Lengva ranka Trakuose uždaromas Akušerijos skyrius

Parašyta: 2022-04-29 | Kategorija: Komentarai, Sveikata, Trakai |

VšĮ Trakų ligoninė nuotr.

Trakų savivaldybė skelbia, jog nuo gegužės 10 d. Trakų ligoninėje nebebus teikiamos akušerijos paslaugos. Nėščiosios galės jas gauti Vilniaus bei kitose pasirinktose ligoninėse.  

Ginekologinių paslaugų teikimas Trakų ligoninėje užtikrinamos ir toliau – moterys konsultacinėje poliklinikoje bus konsultuojamos dėl įvairių ginekologinių susirgimų, bus atliekamos ginekologinės echoskopijos, bus vykdoma nėščiųjų priežiūra iki sueis gimdymo terminas, esant reikalui bus atliekami reikalingi tyrimai. Bus teikiama skubi ginekologinė pagalba darbo dienomis dienos metu, dienos chirurgijos paslaugos (bus atliekamos planinės ginekologinės operacijos).

Akušerinės paslaugos Trakų ligoninėje nutraukiamos dėl per mažo atstumo iki artimiausios asmens sveikatos priežiūros įstaigos teikiančios stacionarines akušerijos paslaugas, tai yra mažesnis nei 50 kilometrų, dėl kelis metus iš eilės mažėjančio gimdymų skaičiaus.

Medikai neviltyje, gyventojai pasipiktinę. Ir jokie kilometrai čia visai ne prie ko: Nuo Jonavos iki Kauno, nuo Kretingos iki Klaipėdos tokie patys 30 km. Kaip ir nuo Trakų iki Vilniaus, bet minėtuose miestuose akušerijos skyriai neuždaromi. Ten savivaldybės surado išeitis! Kodėl Trakų savivaldybė nedėjo pakankamai pastangų, kad liktų akušerijos paslaugos?

„Kodėl iš pasalų atleidžiama profesionali medikų komanda? Kodėl nesikalbama su gyventojais, kodėl informacija slepiama? Juk mes rinkome tuos politikus į postus. Vyksta destrukcija, lėtas ligoninės ardymas, ir tai kažkodėl vadinama ligoninės gelbėjimu“, – piktinosi Trakų ligoninės akušerė J. Krikštopaitienė. Kaip priešingą pavyzdį pateikė Jonavos atvejį, kurios meras socialdemokratas M.Sinkevičius nusprendė išsaugoti gimdymo skyrių ir visas esamas paslaugas.

LR Seimo nario Kęstučio Vilkausko pastangomis socialdemokratų Seimo frakcijos nariai penktadienį Seime surengė spaudos konferenciją. Išgirsti Trakų ligoninės medikių liudijimai apie čia naikinamą akušerijos skyrių. Akušerė Jūratė Krikštopaitienė papasakojo, kad į skyrių buvo investuota beveik milijonas eurų šveicarų paramos. Nors šveicarams atrodė, kad skyrius vertas tokios paramos dėl kvalifikuotos medikų komandos ir dėl to, kad jis reikalingas vietos žmonėms, Trakų savivaldybė netikėtai nusprendė, kad laikas šio skyriaus atsikratyti. Nėščiosioms pasiūlyta keliauti į Vilnių. „Per mažai gimdymų“ – tokį sprendimo pagrindą nurodo valdžia.

Meras sako: reikia uždaryti „nuostolingą“ skyrių, kad išsilaikytų ligoninė“, – baisėjosi J. Krikštopaitienė. Medikė įspėja, kad gimdymo paslaugų naikinimas gali sukelti „sniego gniūžtės efektą“. „Nelikus visą parą budinčio ginekologo, ligoninė nebus akredituota teikti intensyvios terapijos ir reanimacijos paslaugų, dėl to nebus galima išlaikyti paros chirurgijos paslaugų. Priėmimo skyrius nebedirbs visą parą. Kas liks iš ligoninės?“ – niūriomis prognozėmis dalijosi akušerė.

„Kreipiuosi į Trakų merą: dar nevėlu persigalvoti. Visi turime teisę saugiai gimti ir oriai numirti“, – apie esminių viešųjų paslaugų užtikrinimą kalbėjo K. Vilkauskas.

Kretingos, Jonavos savivaldybės norėdamos išsaugoti akušerijos skyrius ir visas juose esančias paslaugas, ieškojo ir rado lėšų, kad skyriai nebūtų uždaryti. Beveik 60 milijoniame Trakų savivaldybės biudžete tikrai galima rasti pinigų Akušerijos skyriaus išlikimui. Mero, administracijos direktorės ir savivaldybės tarybos narių rankose Akušerijos skyriaus likimas. Prieš numarindami jį, padarykite daugiau negu įmanoma, kad Trakuose nenutiltų gimstančių kūdykių klyksmas!

LSDP Trakų sk. informacija 

Užs.Nr. 294


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite