Klimato savaitei – konferencija mokytojams „Ateitis gimsta šiandien“

Parašyta: 2023-10-19 | Kategorija: Gamta, Kvietimai, Mokyklos, Naujienos, Savivaldybė, Skelbimai, Trakai |

Visame pasaulyje spalio 22–29 dienomis minima Klimato savaitė, kuria siekiama skatinti visuomenę atvirai kalbėti apie klimato kaitą ir jos keliamus iššūkius. Prie Klimato savaitės jungiasi ir Trakų rajono savivaldybė, kuri su aplinkosaugine iniciatyva „Kita forma“ spalio 27 d. organizuoja konferenciją mokytojams „Ateitis gimsta šiandien“ ir kviečia kartu ieškoti būdų, kaip kiekvienas galime prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.

Nuo XIX a. augusi pramonė, išteklių naudojimas, vartojimo kultūra ir mažas dėmesys planetai davė rezultatų – pasaulio klimatas atšilo 1,1 laipsnio. Kaip šis, atrodytų, vieno laipsnio pokytis atrodo fiziškai, taip pat puikiai matome: sausros ir potvyniai, gaisrai ir liūtys – ekstremalūs reiškiniai pasaulyje rodo Žemės disbalansą, kuris kelia pavojų gamtai ir žmonėms, ne tik tolimuose pasaulio kraštuose, bet ir čia pat – Lietuvoje.

Rūpintis gamta, vienintele planeta ir savo ateitimi turime kasdien, nelaukdami, kol į duris pasibels ugniagesiai gelbėtojai – galime imtis mažų pokyčių, kurie prisidės prie didelių problemų sprendimo.

Šie pokyčiai gali apimti įvairias sritis, kurios, atrodytų, neturi jokio poveikio, tačiau įdėmiau pažiūrėjus, visi kasdienybėje lydintys procesai, nuo maisto gamybos iki garderobo formavimo ar technologijų pasirinkimo, galiausiai virsta į atliekas, o ir visi daiktai dažniausiai turi glaudų ryšį su gamybos bei transportavimo metu naudojamais gamtiniais ištekliais bei susidarančiomis šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijomis.

Tad kaip tenkinti dabartinius savo poreikius, nemažinant ateities kartų galimybės tenkinti jų poreikius? Kokių žingsnių imtis, formuojant gamtai draugišką gyvenimo būdą ir tvarius įpročius perduodant kartai, kuri kurs pasaulį ateityje?

Siekdama didinti gyventojų ekologinį sąmoningumą bei informacija pasidalinti su rajono mokytojais, Trakų rajono savivaldybė kartu su aplinkosaugine iniciatyva „Kita forma“ kviečia dalyvauti nemokamoje konferencijoje „Ateitis gimsta šiandien“, kurioje apsilankę mokytojai gaus vertingos metodinės medžiagos bei sužinos būdus, kaip paprastai, aiškiai, įtraukiai ekologiją ir atsakingą vartojimą integruoti į pamokas.

Konferencijoje sričių specialistai, dalindamiesi įžvalgomis bei faktais, leis artimiau susipažinti su tvarios aplinkos principais, jų taikymu buityje ir ugdymo procese, akcentuojant vartotojiškumo mažinimo, maisto švaistymo, atsakingo tekstilės bei elektronikos prietaisų naudojimo, atliekų susidarymo prevencijos,  rūšiavimo bei antrinio panaudojimo temas.

Mokytojai išgirs šešis pranešimus, kurie su temomis leis susipažinti tiek teoriniu, tiek praktiniu lygmenimis, jų aktualumą pagrindžiant geraisiais pavyzdžiais, bei turės galimybę dalyvauti eko dirbtuvėse ir savomis rankomis pajusti antrinio panaudojimo galimybes ugdymo procese.

Konferencija vyks spalio 27 d. 11:00–14:00 val. Trakų kultūros rūmuose, Vytauto g. 69. Išankstinė registracija vykdoma pildant el. anketą iki spalio 26 d.: https://forms.gle/zh9xpMKgHy6NygN57

Kilus klausimams, kviečiame kreiptis el. paštu info@kita-forma.lt arba tel. nr. 8 633 77609.

Visi konferencijos dalyviai gaus pažymėjimus, liudijančius apie dalyvavimą joje.

Trakų rajono savivaldybės Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus informacija 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite