Kreipimasis dėl akušerijos paslaugų naikinimo Trakų ligoninėje

Parašyta: 2022-05-06 | Kategorija: Komentarai, Politika, Socialdemokratų partija, Sveikata, Trakai |

Asociatyvi nuotr.

Trakų rajono savivaldybei pranešus apie planuojamą Trakų ligoninės Akušerijos skyriaus uždarymą, gyventojus ištiko šokas, medikai jaučiasi patyrę smūgį iš pasalų.

Mes, Trakų socialdemokratai, smerkiame sprendimą naikinti Akušerijos skyrių. Šis trumparegiškas politikų sprendimas turės ypatingai skaudžių padarinių Trakų gyventojų sveikatai, įskaitant realias grėsmes nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, kuriems gydytojų paslaugos dabar bus sunkiai pasiekiamos.

Sprendimas naikinti gyvybiškai svarbų ligoninės skyrių sunkiai protu suvokiamas dar ir todėl, kad Akušerijos skyrius – puikiai renovuotas, atnaujintas ir modernizuotas pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą. Tai kainavo beveik 1 mln. eurų, o daugiau kaip 300 tūkstančių eurų sumokėta už modernią medicinos įrangą. Turime pagrindo teigti, kad nei Trakų ligoninės steigėja – savivaldybė, nei ligoninės administracija nepadarė visko, ką galėjo, kad išsaugotų puikiai įrengtą ir žmonėms tokį svarbų Akušerijos skyrių. Be galo apmaudu ir pikta, kad šis naikinimas vykdomas prisidengiant Europos Sąjungos (ES) reikalavimais, nors ES programose kaip tik akcentuojama vietoje teikiamų, žmonėms lengvai pasiekiamų sveikatos priežiūros paslaugų svarba. Akušerijos skyrius svarbus ne tik Trakų rajono, bet ir aplinkinių vietovių gyventojų reprodukcinei sveikatai. Jis būtinas žmonėms.

Manome, kad vieši politikų ir valdininkų pareiškimai apie ,,nepelningų“ skyrių uždarymą nusikalstamai griauna sveikatos sistemos reputaciją, atgraso jaunus medikus, žlugdo gyventojų pasitikėjimą valdžios įstaigomis ir išrinktais valdžios atstovais.

Reikalaujame atšaukti sprendimą naikinti Trakų ligoninės Akušerijos skyrių. Siekiame, kad gyventojai žinotų paprastą tiesą: Akušerijos skyriaus likimas – mero, administracijos direktorės ir savivaldybės tarybos narių rankose.

Kreipiamės į šiuos (ne)atsakingus asmenis: jūs privalote daryti viską, kad Trakuose nenutiltų gimstančių kūdikių klyksmas!
Kreipiamės į Trakų rajono savivaldybės merą Andrių Šatevičių, administracijos direktorę Jolantą Abucevičienę, liberalų (LRLS), konservatorių (TS-LKD) ir visuomeninio komiteto „Renkuosi ateitį“ valdančiąją daugumą, reikalaudami išsaugoti VšĮ Trakų ligoninės Akušerijos skyrių ir visas šiuo metu skyriuje teikiamas paslaugas.

Raginame ieškoti finansinių galimybių skyriaus išlaikymui savivaldybės lėšomis; kuo skubiau sušaukti savivaldybės tarybos posėdį šiam klausimui svarstyti; nevengti atviros diskusijos dėl VŠĮ Trakų ligoninės ateities ir įtraukti į šią diskusiją Trakų krašto visuomenę, bendruomenes.

Trakų rajono savivaldybę raginame užtikrinti, kad sprendimai dėl žmonėms gyvybiškai svarbių paslaugų nebūtų priimami be visuomenės žinios ir pritarimo. Taip pat reikalaujame užtikrinti, kad žmones pasiektų vieša ir išsami informacija apie planuojamas pertvarkas, kad jas būtų galima laiku aptarti su savivaldybės bendruomene, idant priimami sprendimai būtų atsakingi ir pagrįsti.

LSDP Trakų skyriaus taryba

Užs.Nr.324


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite