Kuo ypatingas skandinaviškas interjero stilius?

Parašyta: 2022-07-27 | Kategorija: Naujienos, Socialdemokratų partija, Trakai |

Skandinaviškas interjeras yra paplitęs visame pasaulyje, Lietuva – ne išimtis. Šis interjero stilius atsirado dar 1930 m. Skandinavijos šalyse, o apie 1955 m. pasiekė JAV ir Kanadą. Atsiradęs dar praėjusiame amžiuje, stilius itin aktualus ir šiais laikais.

Kai kasdienybė pilna lėkimo, minimalistinio braižo namuose žmogus gali atsikvėpti.

Pagrindiniai skandinaviško interjero bruožai

Vienas iš svarbiausių šio stiliaus bruožų yra modernūs baldai. Jie pasižymi funkcionalumu, aiškiomis linijomis ir paprastumu. Taip pat tokiuose namuose akcentai kuriami ne ryškiomis spalvomis, o geometrinėmis formomis, tekstūromis. Svarbu nepamiršti ir to, kad skandinaviškam stiliui būdingi natūralūs elementai, pavyzdžiui, mediniai baldai. Jeigu jus domina tokie baldai, Kaunas – puiki vieta juos įsigyti.

Kitas išskirtinis skandinaviško interjero stiliaus bruožas – minimalizmas. „Mažiau yra daugiau“ – pamėgę šį braižą vadovaujasi būtent tokiu šūkiu. Tai nereiškia, kad tokiuose namuose nėra daug daiktų, paprasčiausiai, jie yra tvarkingai sudėti uždarose spintose ir spintelėse. Taip vizualiai jų nesimato ir erdvė atrodo švari bei tvarkinga.

Skandinaviškame interjere itin svarbus natūralus apšvietimas. Idealu, jeigu namuose yra dideli langai, kurie į vidų „įleidžia“ daug saulės šviesos. Be to, ir pačiame interjere pasirenkamos šviesios spalvos, kurios atspindėtų šviesą ir suteiktų dar šviesesnės erdvės iliuziją. Visgi, jeigu namuose didelių langų nėra, puikiai tiks ir įvairaus tipo šviestuvai.

Kaip susikurti skandinavišką interjerą savo namuose?

Jeigu nutarėte, kad jums šis stilius patinka ir norite jį susikurti savo namuose, štai keli patarimai, kaip tai padaryti. Pirmiausia, susitvarkykite namus ir atsikratykite nereikalingo apkrovimo daiktais. Juos laikykite uždarose spintose ar spintelėse. Tuomet, įsigykite paprastus, funkcionalius baldus su natūraliais elementais. Kitas žingsnis – pasirūpinkite tinkamu apšvietimu. Verta pasidomėti ir pasaulyje žinomu danišku terminu „hygge“ ir tuo, kaip šis unikalus pojūtis kuriamas namuose.

Skandinaviškas interjeras jums puikiai tiks, jeigu norite tvarkingos, neapkrautos erdvės, kuri leis atsipalaiduoti po darbo dienos. O tokius namus susikurti yra visiškai paprasta, kai žinote pagrindinius stiliaus bruožus. Įkvėpimo semkitės internete populiariose interjero pavyzdžių platformose ir tiesiog gamtoje.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite