Kokias rečiau minimas tiesas supranta sportuojantys žmonės?

Parašyta: 2022-03-11 | Kategorija: Skelbimai, Sportas, Trakai |

Neretai į fizinę veiklą žiūrime kaip į prievolę, kurią atliekame tam, kad išliktume stiprūs. Tai natūralus ir geras siekis, tačiau sportuoti pasidaro daug smagiau tada, kuomet į judėjimo privalumų sąrašą įtraukiame sau artimesnių punktų, kurie smarkiai siejasi su gyvenimiškomis situacijomis. Kokios tiesos aktualios sportuojantiems žmonėms?

Vienas svarbiausių dalykų gyvenime – požiūris

Aktyvų gyvenimo būdą prisijaukinę žmonės yra įsitikinę – puikius rezultatus atneša ne kas kitas, bet teigiamas mąstymas. Šiuolaikiniame pasaulyje negatyvius dalykus įžvelgti taip paprasta, kad išmokti mėgautis kasdienybe turėtų būti kiekvieno iš mūsų misija. Tokia perspektyva labai aktuali ir fizinėje veikloje. Dažnai praleidžiame treniruotę, nes juk kam vargti, geriau praleisti valandą ilgiau lovoje. Be to, ta pasirinkta sportinė veikla visai netraukia. Vėliau atsiranda kaltės jausmas, kuriuo atsikratyti nėra lengva. Tuo atveju, jeigu negatyvų požiūrį pakeičiame į teigiamą, daug lengviau prisiverčiame kažką padaryti. Svarbiausia, kad rezultatas dažniausiai būna daug labiau tenkinantis nei pesimizmo kupina alternatyva. Dažnai sportuojantys žmonės yra puikus pavyzdys – jų užsidegimas ateina iš savimotyvacijos, mėgstamos veiklos paieškų, jie jaučiasi gerai vien atėję į sporto salę trumpai treniruotei.

Pagalbos prašymas nėra gėdingas dalykas

Kita sporto teikiama pamoka – nevertėtų baimintis prašyti pagalbos ar patarimo. Dauguma naujokų, kurie pradeda užsiimti tam tikra fizine veikla dažnai pameta naują hobį. Juk jei nesiseka, vadinasi, kad veikla skirta ne mums. Iš tiesų, tie kurie susivokia, kad profesionalu negimė nei vienas, laiku pradeda ieškoti patarimų ir taip tik užtikrintai kelia savo kompetencijas. Sporto atveju, idealus pavyzdys yra sprendimas pasisamdyti asmeninį trenerį ar dietologą. Išmokti pagrindai atveria kelia į užtikrintą fitneso kelionę, leidžia žmogui labiau pasitikėti savimi, o ir rezultatai daug dažniau džiugina. “Calorycare” specialistai pataria mitybos klausimais, padeda pakeisti mitybos principus iš pamatų. Tokios patirtys tik patvirtina, kad nereikia baimintis kažko, ko nežinote – profesionalais visose gyvenimo srityse būti neįmanoma.

Tiek iššūkis, tiek komfortas – svarbūs aspektai

Net jei ir atrodytų, kad fizinė veikla neretai siejama konkrečiai arba su gera, arba su bloga patirtimi, tokia mintimi vadovautis nereikėtų. Sportas gali išmokyti tiek išeiti iš savo komforto zonos, tiek suvokti, kada vertėtų sustoti. Viena svarbiausių pamokų, kurią suvokia dažnas sportuojantis – kuo daugiau nuveiki, tuo malonesnis poilsis. Žinoma, kad čia aktuali ir priešingybė – kartais rezultatyviausias planas yra nieko neveikti. Nors ir atrodo, kad tai vienas kitam prieštaraujantys dalykai, iš tiesų, abi pamokos padeda surasti balansą savo gyvenime. Tiek per didelis treniruočių kiekis, siekiant maksimumo, tiek didelis praleistų treniruočių kiekis, pasiteisinant poilsio poreikiu – žalingi įpročiai. Kuo daugiau žmogus domisi sveika gyvensena, tuo greičiau supranta gyvenimiškos pusiausvyros palaikymo svarbą.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite