Kviečiame į praktinius užsiėmimus visai šeimai: vaikus, globėjus, įtėvius ir tėvus!

Parašyta: 2017-08-21 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

„Labai patiko profesionalus psichologių požiūris, įsiklausymas ir leidimas išsikalbėti. Supratau, kad šeima, jos išlaikymas yra nuolatinis tobulėjimas. Nėra vienos ar kelių situacijų, kurios padeda iškilus problemoms. Jų yra begalė. Svarbu yra kompromisai, bendravimas, tarpusavio supratimas ir meilė vienas kitam. Vaikystės laikotarpis yra vienas gražiausių mūsų gyvenime. Tad, labai noriu šiame etape būti vaikams parama ir įsiklausymas. Ačiū!“ – tai atsiliepimas mamos Daivos, dalyvavusios praktiniuose užsiėmimuose Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centre praeitą rudenį.

Šį rudenį taip pat kviečiame šeimas, – globėjus, įtėvius ir tėvus kartu su vaikais, kurių amžius 6–11 m., į vienos dienos praktinius užsiėmimus, o tai pat globėjus, įtėvius ir tėvus į emocinės paramos grupes.  

Praktiniai užsiėmimai globėjams, įtėviams, tėvams ir jų vaikams yra skirti skatinti vaikų ir tėvų pozityvų bendravimą, stiprinti tarpusavio ryšį, didinti vaikų ir tėvų tarpusavio pasitikėjimą. Užsiėmimus vaikams ves lektorė psichologė Kristina Leščinskaitė, specializuojasi emocinio intelekto, emocijų valdymo, vaikų auklėjimo temomis. Užsiėmimus globėjams, įtėviams, ir tėvams ves lektorė Loreta Juravičienė, turinti 19 metų darbo psichologe patirtį, specializuojasi bendravimo, konflikto sprendimų ir kitomis temomis.

 

 

 

Užsiėmimų struktūra:

        09:30–10:00 – atvykimas
    10:00–13:00 val. viena lektorė ves užsiėmimą globėjams, įtėviams ir tėvams, kita lektorė – vaikams,
   13:00–14:00 val. pietų pertrauka (pietūs dalyviams nemokamai),
  14:00–16:30 val. vyks bendras globėjų, įtėvių, tėvų ir vaikų užsiėmimas.
  16:30–17:00 – praktinių užsiėmimų užbaigimas

 

Užsiėmimų datos ir temos:

2017 m. rugsėjo 9 d. – skirti globėjams, įtėviams, tėvams ir jų vaikams, kurių amžius 6–11 m.

2017 m. spalio 21 d. – skirti globėjams, įtėviams, tėvams ir jų vaikams, kurių amžius 12–18 m.

Globėjams, įtėviams ir tėvams Vaikams
Vaiko poreikių užtikrinimas. Jeigu vaiko poreikiai yra nepatenkinami, gali atsirasti elgesio problemų: agresyvumas, nepaklusnumas, atsiribojimas nuo kitų. Užsiėmimų metu dalyviai įgis žinių apie vaiko fizinius ir emocinius poreikius, aptars ir praktiškai išbandys vaikų efektyvaus auklėjimo būdus.

 

Emocinis intelektas. Vaikai, norėdami išreikšti neigiamus jausmus, dažnai netinkamai elgiasi, todėl jiems labai svarbu atpažinti savo ir kitų jausmus, kad  galėtų išreikšti žodžiais. Lektorė seminaro metu juos mokys atpažinti ir tinkamai reikšti savo jausmus.
Bendras vaikų ir globėjų, įtėvių, tėvų užsiėmimas

Užsiėmimas skirtas skatinti vaikų ir tėvų pozityvų bendravimą, stiprinti tarpusavio ryšį.

 
2017 m. lapkričio 11 d. – skirti globėjams, įtėviams, tėvams ir jų vaikams, kurių amžius 6–11 m.

2017 m. gruodžio 9 d. – skirti globėjams, įtėviams, tėvams ir jų vaikams, kurių amžius 12–18 m.

Globėjams, įtėviams ir tėvams Vaikams
Vaikų ir jų auklėjimo krizės. Vaikų maištas, nesuprantamas elgesys ir neklusnumas dažnai varo tėvus į neviltį. Mokymų metu kalbėsime apie įvairias auklėjimo krizes ir ieškosime sprendimų, kaip jas įveikti. Analizuosime vaikų priešgyniavimo ir apatijos priežastis bei būdus, kaip susitarti su vaiku, mokyti jį klausytis ir bendradarbiauti.

 

Sunkumų įveikimas. Kalbėsime apie vaikams aktualias problemas, mokysimės poreikių įvardinimo ir tinkamų elgesio būdų konfliktinėse situacijose, ugdysime emocijų valdymo įgūdžius, stiprinsime bendradarbiavimo ir bendruomeniškumo kompetencijas.

 

Bendras vaikų ir globėjų, įtėvių, tėvų užsiėmimas

Užsiėmimas skirtas skatinti vaikų ir tėvų pozityvų bendravimą, stiprinti tarpusavio ryšį.

 

Kviečiame į emocinės paramos grupes  globėjus, įtėvius, ir tėvus!

Emocinės paramos grupė globėjams, įtėviams ir tėvams yra skirta aptarti vaikų elgesį saugioje aplinkoje diskutuojant ir randant geriausius sprendimus, kaip elgtis su savo vaikais krizinėse situacijose. Labai svarbu laiku atpažinti, įvertinti ir bandyti įveikti vaiko ir jo šeimos gyvenimą trikdančias elgesio ir emocines problemas. Tinkama ir laiku suteikta psichologinė pagalba padeda išvengti nemalonių tokio elgesio pasekmių, atveria kelią sėkmingai vaiko asmenybės raidai. Daugiausiai dėmesio skiriama netinkamam vaiko elgesiui, kaip vienai dažniausiai pasitaikančių problemų.

Grupių datos:                  

Ÿ 2017 m. rugpjūčio 24 d. 18:00–21:00 val.,
Ÿ 2017 m. rugsėjo 7 d. 18:00–21:00 val.
Kviečiame registruotis jau dabar el. paštu a.jankauskaite@trakuseimoms.lt. Daugiau informacijos telefonu:  +370 620 79 703 arba +370 611 12 183

 

 

 

 

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro

globėjų ir įtėvių rengimo specialistės

Aistė JANKAUSKAITĖ ir Renata GRUDZINSKIENĖ


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite