Kokie buvo 2022 –ieji metai turizmui Trakuose?

Parašyta: 2022-12-30 | Kategorija: Kelionės, Komentarai, Kultūra, Naujienos, Trakai |

Metų pradžioje – sudėtingi geopolitiškai  ir  persiorientavimas turizmo rinkose.

Metų pabaigoje – optimistinės turizmo stabilizacijos nuotaikos😊

Dar sausio ir vasario mėnesiais optimistiškai  galvojome, kad 2022 metais turizmo verslas  po truputį išeis iš pandeminio sąstingio, bet vasario 24-tąją  prasidėjo Rusijos agresija prieš Ukrainą.

Ir vėl turizmas Europoje sulėtėjo, o  Baltijos šalyse, Lenkijoje ir kitose valstybėse, besiribojančiose su Ukraina – atvykstamasis turizmas beveik sustojo.

Balandį – gegužę daugelis Vakarų Europos kelionių organizatorių atšaukė grupių keliones, nes tų  šalių užsienio reikalų ministerijos Baltijos šalis ir Lenkiją įtraukė į nesaugių regionų ir  nerekomenduotinų keliauti šalių sąrašą.

Todėl metų pradžioje prognozuoto 2022 m. popandeminio augimo kokio tikėjomės (pasiekti 85 proc.  2019 metų turistų srautų)  – nepavyks pasiekti. Per 11 mėn. sulaukėme 57 proc. iki pandeminio turistų skaičiaus.

Panaikinus dalį ar visus pandeminius ribojimus keliautojams, lietuviai plūstelėjo ilsėtis į šiltus ir santykinai saugius nuo karo Ukrainoje, kraštus.

Todėl tokių poilsiautojų iš Lietuvos srautų, kokie buvo pandemijos metu, kai  niekur kitur keliauti negalėjome,   2022 metais jau nesulaukėme.

Vasaros pabaigoje situacija dėl grėsmių Baltijos regione  šiek tiek stabilizavosi – nes Vakarų Europos keliautojams tampo nebaisūs Rusijos nuolatiniai grasinimai Baltijos šalims.

Todėl jau rugpjūčio mėn. vėl pastebėjome grupių skaičiaus iš Vokietijos, Lenkijos augimą.

Gruodis –  Šv. Kalėdų laukimo laikotarpis!

Populiaru tiek Lietuvoje, tiek užsienyje  savaitgaliais keliauti ir lankyti kaimyninės šalies, regiono, ar visos Lietuvos kalėdines eglutes.

Tam periodui esame parengė linksmą maršrutą „Linksmai ir saugiai į 2023 metus!
https://www.trakai-visit.lt/marsrutas/kaledinis-interaktyvus-zaidimas-saugiai-per-trakus2020/

Baigiame metus  optimistine gaida!

Sudėtinga geopolitinė situacija regione – buvo tikras iššūkis visam turizmui. Todėl ir   Trakų turizmo informacijos centas turėjome operatyviai perorientuoti vykdomas rinkodaros priemones – dalyvavimas užsienio parodose, komunikacija soc. tinkluose, siūlomi turizmo produktai ir  programos ir aktyviai krašto turizmo išteklius pristatyti kaimyninių šalių, kurios patenkame į tą patį „nesaugų“ Baltijos šalių regioną, keliautojams.

Džiaugiamės,  kad Trakų turizmo informacijos centro vykdytos aktyvios rinkodaros priemonės atkreipė dėmesį tarp  keliautojų iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Skandinavijos šalių – turistų iš šių šalių sulaukėme kelis kartus daugiau nei 2021 metais.

 

Kaip pristatysime Trakus 2023 metais? 2023 metai –  startas į Žaliąją strategiją Trakų rajone

 

Turizmo šūkis:

TRAKAI – PASINERK Į GAMTĄ!

Trakų rajonas – viena populiariausių Lietuvoje traukos vietų, kurioje susijungia turtinga, daugiakultūrė istorija ir ambicingi ateities tikslai. Legendomis apipintas kraštas įsikūręs gamtos, ežerų, miškų prieglobstyje, o tai savaime diktuoja darnaus Trakų rajono vystymosi siekius.

Darnaus turizmo rajone tikslas – atostogos šeimai, įskaitant augintinius bent 2-3 dienoms, SPA malonumai, gamtos pažinimo takai, vandens pramogos ir, be abejo, žaliasis transportas – atvykimas hibridiniais automobiliais, dviračiais ar traukiniu.

Tad ir 2023 – čiais metais Trakų turizmo informacijos centras kvies turistus iš Lietuvos ir užsienio vadovautis  darnaus keliavimo principais  – saugoti aplinką, būti atsakingais keliautojais, nešiukšlinti, nedaryti žalos gamtai, neniokoti kultūros paveldo.

Tobuli spąstai gamtos turistams: pamirškite standartinį apsilankymą šiame krašte!

Sausio 27 – 29 dienomis Litexpo vyksiančio tarptautinėje turizmo parodoje Adventur bus  pristatytos įdomios programos ŠEIMAI ar norintiems saugiai keliauti SOLO.

Viena iš tokių rudens – žiemos – pavasario sezonų programų   – „Savaitgalio iškylų krepšeliai“, apimantys keliavimą gamtoje, šio krašto patiekalų skanavimą ir dalyvavimą viename iš gausybės Trakuose kas savaitgalį vykstančių renginių.

Būkite tikri: pusdienio ar dienos apsilankymui Trakuose tikrai nepakaks.

Pakeliauti viliojančiais maršrutais ir gausybę gamtos objektų aplankyti tiesiog būtina. Turistų laukia  naujai atgimę Stirnių piliakalnis ir Saidės pažintinis takas. Tai nesudėtingas 2-3 val. maršrutas, kurį nesunkiai įveiks ir šeimos su vaikais.

Kita programa: su šeima „Atgal į kaimą“– galimybė pamatyti, patirti, papramogauti. „Kukurūzų kaimas“, šilauogių ir levandų ūkiai, simpatiškosios Trakų alpakos, avių ūkis dovanos ypatingą aplinką ir geras emocijas, ypač šeimoms su mažaisiais keliautojais. Avelių ūkyje lankytojai sužinos apie įvairias avių veisles, jų mitybą, naudą, priežiūrą, gyvai pabendraus su gyvūnais, galės su jais nusifotografuoti ir juos pamaitinti, susipažins su ūkio gyvūnų mityba ir priežiūra, senovinės dūminės pirties istorija ir kūrenimo ypatybėmis, pasivaišins ūkininkų darže  augintų vaistažolių arbata.

 

Paverskite laiką ypatingu

Net ir niūriausią metų laiką galima paversti ypatingu – savo laiku.  2023 metais bus pristatytos atsipalaidavimo, laiko SAU programos. Daugybę gilaus poilsio SPA, fizinės ir dvasinės terapijos vietų siūloma atrasti apink  Trakus – net trumpas savaitgalio poilsis suteiks ramybės, pozityvios energijos ir vidinio tvirtumo. Interaktyviame rajono unikalių pirčių žemėlapyje šių pramogų mėgėjai ras plačią pirčių pasiūlą: tradicinė skandinaviška, rusiška, turkiška, japoniška, marokietiška, senovinė dūminė.

 

Ne veltui ,,pirtis“ graikiškai reikia „išvarau skausmą, ilgesį“. Tai ne tik apsišvarinimo, bet ir savotiška ritualinė vieta, kartais neatsiejama nuo visuomeninio bendravimo, vadinamo pirties kultūra. Išbandyti įvairių pasaulio tautų pirtis, patirti jų teikiamą naudą kūnui ir dvasinei būsenai tikrai verta.

Norite giliau pažinti save, pagerinti savo santykį su savimi, savo kūnu, savo aplinka, žmonėmis, šeima, gamta ir viskuo, kas jus supa? Susipažinkite su žirgų pasauliu iš arčiau. Ši potyrių ir pojūčių terapija padeda įveikti prigimtines baimes, sustiprėti emociškai, moko žvelgti į žirgą kaip į mokytoją, pajusti jį, suprasti, kas yra partnerystė ir pasitikėjimas. Žirgyno ,,Laimos žirgai“ Trakų r. Būdos kaime įkūrėja, ilgametė žirginio sporto trenerė Laima Martinavičienė sako – jei galvojate, kad vaikščioti su žirgu labai paprasta, šią savo nuomonę greičiausiai pakeisite, tačiau visas pastangas tikrai atpirks saugaus buvimo su žirgu gamtoje įspūdžiai.

Trakai sutemose: romantiškiau nebūna

Bet kuriuo metų laiku romantiški vakariniai Galvės ežero saulėlydžiai ir naktiniai pasivaikščiojimai po Užutrakio parką yra tiesiog privalomi. Tai tiesiog gražios iškylos po jaukiai apšviestas vietas. Jei vakare Salos pilies kieme vyksta muzikinis renginys, tereikia įsitaisyti netoliese ir mėgautis užburiančia pavėjui atskriejusios melodijos ir neaprėpiamų vaizdų sinteze. Jei patinka istorija ir norite pajusti viduramžišką miesto dvasią, pasivaikščiokite po istorinę atmintį saugantį Trakų miestą maršrutu ,,Prakalbink istoriją” naktį. Aplankysite 7 Trakų istorines vietas ir objektus su įrašytais vaizdingais audio pasakojimais. Pavakaroti ant vandens smagu ir BBQ plauste – romantiškai pavakarieniausite ir nakties poilsiui besiruošiančia gamta pasigrožėsite. Trakų ežerai turtingi fauna, tad nepamirškite pasiimti žiūronų. Saulėlydžiais pasimėgauti galima ir iš aukštai – skrydis oro balionu virš Trakų palepins nuostabiomis romantiškomis akimirkomis. Pasinerk į  Trakus tiesiai iš debesų!

Viduramžiai, tradiciniai amatai, karaimai, irklavimas ir džiazas – tai suderinama

2023-ųjų vasara spindės tikrais kultūriniais deimantais. Senųjų amatų ir Viduramžių dienos, „Trakų vasara“, Joninės, Galvė Jazz fiesta, Užutrakio vakarai, Žolinė – akcentai, sustiprinsiantys kultūrinį ir pažintinį Trakų patrauklumą.

Svetingieji Trakai arba kodėl čia nakvoti būtina

Rajone įsikūrę daugiau nei 100 kaimo turizmo sodybų, vilų, apartamentų, kur visos dienos gali virsti sekmadieniais. Poilsiui kaime siūloma virš 3500 vietų. Nakvynės pasirinkimas Trakų krašte platus: nuo kempingo  iki vienkiemio, vienkiemio ar vilos ant ežero kranto iki „Small Luxury Hotel of the World“ tinklui priklausančio 5* SPA viešbučio.  Vienu metu Trakų rajone gali apsistoti apie 4500 turistų.

2023 metais turistams pristatysime  ES „Žaliojo rakto“ programos reikalavimus atitinkančios rajono apgyvendinimo vietos – jų turima jau keliolika. „Žaliojo rakto“ programa siekiama keisti turizmo organizatorių ir dalyvių elgesį bei skatinti juos rūpintis aplinka, kartu patiriant mažesnes išlaidas vandeniui ir energijai.

Atnaujinama viešoji turizmo infrastruktūra ir naujos poilsio erdvės

 

Atnaujinama ir naujai įrengiama viešoji infrastruktūra ne tik Trakuose, bet ir Lentvaryje, Rūdiškėse, Aukštadvaryje ir kitose rajono seniūnijose taip pat nuteikia palankioms ilgalaikio turizmo Trakuose prognozėms. Žaliojo viešojo transporto grandinė, moderni  autobusų stotis, nemokamo elektromobilių pakrovimo – parkavimo, nemokamos elektromobilių parkavimo vietos, EcoSun WiFi, naujos viešos poilsio erdvės be automobilių, neįgaliųjų vėžimėlių ir dviračių padangų pripūtimo stotelės – gera darnaus turizmo vystymo šiame krašte pradžia.

 

Trakų  turizmo informacijos  paslaugos  – inovatyviai:

Mūsų siekis  – informaciją gauti ir galimybė Trakus lankyti 24 / 365!

Sukurti interaktyvūs ne tik lankytinų vietų, apgyvendinimo, maitinimo vietų  – bet ir pirčių, poilsio su vaikais galimybių žemėlapiai.

Metų pabaigoje keliautojams buvo pristatytas Lentvario viešosios bibliotekos sukurtas labai įdomus  interaktyvus maršrutas po Lentvario lankytinas vietas.

https://trakubiblioteka.lt/lentvario-krastas/

Trakų turizmo informacijos centras baigia rengti du naujus interaktyvius turistinius maršrutus:

  • Vienas jų apie nuo viduramžių laikų įtakingų  Lietuvos valdovų moterų istorijas;
  • Naujas turistinis maršrutas po Trakus „PASTATŲ ISTORIJOS“ – startuos birželį!

Maršrutas „PASTATŲ ISTORIJOS“ tarsi miesto metraštis. Daugelis iš mūsų kasdien Trakuose praeina pro vieną ar kitą istorinę vietą, pastatą ar statinį, statytą dar sovietmečiu ir šiuo metu tyliai laukiančio naujų savininkų sprendimo renovuoti.Tačiau už kiekvieno statinio slypi jo atsiradimo, gyvenimo istorijos.Šis maršrutas bus dar vienas kelrodis į Trakų miesto pažinimą ir prisijaukinimą, padėsiantis atskleisti keletą išlikusių istoriniuose šaltiniuose ir trakiečių atmintyje senųjų pastatų istorijos fragmentų.

Abu maršrutai parengi savarankiškam lankymui, tinka su vaikais ir augintiniais, judėjimo negalią turintiems ir pasiekiami 24 / 365.

Baigiant Trakų turizmo informacijos centro kolektyvo vardu, sveikiname kraštiečius ir turizmo verslo atstovus su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Linkime saugių ir turiningų kelionių gyvenimo ir verslo keliais! Prasmingų ir svarbių darbų, drąsių idėjų, atvirumo viskam, kas nauja! Linkime šilumos ir jaukumo Jūsų namams bei paties gražiausio Kalėdų stebuklo!

Laima Balčytienė

Trakų turizmo informacijos centro direktorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite