kamerinio choro „Con moto“ vadovė

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite