Keletas patarimų, kaip saugiau parduoti savo automobilį

Parašyta: 2021-10-01 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Yra ne vienas svarbus veiksnys, nuo kurio gali labai tiesiogiai priklausyti ir jūsų naudoto automobilio pardavimo sklandumas bei viso šio proceso operatyvumas. Tačiau vis dėlto reikėtų nepamiršti kelių svarbių detalių, kurios galėtų padėti jus apsaugoti automobilio pardavimo procese.

Atidžiai įvertinkite potencialų pirkėją

Kuomet jūs paskelbsite skelbimą apie savo parduodamą automobilį internete, galite sulaukti labai daug skirtingų užklausų. Vienos jų atkeliaus SMS žinutėmis, kitos – el. paštu, dar kitos gali jus pasiekti tiesiai skelbimų portale arba telefonu. Ir nors paprastai potencialūs pirkėjai yra linkę su pardavėjais kontaktuoti telefoniniais skambučiais, dalis žmonių susisiekia jau minėtais kitais būdais. Taigi, jums teks labai svarbi užduotis – atidžiai įvertinti potencialius pirkėjus.

Tai reiškia, kad bendraudami su potencialiu pirkėju jūs turėtumėte pasistengti išsiaiškinti ar jis iš tikrųjų yra suinteresuotas įsigyti jūsų automobilį. Be to, turėtumėte pasiteirauti ar jūsų pateikta kaina jį tenkina (ypač, jei jūs nesate pasiruošę derėtis). Taip pat vertėtų nurodyti, kad priimate tik pilną atsiskaitymą grynaisiais pinigais. Ir, žinoma, pokalbio metu turite aiškiai informuoti potencialų pirkėją, kad savo automobilį galėsite aprodyti tik jums palankioje vietoje ir tik šviesiuoju paros metu.

Imkitės saugumo priemonių bandomojo važiavimo metu

Kadangi bene kiekvienas potencialus pirkėjas visų pirma norės atlikti bandomąjį važiavimą, jūs taip pat turėtumėte imtis visų saugumo priemonių. Visų pirma turėtumėte įsitikinti, kad jūsų automobilį norintis išbandyti žmogus turi teisę vairuoti. Jei potencialus pirkėjas jums nesutinka parodyti savo vairuotojo pažymėjimo, tikrai neturėtumėte leisti, jog jis atliktų bandomąjį važiavimą.

Taip pat labai svarbu, kad bandomojo važiavimo metu automobilyje sėdėtumėte kartu su potencialiu pirkėju. Tai reiškia, kad jokiu būdu niekuomet neturėtumėte leisti potencialiam pirkėjui jūsų automobilį išbandyti vienam.

Automobilis turėtų būti išbandomas vietose, kuriose yra daugiau žmonių. Trumpiau tariant, vertėtų pasirinkti viešas vietas, kuriose yra daugiau automobilių ir žmonių. Tai leistų jums jaustis saugiau ir sumažintų įvairių nemalonių netikėtumų riziką.

Užtikrinkite saugų atsiskaitymą

Galiausiai, kai potencialus pirkėjas jums nurodys, jog jūsų automobilis atitinka jo lūkesčius ir keliamus reikalavimus, ateis metas atsiskaitymui ir sutarties pasirašymui. Šis klausimas yra labai svarbus – ypač, jei jūsų parduodamo automobilio vertė yra pakankamai didelė. Deja, bet šiomis dienomis įvyksta pakankamai daug nusikaltimų ir fiksuojama nemažai sukčiavimo atvejų. Todėl norėdami viso to išvengti, jūs turėtumėte elgtis labai atsakingai ir būti ypač apdairūs bei budrūs.

Jei potencialus pirkėjas jums teigs, jog nori atsiskaityti bankiniu pervedimu, tačiau jo bankas skiriasi nuo jūsiškio, todėl pinigai jūsų banko sąskaitą pasieks tik dienos pabaigoje arba tik kitą dieną, jokiu būdu nesutikite su tokiomis sąlygomis. Jei norite išvengti apgavysčių, priimkite atsiskaitymą tik grynaisiais pinigais. Be to, kartu su savimi pasiimkite ir patikimą žmogų, o visą sandorį atlikite viešoje vietoje.

Išregistruokite parduotą automobilį

Kai sandoris bus atliktas ir pasirašysite pirkimo-pardavimo sutartį, nepamirškite, kad jums reikės išregistruoti savo parduotą transporto priemonę. Tačiau, laimei, tai padaryti jums bus labai nesudėtinga, kadangi šiandien parduotos transporto priemonės išregistravimo procesas yra labai paprastas ir greitas. Visą tai galima atlikti nuotoliniu būdu. Jums tereikia apsilankyti oficialiame „Regitros“ internetiniame tinklalapyje.

Taigi, kaip jau spėjote suprasti, yra ne viena detalė, į kurią jums vertėtų atsižvelgti, jei jūs nusprendėte parduoti savo naudotą automobilį. Tačiau vėlgi, tai tikrai nereiškia, kad jums teks susidurti su dideliais sunkumais ieškant pirkėjo. Jei jūs elgsitės apgalvotai ir sistemingai, kartu nustatydami ir situaciją rinkoje atitinkančią savo automobilio kainą, jums turėtų būti pakankamai nesudėtinga išvengti įvairių nepatogumų ir neilgai trukus pelningai parduoti savo naudotą automobilį.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite