Laisvalaikio erdvė Trakuose (Karaimų g. 57A) pavadinta Vytauto Didžiojo krantu

Parašyta: 2023-05-26 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

Trakų vasara-2022

Laisvalaikio erdvė Trakuose (Karaimų g. 57A) pavadinta Vytauto Didžiojo krantu. Vlado Ščiavinsko nuotr.

Gegužės 25 dieną Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo svarstomas klausimas dėl pavadinimo laisvalaikio erdvei Trakuose (Karaimų g. 57A) suteikimo. Atsižvelgdama į miesto istoriją ir daugelį metų brandintą siekį tokiu būdu įamžinti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto atminimą, Taryba nusprendė šią viešąją erdvę pavadinti Vytauto Didžiojo krantu.

Visuomenė buvo kviečiama teikti pasiūlymus dėl pavadinimo šiai nauju traukos objektu tapusiai poilsiui ir laisvalaikiui pritaikytai zonai, sukurtai savivaldybei plėtojant bendradarbiavimą su Gižycku – miestu partneriu Lenkijoje – ir įgyvendinant tarptautinį projektą „Trakų ir Gižycko kultūros paveldo atvėrimas turizmui“. Siūlymų teikimo laikotarpiu nuo 2023 m. balandžio 24 iki gegužės 9 dienos buvo gauti net 56 pasiūlymai.

Gegužės 11 dieną vykusiame darbo grupės posėdyje, pristačius visuomenės pasiūlytus pavadinimus ir prisiminus vietovės istorinę raidą, buvo vienbalsiai išrinktas Vytauto Didžiojo kranto pavadinimas. Jis išrinktas atsižvelgiant į vietovės specifiškumą, parodant pagarbą kunigaikščio Vytauto atminimui ir čia tebegyvenančiai karaimų tautai, nes ši viešoji erdvė yra buvusio Karaimų miesto (Mažojo miesto) dalyje priešais Trakų Salos pilį.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite