Kraujavimas iš nosies: kada verta kreiptis į gydytojus?

Parašyta: 2021-10-08 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Kraujavimas iš nosies – būklė, su kuria yra susidūrę daugelis. Paprastai ji padažnėja vasarą ir šaltuoju metų laiku, prasidėjus šildymo sezonui. Pagrindinė to priežastis – labiau išsausėjusi nosies gleivinė.

Visgi kraujavimą iš nosies gali sukelti ir kitos priežastys. Taigi kokios jos ir kuomet tokia būklė gali reikšti rimtus sveikatos sutrikimus?

Kokios priežastys sukelia kraujavimą iš nosies?

Kraujavimą iš nosies gali sukelti įvairios priežastys. Viena iš tokių – nosies gleivinėje esančių kraujagyslių pažeidimai. Jie gali atsirasti dėl nosies krapštymo, ilgą laiką naudojamų anemizuojančių lašų, intranazalinių steroidų, taip pat negydomos alerginės slogos, bakterinio sinusito, nosies traumos ar netgi auglio. Kraujavimą iš nosies kartais lemia ir įvairūs aplinkos dirgikliai, tokie kaip cigarečių dūmai, cheminės medžiagos ar sausas aplinkos oras.

Bendra organizmo būklė taip pat turi įtakos kraujavimui iš nosies. Jis gali pasireikšti dėl pervargimo, streso, vitaminų K ir C trūkumo, o kartais ir sumažėjusio trombocitų kiekio kraujyje. Kai kuriais atvejais tai nutinka dėl nekontroliuojamo aukšto kraujo spaudimo (hipertenzijos), vaistų nuo skausmo perdozavimo, o nėščiosioms – dėl hormonų pokyčių.

Jeigu patiems nepavyksta nustatyti ir juo labiau pašalinti kraujavimo iš nosies priežasčių, derėtų kreiptis į gydytoją. Atlikęs reikiamus tyrimus, otorinolaringologas gali pasakyti, kas tiksliai sukėlė tokią problemą, ir rasti veiksmingą jos sprendimo būdą. Spustelėkite ant aukščiau pateiktos nuorodos ir užsiregistruokite vizitui pas patyrusį šios srities specialistą.

Ko tikėtis vizito pas gydytoją metu?

Vizito klinikoje metu pirmiausia siekiama išsiaiškinti kraujavimą sukeliančias priežastis. Tuo tikslu atliekama paprasta nosies ertmės apžiūra, kitaip vadinama rinoskopija, ir daugiau informacijos apie paciento būklę suteikiantis endoskopinis tyrimas. Jo metu nedidele kamera apžiūrima nosies ertmė ir nosiaryklė. Endoskopinis tyrimas leidžia gydytojui įvertinti gleivinės pakitimus, nustatyti galimas kraujavimo priežastis ir vietą.

Kartais, siekiant patikslinti diagnozę, pacientui gali būti atliekami ir papildomi laboratoriniai kraujo tyrimai. Todėl labai patogu, kai vienoje klinikoje galima sulaukti visos reikalingos pagalbos.

Vertindamas tikėtinas tokios problemos priežastis, gydytojas gali užduoti klausimus apie kraujavimo iš nosies trukmę, dažnumą, netenkamo kraujo kiekį, taip pat vartojamus vaistus ir gretutines ligas. Todėl ruošiantis vizitui pas otorinolaringologą rekomenduojama apsvarstyti šiuos aspektus. Išsamūs paciento atsakymai gydytojui gali padėti lengviau nustatyti ir veiksmingai pašalinti kraujavimo iš nosies priežastis.

Ką daryti prasidėjus kraujavimui iš nosies?

Prasidėjus kraujavimui iš nosies patariama atsisėsti, pasilenkti į priekį ir nepertraukiamai 10–15 min. spausti nosies sparnelius. Nerekomenduojama nosies užkišti tamponu, nes traukiant jį po kurio laiko, kraujui jau sukrešėjus, pakartotinai pažeidžiama nosies gleivinė, todėl gali vėl prasidėti kraujavimas.

Jokiu būdu nereikėtų užversti galvos. Taip kraujas pradeda plūsti į vidų ir žmogus gali užspringti, o esant intensyviam kraujavimui – netgi pradėti vemti. Jei nosies užspaudimas nepadeda, o kraujavimas tik stiprėja, svarbu kuo skubiau vykti į skubios pagalbos skyrių, kur bus suteikta atitinkama pagalba.

Tai, ar reikia kreiptis į gydytojus prasidėjus kraujavimui iš nosies, priklauso nuo jo intensyvumo, trukmės ir dažnumo. Jeigu ši problema jau kurį laiką jums kelia susirūpinimą, užsiregistruokite vizitui pas otorinolaringologą. Atlikęs reikiamus tyrimus gydytojas įvertins jūsų sveikatos būklę ir padės rasti veiksmingą sprendimą.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite