Kuriame galimybes kokybiškam laisvalaikiui ir švietimo paslaugų plėtrai

Parašyta: 2023-09-08 | Kategorija: Komentarai, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Andrius Šatevičius, Trakų rajono savivaldybės meras. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.

Paskutinis vasaros mėnuo Trakų rajono savivaldybėje prabėgo telkiant jėgas ir dar daugiau dėmesio skiriant rajono infrastruktūros gerinimo projektams. Ruošėmės priimti į mokyklas sugrįžtančius mokinius ir kėlėme sau naujus iššūkius.

 

Atgims Arakalnis (Rėkalnis)

Išduotas statybos leidimas Arakalnio (Rėkalnio) rekreacinei teritorijai sutvarkyti. Visos derinančios institucijos pritarė parengtam teritorijos sutvarkymo techniniam projektui – kompleksinio sutvarkymo sprendiniams, teritoriją pritaikant miestiečių ir miesto svečių pažintiniam lankymui, pasivaikščiojimams bei renginiams.

Projekte numatyta atnaujinti masinių renginių erdvę, mažosios architektūros elementus, pagrindinį pėsčiųjų ir dviračių taką ir įrengti naują taką, jungsiantį renginių erdvę ir automobilių stovėjimo aikštelę, apšvietimą. Įgyvendinus projektą, lankytojus džiugins Akmenos ežero pakrantė su poilsio terasomis, gamtinių takų sistema, kuri sujungs unikalius gamtos, istorijos ir kraštovaizdžio objektus.

Numatytas papildantis augalų asortimentas – šalia tvarkomos infrastruktūros objektų (takų, poilsio vietų) siūloma pasodinti naujus vietinių rūšių augalus.

Karaimų gatvė keičia įvaizdį

Trakų rajono savivaldybei pasirašius rangos darbų sutartis su UAB „Akvesta“, rugpjūtį pradėti skvero tarp Karaimų g. 8 ir 10 bei skvero tarp Karaimų g. 1 ir 1A, Trakuose, rekonstrukcijos darbai. Skvere prie Trakų meno mokyklos planuojama pertvarkyti dalį teritorijoje esančių želdinių, suformuoti gėlyną, rekonstruoti tako dangą ir lauko laiptus, pritaikant juos neįgaliųjų poreikiams, atnaujinti atraminių sienučių apdailą, įrengti teritorijos apšvietimą. Skvere prie Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio numatoma atnaujinti takus ir veją, įrengti žmonių su negalia poreikius atitinkantį antžeminį (pakeltą) pėsčiųjų taką, taktilinius perspėjimo paviršius, teritorijos ir takų apšvietimą. Bus įrengti nauji lauko laiptai į skverą iš Karaimų g. ir pertvarkyti šiuo metu esantys.

2023 m. parengtuose supaprastintuose rekonstravimo projektuose numatytus darbus planuojama baigti spalį. Tad jau netrukus šios mūsų miesto erdvės bus visiškai pritaikytos saugiam, kokybiškam ir maloniam poilsiui, taip pat bus užtikrintas erdvių pasiekiamumas negalią turintiems asmenims.

Rugpjūtį ruoštasi ir dar vienam svarbiam pokyčiui Karaimų gatvėje – išskirtinė, karaimų tautos tradicijas atspindinti gatvė keičia savo įvaizdį. Ši Trakų senamiesčio dalis – vienas didžiausių traukos centrų visame Trakų rajone – nuo rugsėjo 4 d. tapo pėsčiųjų gatve. Gatvė išsiskiria savo autentiškumu, istorija, atspindi karaimų tautos tradicijas ne tik architektūriniu, bet ir kultūriniu ar kulinariniu paveldu.

Siekiant paskatinti miesto svečius ar gyventojus iš naujo atrasti šią Trakų senamiesčio dalį ne tik važiuojant ja iki Trakų Salos pilies, buvo priimtas sprendimas joje apriboti automobilių eismą, prioritetą numatant pėstiesiems.

Nuo rugsėjo 4 d. Karaimų gatvės atkarpoje tarp Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio ir Pilies apžvalgos aikštelės ribojamas motorinių transporto priemonių eismas. Į šią atkarpą įvažiuoti galės gyvenamąją vietą deklaravę asmenys, nuosavybės, nuomos, patikėjimo ir panaudos teise nekilnojamąjį turtą valdantys asmenys, čia veikiančių įstaigų ir įmonių darbuotojai, transporto priemonės, kurių eismo neriboja kelio ženklas Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“. Taip pat suteikiama galimybė naudotis svečio leidimu.

Didžiuosiuose miestuose modernizuojamas apšvietimas

Lentvaryje viešojo ir privataus sektorių partnerystės (partneris UAB „Baltled“) būdu vykdomas miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projektas. Nusidėvėjusi gatvių apšvietimo infrastruktūra reikalavo vis didesnių priežiūros sąnaudų ir investicijų, nekalbant apie energetinį efektyvumą. Taigi, daugiau nei penkiasdešimtyje miesto gatvių, kurių bendras ilgis beveik 31 km, atnaujinama apšvietimo sistema, pakeičiant ne tik šviestuvus, bet ir dalį atramų.

Susitikę su projekto rangovu, galime pasidžiaugti, kad darbai jau artėja į pabaigą – rugsėjį bus visame mieste atnaujinti gatvių apšvietimo šviestuvai, o tai užtikrins ne tik energijos vartojimo efektyvumą, bet ir gyventojų saugumą tamsiuoju paros metu.

Trakų miesto gatvių apšvietimo modernizavimo darbai taip pat vyksta sėkmingai. Atlikta apie 20 proc. darbų.

Pasiruošta mokslo metams

Rugpjūtį Trakų rajono savivaldybės taryba susirinko į išskirtinį posėdį. Jo metu pasveikinti mūsų rajono abiturientai, kurių valstybinių brandos egzaminų darbai įvertinti 98–100 balų, bei juos puikiai paruošę mokytojai. Tokie abiturientų pasiekimai yra svarbus asmeninis laimėjimas ir tvirtas, ryžtingas jaunimo žingsnis į priekį, kuriant pažangią Lietuvą. Norėdami paskatinti ir linkėdami gero skrydžio, įteikėme jiems ne tik padėkas, simbolines dovanas, bet ir 500 Eur premijas.

Rugpjūčio 30 d. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko rajoninė pedagoginės bendruomenės sueiga „Kuriame gerą mokyklą: mokymosi sėkmė kiekvienam vaikui“. Susirinkusiems pedagogams akcentuota mokytojo svarba mokymo procese ugdant mokinių pasiekimus bei siekiant savo ateities tikslų.

Šiemet į Trakų rajone veikiančius darželius nepateko 19 vaikų ir tai yra net 4 kartus mažiau nei pernai. Nepatekusiųjų tėvams pasiūlėme išeitį – leisti vaikus į kitas vos keletu kilometru nutolusias rajono įstaigas – Lentvario Motiejaus Šimelionio, Henriko Senkevičiaus ir „Versmės“ gimnazijose bei Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje, Rykantų daugiafunkciame centre veikiančias ikimokyklinio ugdymo grupes. Labai džiugu, kad tėveliai pasinaudojo šia galimybe ir Lentvario darželių grupės papildomai pasipildė.

Rugpjūtį aplankėme Rūdiškių gimnazijos organizuojamos vaikų ir jaunimo vasaros stovyklos dalyvius. Tai iš Trakų rajono savivaldybės miesto partnerio Ivano Frankivsko į Trakų rajoną atkeliavusių ir prieglobstį Rūdiškėse radusių ukrainiečių vaikai. Visą savaitę stovyklautojai ne tik dalyvavo edukacijose, mokėsi lietuvių kalbos, bet ir lankėsi Vilniuje, Kernavėje, Trakuose, turėjo progą labiau pažinti Lietuvą. Stovyklos mokytojos ir vaikai dėkoja mūsų savivaldybės gyventojams už priėmimą, tokią didžiulę pagalbą nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms ir palaikymą.

Turime naujienų ir moksleivių pavėžėjimo į švietimo įstaigas klausimu. Savivaldybės taryba pritarė Lentvario miesto bendrojo ugdymo mokyklų centralizuoto mokinių pavėžėjimo funkcijų ir mokyklinių autobusų perdavimui UAB „Trakų paslaugos“. Šiuo projektu siekiama sukurti bendrą mokinių pavėžėjimo sistemą ir sumažinti administracinę naštą švietimo įstaigoms.

Svarbių kultūrinių renginių metas

Rugpjūtį rajone buvo gausu gražių švenčių. Rugpjūčio 6 d. Aukštadvario Kristaus Atsimainymo parapijos titulinių atlaidų metu švęstas ir bažnyčios 110 metų jubiliejus. Džiaugiuosi, kad pavyko sudalyvauti Žolinių atlaidų Trakuose ir Šv. Roko atlaidų Onuškyje iškilmėse. Dėkoju bendruomenėms, organizatoriams, atlikėjams ir renginiuose gausiai dalyvaujantiems kraštiečiams.

Rugpjūčio 23-iąją rajone vyko Baltijos kelio minėjimo renginiai. Šis prieš 34-ius metus įvykęs protestas – vienas iš svarbiausių istorinių įvykių Baltijos valstybių istorijoje. Tai pasipriešinimo kelias kovoje už savo valstybių nepriklausomybę ir laisvę. Prasidėjus karui Ukrainoje į šią datą žvelgiame ir Baltijos kelią minime su sustiprinta emocija, prisimindami savo šalies istoriją, linkime Ukrainai pergalės.

Ruošėmės rugsėjo 2 d. šalia Lentvario (Graužio) ežero praūžusiam vasaros pabaigos renginiui LENTVARIS FEST: drakonų laivų lenktynės“ ir rugsėjo 8–10 d. vyksiančiai Trakų miesto 701-ojo gimtadienio šventei. Suplanuota daug įspūdingų veiklų, ypač smagu, kad įgyvendinsime drauge su Joniškio rajono savivaldybės meru Vitalijumi Gailiumi brandintą idėją dėl Joniškiečių pikniko Trakuose. Taigi rugsėjo 9 d. Vytauto Didžiojo krante, Trakuose, žiūrovus džiugins muzikiniai pasirodymai, edukacinė ir kitokia veikla, o nuo 16.00 val. Trakų kultūros rūmuose bus pristatomas Joniškio kultūros centro miuziklas „Metų laikai ir kitos subtilybės“.

Bendradarbiavimas

Baigiantis rugpjūčiui Trakų rajono savivaldybės delegacija dalyvavo miesto partnerio Šėnebeko 800 metų jubiliejaus renginiuose. Ryšys su Šėnebeko miestu yra tikrai artimas. Džiugu, kad partnerystės komitetas organizuoja įvairias veiklas, į kurias įtraukia ir mūsų rajono jaunimą. Gimtadienio renginiai buvo išties įspūdingi, puikiai pasiruošta šiam išskirtiniam jubiliejui. Šėnebeko meras šiltai sutiko visų miestų partnerių delegacijas, vyko puikios diskusijos, ekskursijos.

Susitikus su Vilniaus miesto savivaldybės meru Valdu Benkunsku ir Vilniaus rajono savivaldybės meru Robert Duchnevič, aptarta Vilniaus miesto, rajono ir Trakų rajono priemiesčio teritorijų 2023–2029 m. tvarios plėtros strategija bei kiti svarbūs klausimai.

Pritarė Taryba

Trakų rajono savivaldybės taryba pritarė mineralinio vandens biuvetės statybai Varnikuose, netoli lankytojų itin pamėgto pažintinio tako. Čia bus galima paragauti iš 200 metrų gylio gręžinio trykštančio mineralinio vandens. Biuvetės statybos ir infrastruktūros įrengimo darbus planuojama užbaigti dar rugsėjį.

Taip pat buvo pritarta vietinės rinkliavos už leidimo organizuoti komercinius renginius Trakų rajono savivaldybėje nuostatams, Trakų ir Lentvario kultūros rūmų pavadinimų pakeitimui, naujai Trakų ligoninės valdymo struktūrai ir kitiems projektams, patvirtinti rajono mokyklų klasių komplektai.

Tarybos posėdžio pabaigoje Vytauto Didžiojo sąjunga pristatė prieš dešimtmetį inicijuotą, bet taip ir neįgyvendintą paminklo Vytautui Didžiajam projektą. Posėdyje dalyvavo ir pats monumento autorius, skulptorius Gediminas Karalius.

 

Kviečiame įvertinti

Savivaldybė, siekdama tobulėti ir užtikrindama atitiktį gero demokratinio valdymo principams, dalyvauja Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos kartu su Europos Tarybos Gero valdymo ekspertizės centru įgyvendinamame projekte „EloGe“. Savivaldybę gali vertinti jos gyventojai, darbuotojai, tarybos nariai, užpildydami Europos Tarybos aprobuotus klausimynus apie demokratinį dalyvavimą, atstovavimą, sąžiningų rinkimų organizavimą, savivaldybės skaidrumą, efektyvumą ir kt. Taigi kviečiame Jus būti aktyvius!

Andrius ŠATEVIČIUS,

Trakų rajono savivaldybės meras


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite