Kokią dangą rinktis lauko paviršiams?

Parašyta: 2022-10-03 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Labiausiai lauko sąlygomis tinka akmens masės ir klinkerio plytelės, todėl ieškantiems patvarios ir ilgaamžės lauko dangos laiptams, terasai, fasadui ar kiemui tikrai verta jas įsigyti.

Šių plytelių privalumas – nepralaidumas vandeniui ir atsparumas šalčiui.  

Kodėl lauko terasai geriau rinktis akmens masės plyteles?

Lauko terasos įprastai mums pasitarnauja šiltuoju metų laiku. Jose mielai leidžiame laiką savaitgaliais ar per atostogas su šeima ar draugais. Tačiau ne visada saulė mus lepina, būna kai iš dangaus pasipila liūtis arba netikėtai užklumpa stiprios šalnos. Tada mes slepiamės namuose po stogu, o terasos grindų danga pasilieka viena prieš negailestingus gamtos išmėginimus.

Jeigu ji bus netinkama, neilgai jums tarnaus. Todėl ir verta rinktis tik pačią patikimiausią grindų dangą – akmens masės plyteles. Jos ne tik labai atsparios, bet ir neišpasakytai lengvai valomos, todėl kuo puikiausiai tinka ne tik lauko terasose, bet ir kitose po atviru dangumi esančiose erdvėse.

Iš ko ir kaip yra gaminamos akmens masės plytelės?

Akmens masės plytelių gamyboje yra naudojamas baltasis molis, todėl gaminys išsiskiria iš kitų keramikos gaminių savo itin mažu vandens pralaidumu, kas sąlygoja ir jo didelį jo atsparumą šalčio poveikiui. Kaip pasiekiamas toks rezultatas? Ogi labai paprastai. Kad sumažėtų keraminės žaliavos poros, plytelių gamybos metu ji spaudžiama didesne spaudimo jėga nei kitos rūšies plytelės.

O kad akmens masės plytelė įgautų jai būdingą išvaizdą ir tvirtumą, į jų gamyboje naudojamą baltąjį molį papildomai dedami plastifikatoriai ir kitokie priedai. Po to plytelių ruošinys būna išdeginamas aukštesnėje nei įprastinių keraminių plytelių gamybai taikomoje temperatūroje. Todėl akmens masės plytelės idealiai tinka lauko sąlygomis.

Kokiomis savybėmis dar turėtų pasižymėti plytelės, kurios naudojamos lauko sąlygomis?

Lauko sąlygomis naudojamoms plytelėms reikalingas ne tik atsparumas nemalonių gamtos reiškinių poveikiui, bet ir neslidus jų paviršius. Tam labiausiai tinka nelygų paviršių turinčios ir specialia danga pagerintos lauko plytelės, nes tik tada bus galima visiškai saugiai jaustis kopdami lauke esančiais laiptais ar vaikščiodami lauko terasos grindimis.

PR

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite