Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir 2021 m. Laisvės premijos įteikimo ceremonija

Parašyta: 2022-01-12 | Kategorija: Laisvės gynėjų diena, Lietuva, Trakai |

Laisvės gynėjų dieną, sausio 13-ąją, 12 val. prie Seimo rūmų, Nepriklausomybės aikštėje, įvyks Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir 2021 m. Laisvės premijos įteikimo ceremonija. Šiemet pagrindinį Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginį dėl COVID-19 pandemijos nutarta surengti atviroje erdvėje, laikantis visų saugumo priemonių.

Minėjime, kuris prasidės Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, žodį tars Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Nepriklausomybės aikštėje taip pat bus įteikta 2021 m. Laisvės premija pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“ 1983–1989 metų vyriausiajam redaktoriui, Telšių vyskupui emeritui Jonui Borutai, leidinio bendradarbėms Bernadetai Mališkaitei ir Elenai Šiuliauskaitei.

Ceremonijoje kalbės Seimo Laisvės premijų komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė ir Laisvės premijos laureatė, Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos vienuolė Bernadeta Mališkaitė.

Šiuo Seimo apdovanojimu siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Minėjimo transliaciją kviečiame tiesiogiai stebėti Seimo svetainėje, televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, Seimo paskyrose „Facebook‘e“ ir „YouTube“, taip pat per LRT televiziją ir radiją.

Sausio 13 d. 13−20 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į atvirą Seimo rūmų Didįjį kiemą, kuriame bus eksponuojama paroda „PRISIEKĘ NESITRAUKTI: Lietuvos laikysena 1991 m. sovietų agresijos akivaizdoje“ ir vyks dokumentinių filmų peržiūra.

Išsami Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginių programa


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite