Klasikinės gitaros skambesys Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo vienuolyne

Parašyta: 2022-05-30 | Kategorija: Bažnyčia, Kultūra, Renginiai, Senieji Trakai, Seniūnijos, Trakai |

Gražų gegužės 25 dienos vakarą Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo vienuolyne vyko bendruomeniška vakaronė „Klasikinės gitaros skambesys ir Senųjų Trakų praeitis“.  Nuo šių metų Trakai ir Senieji Trakai turi oficialų Istorinės sostinės statusą, todėl renginys buvo skirtas būtent šiai progai bei Trakų miesto 700 metų jubiliejui paminėti.

Vakaronę savo kūrybos eilėraščiu „Lietuvai“, pradėjo mūsų kraštietė, gimusi Pilialaukio kaime, poetė Danuta Kostiugova. Vakaro metu autorė trumpai papasakojo apie save ir pristatė keletą savo eilėraščių, kuriuos skaitė lenkų ir lietuvių kalbomis.

Renginį papuošė jauniausioji vakaronės dalyvė Sabina Lavrukaitytė, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos 1 klasės mokinė, kuri skambiu balsu atliko dainelę „Tėviškėlė“.

Daug įdomių faktų apie Senųjų Trakų praeitį, apie istorinius įvykius papasakojo istorijos mokytojas Edvard Mackevič. Daug metų p. Edvard domisi mūsų krašto praeitimi, tad savo namų bibliotekėlėje turi sukaupęs nemažai vertingų istorinių knygų. Vakaro metu kelias istorines knygas pristatė, rekomendavo pasiskaityti, pabrėždamas, kad istorinės knygos praplečia akiratį, leidžia išnagrinėti istorinius įvykius įvairiausiais kampais.

Vakaras neprailgo, nes ramioje ir tylioje vienuolyno aplinkoje magiškai skambėjo klasikinės gitaros muzika, kuri visus susirinkusiuosius užbūrė  nuostabiu skambesiu.  Profesionalus muzikantas ir mokytojas Aleksandr Šubin su mokiniais leido pakeliauti muzikos keliu įvairiausiomis epochomis. Su pagarba visiems savo mokiniams vadovas pristatė kiekvieną jaunąjį muzikantą ir trumpai papasakojo apie jų susitikimo su klasikine gitara pradžią bei nueitą muzikinį kelią. Įvairių šalių, garsių autorių kūrinius atliko Lurda Vaičiulytė, Artur Vasilčenko, Ervin Veromej, Cezaris Šerpytis, Dominyka Turlinska ir Kevin Stasiulevič.

Nuoširdžiai dėkojame atvykusiems, buvusiems kartu ir padovanojusiems šventinę nuotaiką, o visiems koncertavusiems linkime kūrybinio tobulėjimo.

 

Elvyra Lavrukaitienė

Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinio  kultūrinių renginių organizatorė,

 Agnieška Uscilienė

Trakų r. sav. viešosios bibliotekos  Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė

 Nuotr. Renata Laurukaitienė                                                                 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite